Ankara'da öğrenci olmak deyince aklınıza ne geliyor?

Günlük yaşamınız veya başınızdan geçen olaylar neler? Sanıldığı gibi monoton mudur ankarada yaşam?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ankara' da yaşayan ve bir çok şehiri görmüş, tanımış biri olarak sana şunu söyleyebilirim. Bulunduğu şehiri yaşanılabilir kılan yine insanın kendisidir.

Ankara farklıdır, benzemez başka şehirlere. Hiç de monoton değildir, eğlenmesini bilene. Ne İstanbul' la kıyaslayabilirsin, ne de İzmir' le. Ankara nevi şahsına münasır bir kenttir. O yüzdendir ki bu kadar polemik konusu olmuştur Ankara. Ankara' yı pek sevmez başka kentlerin insanları. Gelip görmeselerde Ankara iyi bir yer değildir onlar için. Çok arkadaşım olmuştur buraya binbir türlü amaç için gelmiş. Öğrencisi, memuru, işçisi, işsizi... Hep geldikleri şehirle kıyaslarlar Ankara' yı. Hep bir yanı eksiktir onlar için Ankara' nın. Hiç kimse demez ki, Ankara' da bu var ama geldiğim yerde bu yok diye. Dedim ya onlar için Ankara hep bir yanı eksiktir Ankara' nın. Oysa öyle mi? Bence hayır. Ankara dört dörtlük bir şehirdir. Onu eksik kılan tek şey ise içinde yaşaması bilecek insanların azlığıdır. Deniz kıyısından gelenler denizi yok derler, sıcağı sevenler soğuk derler, sakin bir yerden gelenler kalabalık derler, İstanbul' dan gelenler gece hayatı yok derler. Ben bu eleştirileri yapanlara o zaman git Ankara' dan diyorum. Bu sefer söylemler tam tersine dönüyor. Ama şunu şunu çok seviyorum, şuraya gittim hayran kaldım, arkadaşlarla burada eğlendik hiç unutamam gibisinden. Eğer ki önceliklerin Ankara' nın eksiklerini görmekse mümkün değil mutlu olamazsın. Biraz uzun oldu ama ben çok doluyum bu konuda. İstanbul' da 3 ay iş için kaldım, çok defa gezmek amaçlı haftalık tatiller yaptım, gezmediğim çok az yeri kalmıştır ama bir saymaya kalksam güzelliklerinin yanında eksikliklerini hiç bilmeyen biri ömrü hayatında adımını bile atmaz İstanbul' a. O yüzden hangi şehir olursa olsun ön yargı ile yaklaşmamak lazım. Ankara' da bir öğrenci için her şey fazlasıyla mevcuttur. Ortam, mekan, eğlence, gezi, kültür-sanat, arkadaşlıklar, aşklar, ayrılıklar, sevinçler, hüzünler hepsi arayıp bulana.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• hayatına şekli sen verirsin ...ankara da her türlü ortam var ...hangi ortama uyum sağlıyosan öyle yaşarsın...Ankara memur şehri, yok sisli yok puslu bunlar ankaraya uyum sağlayamamış malların abartmaları... Hatta Anadolu'nun birçok yerinden daha aktif bi hayat var...Ve emin olun Ankara siz ne bulamk istiyosanız ,içinde barındıran bi şehir :)

0|1
    0|0
  • ankarada kuzenim okuyor çok sıkıcı aslında arkadaş ortamı flan ama tabi bi izmir istanbul gibi dğeil kişiye göre değişir bu sabretmek lazım

0|1
    0|0
  • Evet monotondur Ankarada herkes evinde sanırım evden çıkan yok her gittiğimde alışveriş merkezlerinin açılış ve kapanışını ben yapıyorum benden başka bi allahın kuluda olmuyo :)

0|0
    1|0
  • ankaramız güzeldir..monoton değildir..alışveriş merkezleri çok burda parklar çok...ama sadece gece hayatı yok..zaten öğrenciyede bu gerekli değil...okumak için en güzel şehir burası...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Ankarada yaşam monoton değildir. Yaşamayı bilirsen... Ankarada başıma gelenler, hayatımda her zaman hatıralayacağım anılardır. Birini Ankarada koşarken görürsen Zak diye bağır bakarsam ki %90 bakarım, yine başımı belaya sokmuş kaçıyorumdur. Ya da birini kovalıyorumdur :) İşin şakası bir yana sen yaşamayı biliyorsan değil Ankara en sıkıcı şehirlerden biri olsun yine de eğlenerek yaşarsın. Yani olay sende bitiyor :)

0|1
    0|0
  • Ankara'ya her gün lanet ediyorum. Lanet olasıca taşkent. Başkent olmaktan utanması gereken bir şehir.

İnsanları daha yürümeyi bilmiyor. Yön duyguları yok. Koca kaldırımda güm pat çat gelip çarpıyorlar. Gece ulaşımı, gece hayatı denen bir şey yok. Havası hava değil. Yağmurda ayağın taşın içine giriyor. Güya başkent olucak. Saymakla bitmez. Ankara'ya lanet olsun.

0|0
    0|1
  • monotonluk sana kalmış bir durumdur. yaşam tarzına göre değişir. büyük şehirdir. aşırı renkli değildir belki ama çok fazla öğrencide vardır. 5 senemi geçirdim. oldukça güzel ve eğlenceliydi. monotonluğunu yaşamadım hiç.

0|1
    0|0
  • 4 yıl kaldım ankarada öğrenci olarak kolej semtindeydim ve çok da memnundum.hiç de sıkıcı gelmiyordu.

0|1
    0|0
  • Ankara da deniz yok o yüzden cazip gelmiyor bana

0|0
    0|1
Yükleniyor...