Gençler alkol ilk ne zaman yasaklandı biliyor musunuz ?

arkadaşlar alkol ilk ne zaman ve neden dolayı yasaklandı biliyor musunuz ?

Güncellemeler:
NE OSMANLISI ULANNN ! ilk kutsal kitap Tevrat'ta olay aynen şöyle geçer: bir adam 2 kızıyla yaşadığı yerden başka yere gitmek için yol alır, bu sırda bir mağarada bir hafta kalırlar baba akşam şarap içer ve sıvar büyük kızı babasıyla ilişkiye girer(babasının haberi yok tabi) ertesi gün küçük kız kardeşine anlatır, ben gece ilişkiye girdim harika bir duygu diye, küçük kardeş cevap verir: abla burda hiç erkek yok ki diye, ablası konuşur, babam akşam sarhoş oldu ya ben onunla ilişkiye girdim
der, o zaman RAB şarap içmeyi yasaklar, FAKAT son kutsal kitap KURAN-I KERİM'DE ( ki bütün kutsal kitapların en sonu ve en genişletilmişidir. Aynen söyle der insanı kendinden geçiren, başka bir kişilik yapan herşey haramdır) haram, arapça bir kelimedir Türkçemizde karşılığı YASAK, OLMAMASI GEREKEN anlamına gelir.

şimdi sizi aydınlatabildiysem ne mutlu

ayrıca cevap veren herkese +1 vericem.

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• lale devrinden sonra fatıh sultan mehmet zamannda yasaklandı toplumun huzurunu bozan kısıler oldugu ıcın yanı tarihi acıdan mı soruosun bılemedım ama :D

0|1
    0|0
  • II.Murat doneminde gece dışarı çıkma ve alkol yasağı getirildi .

0|1
    0|0
  • padişah millete veriyodu talkımı kendi yutuyodu salkımı. 4. murat diye hatrımda kalmış.

0|1
    0|0
    • Yanlış Yönlendirme Panpa :D

• yok lan doğru söylüyorum, tüm kutsal kitaplarda da yasak yazıyo DEĞİŞTİRİLEN HATTA BU UĞURDA PEYGAMBER ÖLDÜRÜLEN İNCİL HARİÇ tüm kutsal kitaplarda yasak

• senin bu sorun yüzünden yasaklandı.

0|0
    0|0
  • Kur'an > Sure Mâide> Ayet 90

Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• İçmesini bilmeyene haramdır diye inanıyorum şahsen.

0|1
    0|0
  • 4. Murat döneminde.

0|1
    0|0
Yükleniyor...