Hangi kitap sizi hayal kırıklığına uğrattı?

Hangi Kitap Sizi Hayal Kırıklığına Uğrattı?
Beğeninize yahut ilginizi çeken konulara göre araştırmalar yaparsınız, birilerinden duyarsınız, tavsiyeler alırsınız ve nihayet bulup okumaya koyulursunuz. Ancak bazen beklentiyi mi yükseltiriz yoksa henüz okumadan kendimizce aklımızda öyküsünü yazıp çizip ona göre okumak hatasını mı yaparız ki kitabın gidişhatı ya da sonu bizi hayal kırıklığına uğratır. Ben bu konuda en çok Sabahattin Ali'nin 'Kürk Mantolu Madonna' sında yanıldım. Öyle uzun zaman, öyle yanlış kulaktan dolmalar edindim ki kafamda kurduğum hikayenin sonu kitabın geneline o muhteşem duygu ve akıcılığına göre pasif kaldı benim için. Sizin okuduklarınızdan hangisi sizde bu etkiyi yarattı?

0|0
15|11

En İyi Erkek Görüşü

• Başarısız Hipotez Tanrı

bazı bölümleri beni hayal kırıklığına uğratmıştı.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okumak hayatımın bir parçası, bunu hep söylerim. Çok okuyan bir insanım ve küçük yaşlardan beri okurum. Buna rağmen yine de tavsiyeleri dikkate alırım. İlkokul beşinci sınıfta da Türkçe öğretmenimiz Uçan Sınıf diye bir kitabı okumamız gerektiğini öğütlemişti. Ben o zaman ilk defa bir kitabı yarıda bıraktım, öylesine sarmadı. Bir de geçen aylarda kitapçının önerisiyle çok satanlardan bir kitap almıştım İhanetin Gözyaşları diye. O kadar kötüydü ki. İmla kullanımı bile yanlıştı ve böylesine saçma anlatımlı bir kitabı okumamıştım o ana kadar. Bu yüzden tavsiye aldığım kitapları araştırmadan okumuyorum artık.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• uğratmadı

1|0
    0|0
  • trendeki kız... o kadar güzel dedilerki hatta satış rekoru kırıyordu aldım ama günlük gibi çok karışık beğenmedim :D

1|0
    0|0
  • hadi ordan et diye bir kitap vardı ismi ve kapağı çok ilgi çekiciydi yazarını daha önce okumamıştım denemek istedim ama okuduğum en kötü kitaptı açık ara.

1|0
    0|0
  • Da Vinci şifresi ve melekler ve şeytanları büyük bir hevesle okumuştum fakat kayıp sembolü 5-6 kere başlayıp bitiremeyerek beni uzunca bir dönem okumaktan soğutmuştu.

1|0
    0|0
  • hayatımda hiç kitap okumadım çok şeymi kaçırmış sayılırım

1|0
    0|0
  • hiç bir kitap

1|0
    0|0
  • Ilgın OLUT' un "NEVA" adlı kitabı beni çok hayal kırıklığına uğrattı.

1|0
    0|0
  • aylak adam.. övdüler övdüler.. dedim bir bakiim..20 sayfa sonra bıraktım.. övenlere sövdüm sonra..

1|0
    0|0
  • tutunamayanlar bir öyle bir böyle sıktı artık

1|0
    0|0
  • Ali ata bak

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• oo çok güzel bir soru hemen yazıyoru
    ayşe kulin-dönüş
    a. ş. izgören-avucunuzdaki kelebek
    kavgam&hitler (https://www. google. com. tr/search? q=kavgam%26hitler&espv=2&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjDxLKjxIHMAhXsFZoKHdmTBkUQ_AUIBygC#imgrc=q7ol_RC6q_k0BM%3A)

şimdilik bunlar gördüğüm an kaçıyorum

1|0
    0|0
  • Belkentiler fazlalaşınca böyle oluyor..
    Kırtasiyede kapağını çok beğendiğim bir kitap vardı sürekli gözüme çarpıyordu, arkadaki yazısıda iyiydi. Aldım evde okumaya başladım fakat ilk satırından sıktı beni ismini bile hatırlamıyorum..

1|0
    0|0
  • Nermin Bezmen'in Kurt Seyt Shura' sı bende tamda tarif ettiğin etkiyi yarattı. Sonunun böyle olacağına o kadar şaşırdım ki... Birde Yaşanmış bir roman olduğunu bilmek eklenince tüm bunların üzerine... Gerçekten tuhaf bir etki yaratttı bende

1|0
    0|0
  • Seni sevmekten nefret ediyorum, Mart menekşeleri ve senden önce ben üçüde çok güzel bir kitap ama sonu kötü bitiyo

1|0
    0|0
  • Kürk mantolu madonna eski bir katp o zamanki yaşanılanlar okuyanlara daha etkileyici gelebiliyor , ben mesela Eylül ü okudum merakla o da bende hayal kırıklığı oluşturmuştu

1|0
    0|0
  • Karga olayım ben

1|0
    0|0
  • Amigdala """
    Zihnimi karıştırdı fena

1|0
    0|0
  • Hiç bir kitap

1|0
    0|0
  • Debbie Macomber kitaplarının hepsi. Hiç böyle beklemezdim çok sıkıcı, bunaltıcı kitaplar..

1|0
    0|0
    • Herkes aynı şeyi söylüyor ben de bir tanesine başlamıştım 3 sayfa okuyup bıraktım. Meave Binchy çakması :)

• @Toninitonton Debbie fazla umut besletiyor, gerçek dışı hikayeler yazıyor bende pek sevemedim onun kitaplarını sadece Sevginin son dileği iyiydi :D

• Evet dediğin gibi ayrıca çok sıkıcılar ben hiçbirini beğenmedim :D

• piraye.

1|0
    0|0
  • Yara izi'ydi galiba :)

1|0
    0|0
  • ateş ada güneş (sıralamada değişiklik de olabilir)

1|0
    0|0
  • Şuana kadar sıkıcı bulduğum tek fi çi pi serisiydi onun dışında güzel kitaplar okudum.

1|0
    0|0
  • Aynı yıldızın altında

1|0
    0|0
Yükleniyor...