Roman okumak mı yoksa Kuran - ı Kerim okumak risaleler vs dini kitaplar mı insanı daha çok insanı bilgilendirir?

Roman okumak mı yoksa Kuran - ı Kerim okumak risaleler vs dini kitaplar mı insanı daha çok insanı bilgilendirir?

0|0
17|7

En İyi Kız Görüşü

• elbette Kuranı Kerim i okumak insanı daha fazla bilgilendirir çünkü Kutsal Kitabımız, bizim tabiri caizse kullanma klavuzumuzdur. hayatın her alanında adaletten namaza, yaratılıştan faize kadar her konuda bizi aydınlatan yol gösteren bir klavuzdur.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hepsini de okumaya çalış.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Roman gibi aciz kullar tarafından yazılan bir kitabı nasıl Yaratıcının bizlere gönderdigi kuranı kerimle kıyaslarız , elbete ki kuranı kerim ve dini kitaplar.

0|2
    0|0
  • Ikisinden de farkli bilgiler edinirsin kardesim.

0|1
    0|0
  • Roman seni insan iliskilerinde gelistirir. Ama kurani kerim ve risaleler her yonden gelistirir diye dusunuyorum. Eger yeni basliycaksan ilahi aski anlatan romanlar var onlardan basla mevlanayi oku sonra risale ve kurani kerimle destekle. Kurani keriminde sirf arapcasini okumamak lazim diye dusunuyorum turkce anlamlari ile okumaliyi ve hadislerdende yararlanmayi unutmayalim.. uyku bastirdi vallahi yanlis bisey yazdiysam kusura bakma bunlar benim dusuncelerim belki sanada esin kaynagi olur. Hayirli geceler

0|0
    0|0
  • Tabi ki dini bilgiler yazan kitaplar

0|1
    0|0
  • İkisinin yeri farklı. Dini bilgiler için KUran ve dini kitaplar. Ama hayata , insanlara , tarihe vs dair bilgilenmek için de roman tarzı kıtaplar. Her ikisi de okunmalı.

0|1
    0|0
  • Kuran başlı başına bir ilimdir. Diğer hepsi Kuranın yan dallarıdır. Bu yüzden karşılaştırma yapmak ne derece doğrudur tartışılır.

0|1
    0|0
    • Roman neyi anlatacak yahu.

• Romancılar ne zaman açıp bir peygamberin hayatını okumuşlardır acaba veya sizin gibi roman okurları.

• Nasıl önyargılı bakıyorsun insanlara. Tolstoy Muslumandir mesela. Mesela ben roman okuru olarak Rehikul Mahtum kitabını Arapcasindan okudum. Bu bir ornekti tabii. Bircok dini kitap okudum ve okumaya devam ediyorum sukur. Bakış acinizi genisletirseniz sizin yararinıza olur.
      Saygılar.

• Bence her ikisi de. ama kuran daha baskın.

0|0
    0|0
  • Ben roman okumayı tercih ediyorum.

0|0
    0|0
  • Hangi konuda bilgilenmek istediğine bağlı aslında. Ama romanlar genelde kurgu olduğu için biraz daha zaman kaybı gibi görülebilir. Bunun için çok sevmememe rağmen son zamanlarda psikoloji tarzında kitaplar okumaya başladım ssjjjsjs

0|0
    0|0
  • Tabiki de Kuran-i Kerim

0|0
    0|0
  • ikiside bilgi bakımından kur'an daha çok şey katar insana

0|0
    0|0
  • Ikisinden de okunmali

0|0
    0|0
  • Ikisinin yeri de ayri

0|0
    0|0
  • Roman

0|0
    0|0
  • Kuran-ı Kerim okumak.
    Ayrıca alttaki yorumları okudum da insanları böyle ezer gibi konuşmuşsun. İsteyen roman okur, isteyen Kuran-ı Kerim.
    İsteyen inanır, isteyen inanmaz.
    İnsanların fikirlerini kararlarını değiştiremezsin.
    Ve, ve...
    İnsanların tercihlerine saygılı olmanı öneririm.
    Roman okuyor diye böyle diyemezsin.

Ben karşımda roman okuyan birine saygılıyım. "Aaa, sen roman mı okuyorsun?" diye sormam.
    Roman okuyan insan Din'e dayalı romanlarda oluyabilir. Okuduğu roman (lar) da karşılaştığı ve bilmediği bir kelimeyi oturup araştırabilir.
    Her ikisi de farklı ama inan ikisi de insana çok şey katar.

1|0
    0|0
    • Ezerim dinime saygısızlık edene hizmet edecek değilim.

• İmanımı sorgulamak bir kulun haddi değil.

• İnsanların fikirlerine saygısızlık yapmakta haddin değil. Cahilce soru sormuşsun.
      İkisi zaten bir değil.
      Roman okumamandan belli.
      Romanlar tek bir konu üzerinden olmuyor arkadaşım her konuda var. Biraz araştır. Hadi hayırlı geceler.

• Sorduğun soru o kadar cahilce ki yani sanki 9 yaşında ki çocuk soruyormuş gibi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kişisel gelisim kitaplari algini genisletir iş okul vb konularda basarili olmani saglar. inandigin dinin kitabini okumak ise huzur verir.

0|0
    0|0
  • Bilgilenmek senin algılamana bağlı olarak değişir. Okuduğun şeyi merakla severek okursan sana bir şeyler katar. Yani bilgileneyim 100 tane kitap okursun bir şeye yaramaz. Ama ihtiyacın olduğu için okursun senin için 1 cümle çok şeyi değiştirir. Önemli olan çok okumak değil doğru okumak ne okursan oku

0|0
    0|0
  • Her şeyi oku. Her şeyi araştır. Her şeyi bilmek başka şey. Bilmek ayrı şey inanmak ayrı şeydir.
    Ben bir şeye inanıyorum. Ama bir çok şeyi araştırdım. Okudum izledim yaşadım.

0|0
    0|0
    • İşe yaramayan bir şeyi neden öğreneyim ki sonsuz mu kalacağız bu dünya da.

• İnancın yoksa inançlı olanlara saygı göster.

• Saygısızca birşey yapmadım ki. Saygı gösteriyorum elbette :)

• ikisinide okumak varken neden kendine sinirlar ciziyorsun

1|0
    0|0
  • roman okurken sıkılırım.. kuran'ı ise sıkıldığımda okurum. ne kadar iyi geliyor. bilen bilir -.-

0|0
    0|0
  • Kuran bir defa okunup gerçekleri görülmeli sonrasında zaten okunan roman sayısı da artar

0|0
    0|0
Yükleniyor...