Suç ve Cezayı okudunuz mu?

Suç ve cezayı okuyan kaç kişi var?
Suç ve cezayı okuyan kaç kişi var?

Güncellemeler:
Bu siteye yeni üye oldum ve budar kitap dostu insanın çıkmasına şaşırdım açıkçası. Özellikle gençlerden hiç ümidim yoktu ama, boş değilmiş buralar onu anladım.

0|1

En İyi Kız Görüşü

• İstedigim şekildekini bulunca okuyucam.

0|1
    0|0
    • Oda mantıklı. Gerçekten değişiyor 3 tane farklı çeviriden okudum 1tanesini hiç sevmemiştim. Olayın akışı bozulmuştu.

• Sanmam genelde bir eser farklı bir dile çevrildiğinde ya da yeniden oluşturulduğunda ilk alınan tadı vermiyor. Dublajlı filmler mesela artık nefret etmeye başladım adamlar resmen filmleri katlediyor.

• Evet dogrudur. Ne yazık ki her şey fazlasıyla degismeye maruz kaliyo tabi bunun sonucu ise hisslerde köreliyor

En İyi Erkek Görüşü

• Rus edebiyatına alışamıyorum sevemiyorum. Suç ve cezaya iki kere başladım bu nasıl klasik lan diyip bıraktım. Bana basit geliyor rus edebiyatı.

0|1
    0|0
    • Basit ama etkiliyici. O ruh hallerini insana hissettirebiliyorlar bence bu adamlar. Tabi zevk meselesi saygı duyarım.

Kızlar Ne Diyor 15

• Klasik okumadım. :/

0|1
    0|0
  • yok ya, çok utanıyorum :/

0|1
    0|0
  • okudum yıllaryıllar önce

0|1
    0|0
  • Dostoyevski aşığıyım, okudum tabiki.

0|1
    0|0
  • Okuduğum en iyi kitaplardandı. Zorunluluktan baslamistim, cok onyargiyla. Fakat oyle icine cekti ki 8 saatte bitmisti.

0|1
    0|0
  • okumadım

0|1
    0|0
  • dostoyevski'nin tüm romanlarını okudum.

1|1
    0|0
  • Okumustum

0|1
    0|0
  • Yarısına kadar okumuştum

0|1
    0|0
    • Bende ilk okuduğumda yarıda bırakmıştım. Sonra tekrar başladım. Yarıda bıraktığına göre tadını almışsındır zaten. Bir an önce tekrar başla bence.

• Vakit konusunu uNUt. İnşallah gönlünden geçen olur. Allah yardımcın olsun.

• Ahah tıp diyince 😅

• Okumuştum

0|1
    0|0
  • dostoyevskinin çoğu kitabını okudum. okumayanlara tavsiyem: klasiklerden başlayın

0|1
    0|0
  • Okumadim

0|1
    0|0
  • O kitabı okumayı çok istiyorum.

0|1
    0|0
    • Sınavdan zaman bulamıyorsundur tahminimce. En kısa zamanda okuyun.

• Aynen öyle. Ama kitap okumaya her zaman vakit bulmaya çalışıyorum. En kısa zamanda okuyacağım. Zaten listemin başköşesinde.

• lisede zorla hocamız okutmuştu

0|0
    0|0
  • Okudum baya ağırdı ama.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

Yükleniyor...