Genel kulture katkisi olan bir seyler onerir misiniz?

Tabi ki çok kaynak var muhakkak ama nitelikli bir seyler ariyorum. Mesela mutlaka su kitabi oku, su videoyu izle, su internet sayfalarini takip et dediginiz kaynaklar var mi? Genel kultur adi ustunde zaten. Sinirsiz bir alan. Ben seviyorum arastirmayi, yeni seyler ogrenmeyi. O yuzden konu, alan fark etmez. Uzay, evren, savaslar, canlilar, farkli kulturler, mimari yapilar, dogal felaketler, kiyamet, icatlar, kesifler, onemli kisiler, aklima gelmeyen cok daha ilginc bir alan da olabilir. Hic fark etmez. Siz neler yapiyosunuz genel kulturunuzu arttirmak icin?

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• izlemek, okumak ve günceli takip etmekle farkında olmadan geliştirebilirsin kendini...

1|0
    0|0
  • Felsefe, Platonun Devlet Kitabını oku ben Felsefeyle ilgileniyorum bu aralar ve Filozofların hayatına yer veren filmler izliyorum

0|0
    0|0
    • Felsefi eserlerden sıkılabilirim diye pek yanasamiyorum. Sklmamak icin de biraz bilgin olmasi lazim. Filmlerle baslanabilir

• Ben bir kulübe de üyeyim orda dersler görüyoruz, küçük bir ön çalışmanın ardından çok zevkli geçiyor öyle çok kalın kalın kitaplar okumaya gerek yok başlarken.

• bir sürü var böyle waow diyeceğin şeyler ama söylemem.

0|0
    0|0
  • Mesaj atsana... Tam hayalimdeki kız tipi:)

Alain de Botton - Statü Endişesi

Belgesel olarak da genelde tarihi olaylar hakkındaki belgeselleri izlerim..

0|0
    0|0
  • 9gag ı takip ediyorum.

0|0
    0|0
  • Akliniza takilan merak ettiğiniz bişey olursa sorun ben çok şey bilirim :)

0|0
    0|0
    • Iste kaynak ariyorum :D

• Benim işte :D okadar şey topladm aklina gelebilecek hersey hakkinda matamatiksel hariç . Yillardir hep farkli kaynaklardan ogrendm yani git surda su yazar diyemem ama bende hepsi arşivli :)

• Hepsini söylemişsin zaten, hatta söylediğin bazı kelimelerin adında üni de bölüm var

0|0
    0|0
    • Tamam da isim olarak soyledim. Bunlar hakkinda acip okuyacagim nitelikli eserler tavsiye edebilir misiniz anlaminda sormak istemistim

• Orasi oyle tabi. Arastiririz biz de. Mesela aklima yeni geldi. Mitolojiyi cok seviyorum

• Evet mitoloji güzel ve bir okadarda derin bir konu, hobi olarak falan araştırabilirsin, bende bakmıştım bir aralar

• p*rno film

0|0
    0|0
  • şeylerden nefret ediyom :D

0|0
    0|0
  • timaş yayınlarının kitaplarını okuyabilirsin

0|0
    0|0
    • Timaşin bir seti vardi dikkatimi cekmisti unuttum. Onu alicaktim hatta kaldi oyle. bir daha bakayim

• bak bence onların uslubunu beğeniyorum ben şahsen

• trvia crak mı ne ondan oynuyoruz

0|0
    0|0
    • Ha ha orda cok ergence sorular da var ama yine de degisik seyler de ogreniliyo

Kızlar Ne Diyor 2

• Yalniz yelpazeyi genis tutmusun.
    Bence 2. Dunya savasinin oldugu donemle yakindan ilgilensen iyi olur. Hem tarih icerir hem de savaslar sebebiyle ekonomi, sanat, teknolojide sicramalar gerceklesmistir.

1|0
    0|0
    • özellikle geniş tuttum, herkes ilgi alanına göre bir şeyler önerebilir diye. teşekkürler önerin için

• tarihi kitaplardan başa derim. ilk olarak osmanlı tarihini öğren

0|2
    0|0
    • Evet tarihe yeni yeni ilgi duymaya basladim. Ama yine de uslubu beni sıkmayacak bir set ariyorum. bir iki tane dikkatimi ceken set olmustu ama daha almadim. Tavsiye edebilecegin tarihi kitaplar car mi?

• Hasan Sabbah la ilgili Alamut u not etmistim. Iyi oldu hatirlattigin:) aynen onemli kisilerden baslayabilirim sag ol :)

• rica ederim :)

Yükleniyor...