Tablolar Neden Pahalı?

En saçma gözüken tablolar bile 140 milyona,70 milyona satılıyor bunun nedeni nedir? hayatım boyunca hep merak ettim neden adam ne anlatıyor da bu kadar para veriliyor bunlara?

1|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Anlamak icin ne yapmaliyim diye sormusun.
    Bence dogru soruda bu.
    Turkiyede insanlarin burjuva diye isimlendirdigi sabanciyada sahte tablo kakalandi. Simdi 7 sulale zengin adamlara burjuva demek ne kadar dogru olur tartisilir.
    Burjuva, sanata sahip cikan kesimden olusur. Yoksa sanat devlet eline kalir, bu durumda da sanatcinin sanatini isleyisi devletlerden bagimsiz kalamaz.
    Anlamak icin ise sanat tarihinden, akimlardan iyi haberdar olman gerekir ve tabi o sanatcilari iyi taniman. Her birinin cizgisi, bakisi farklidir.
    Fakat o sanatcinin temsilen koydugu bir objeyi veya imgeseli, ne kadar bilgi sahibi olursan ol dogru tanimliyorum demen mumkun degil. Hep yoruma acik.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• içindeki sanatı görebilsen az bile o paralar.. öyle gelişigüzel şekiller değil onlar, simetriler vs çok muazzam

0|0
    0|0
    • o sanatı görebilmem için ne yapmam lazım acaba bana yol gösterir misiniz? :)

• dostum picasso vs oku mesela sanat tarihi kitabı al adamların bu kadar meşhur olmasının sebebi ne onları bir anlar gerisi zaten meraktan geliyo :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Aslında bazıları sadece adından dolayı bence ama picaso guernica tablolarının anlamları müthiştir ilk bakışta bir şeye benzetemezsin ama ayrıntıya girince müthiş anlamlar çıkar 2. Dünya savaşındaki feryatlarını görebilirsiniz.

0|1
    0|0
    • çok teşekkür ederim tabloları anlayabilmek için ne yapabilirim? :)

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...