Markaya para yatirirken ne aldigimizin farkinda miyiz?

her disi varlik gibi alisveris yapmayi cok seviyorum. insanlar sadece markaya, gorunuse ve fiyata bakiyor. benim gibi kiyafetin icini desip nerede bunun imalat yeri, kullanilan madde nedir diye bakan cok az insan var.

markaya karsi degilim. buradan bu anlasilmasin. sadece kalitesiz mala bunca para dokulmesine karsiyim. bu bilindik bir magaza ya da ufak bir butik te olabilir.

ayakkabi konusuna girmiyorum. zira o konu oldukca hassas. bu ayakkabida hangi deriyi kullandiniz diye soracak kadar didikleyip saticilari delirtebiliyorum. bir buyukbas derisi var, bir kucukbas derisi var, bir domuz derisi var. ha domuz derisini turkiyede bulamiyoruz o da ayri tabi.

evet kumastan anlayan kac kisi var. ne kadar saglikli alisveris yapiyorsunuz? polyamide, polyester, pamuk, yun, angora vb. farklarini ve ne icin kullanildiklarini bilerek mi giyiyorsunuz?

( polyamidele polyester farki yuzunden saticiyi cildirtmamdan dogan bir sorudur. yanimdaki hanimefendi gozlerini kocaman acip polyester koku mu yapiyor demistir. ve kokunun sebebini senelerdir kendisi sanip uzulmustur. bu da boyle bir animdir. )

0|0
911

En İyi Erkek Görüşü

• soru guzel. 5 yıldız verdm. ergen sorularınan bunaldık. cevaba gelince; kumaş pantalonlarımda en az % 70 yun olmasına dikkat ediyorum, çorap olaral pamuklu yerine modal iplikden yapılanları alıyorum. gömlek de ise % 70 pamuklu alıyorum veya diktiriyorum.

0|0
    0|0
    • gomlek pahaliya gelmiyor mu hocam?

• işi sağlama almışsın. duzeni şimdiden kurmussun. ;)

• benden kacmaz :D.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 10

• Şu polyesterin koku yapmasını bir kaç kişiden daha duydum ama sanırım erkekler için böyle kıyafetler zaten yok ya da ben tek tip giyiniyorum bilmicim sadece deri mont ya da ceket ya da ayakkabı alırken soruyorum bu ne derisi diye onun dışında pek ilgilendiğim yoktur hangi kumaştan yapıldığıyla ancak bundan dolayı cok cekenlerdenim. İç çamaşırı seçimi önemli biliyorsunuz geneldede iç çamaşırı alırken markaya çok dikkat etmiyoruz bende onlardan biriydim taki pamuklu ya da pamuk oranın fazla olduğu bokseren ne olduğunu bilmediğim hiçte araştırmadığım diğer bokserlara göre alerji yapmamasıydı. Bazı cilstler fazla terlemez benimkide öyle terlemeyen cilt yaz aylarında alerci yapıyormuş ama pamuk vucutla temasında ısıyı artırdığı ve hapsettiği için hafif bir nemlenme terleme yapıyor buda alerjiyi engelliyormuş. Bu giyim tarzı aynı zamanda erkeklerde genital bölgede çok ince bir bebek kokusuda oluşturuyormuş bunu da bayanlar söylüyor ben onların yalançısıyım.

0|0
    0|0
  • Genelde polyester ve benzeri kumaştan yapılmış sentetik giysileri giymem. Pamuklu tercih ederim. Kumaş konusunda sorundaki kadar ayrıntıya inebilecek şekilde kendimi, ailemi ve çevremdeki arkadaşlarımı nasıl geliştirebilirim. Bu konuyla ilgili bildiğin kitap, site veya herhangi bir kaynağın linkini paylaşabilir misin? Teşekkür ederim. :)

Biraz sorulu bir cevap oldu ama, kusura bakma, merak ettim. :)

0|0
    0|0
  • aldığım ürünler kolay kolay bozulmaz sünmez çekmez markaya bakıp ne bulsam alırım gibi bir saçmalığa hayatta bulaşmam.. kadife dışında her türlü üründen anlarım kimileri yazıları okur tezgahtara sorar öyle alır ama ben dokunarak alıyorum o yüzden internetten kıyafet alamam :)

ayakkabı konusu çok sıkıntılı bir şey onu dokunarak anlayamıyorum :)

0|0
    0|0
  • piyasada bulunan büyük markaların neredeyse hepsi taşeron firmalara üretim yaptırıyor. örn ( diesel ve zara = bright jeans ) tabi bu bright batmadan önceydi. zarada 149TL ye satılan bir pantolonun maliyeti zaraya 10dolar dır. yani süper lüks markalar dışında kalanlara verilen para acınası paradır. ödenen ücret tamamen markaya akmaktadı. ucuz markaların ürünlerini daha çok tercih etmenizi öneriririm zira kullanılan materyal tamamen aynı :))

0|0
    0|0
    • pradanin ayakkabilarinin dahi normal fiyatinin 10-15 dolar oldugunu biliyorum :). cok icime oturmustu.

• kesinlikle kalite takılırım, çünkü daha önceden ucuz alıp kısa süreli giyme alışkanlığım vardı, allahtan bundan kurtuldum,

ayakkabıda nikeden başkasını asla giymem, ve genelde spor takılırım,

elbise olayında mavi den giyinirim genelde

0|0
    0|0
  • benim için marka değil dokunduğumda o kumaşın verdiği his önemli

0|0
    0|0
  • biz senn gibi bukadar eyrıntıyı bilmiyoruz be güzelm kıyafeti deşelesekte bir bok anlayamıyoruz yani :)

0|0
    0|0
  • Aynen oyle para verdigim herseyi en ince detayina kadar bende arastiririm

0|0
    0|0
  • Markaya para yatırırken , şeytan ile olan anlaşmamızı perçinliyoruz

Devil wears prada

1|0
    0|0
  • Evet.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Polyesterin koku yaptığını biliyorum fakat birşey alırken ne yazık ki dikkat etmiyorum bu tarz detaylara. Aslında etmek lazım çok haklısın.

0|0
    0|0
  • Polyamide dışındakileri bilirim ancak alırken benim hoşuma gitmesi önemli ki ben yapısal olarak bir malı o kadar inceleyemem. Alışverişi sevmeyen biriyim öyle bakarım mağazaya, sevdiğimi üzerimde güzel duranı alır çıkarım. Beni boğuyor alışveriş.

1|0
    0|0
  • külotlar , tişörtler, çoraplar %100 pamuk tercıhımdır.

0|0
    0|0
  • Ucuz ürünler tek kullanımlık olmuştur bende ! Bu sebepten az alırım iyisini alırım :D

0|0
    0|0
  • Annem anlar..:D Ben de duruşuna bakıyorum. Kötü bir ürün almadım daha :d

1|0
    0|0
    • anneden ogrenmek lazim. ben de ananeden ogrendim :D. durus, kesim de onemli tabiisi.

• bilmez miyim :). rezil de vezir de olursun.

• detayı eğlencede seviyorum ben. kullandığım bir marka var ve gözü kapalı alacağımı alıp çıkıyorum. alışveriş yapmaktan da nefret ediyorum. açıkçası bu anlamda son derece bilinçsizim ama saçlarının rengi gözümden kaçmadı-kaçmaz..

1|0
    0|0
    • fotodan daha kirmizi ama yeaaaa. atiim dur dur dayanamiciim.

• Pek anlamam :S

0|0
    0|0
  • benim babam tekstilciydi, o bana taktikler veriyor ben de ona göre saldırıyorum :))

0|0
    0|0
  • Etiketini okuyorum. Cotton mu wool yüzdesi ne kadar vs diye.

Onun haricinde özellikle marka aramam.

1|0
    0|0
Yükleniyor...