Farkı nedir?? Aynı şey mi??

Şehir Tiyatrolarıyla, devlet tiyatrolarının bir farkı var mı? Varsa nedir? Yoksa aynı şey mi? teşekkürler :)

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Evet farklı. Bunu sağlam bir tiyatro izleyicisi olarak söyleyebilirim. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü direkt Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı bir devlet kurumudur. Başka bir deyişle Kültür ve Turizm Bakanlığının bir birimidir .Ödeneğini bu bakanlıktan alır. Ancak şehir Tiyatroları

o şehrin belediyelerinin kurduğu bir tiyatrodur ödeneğini bizzat belediyeden alır ancak yine Kültür ve turizm bakanlığının denetimindedir.

0|0
    0|0
    • anladım teşekkürr ederim, peki neden böyle bir şey yapma ihtiyacı duymuşlar, iki ayrı kurum kurmuşlar ?

• Bende tiyatrocu olmayı düşünüyorum, şuanda da kursa gidiyorum.Aklıma takıldı bu da sorayım dedim.Tiyatroyu sevenler az KS'de, sevenleri görmek güzel. :)

• tiyatroyu gerçekten çok severim. son 2 aydır gitmek nasip olmadı ne yazıkki ama en yakın amanda tekrar gideceğim. tiyatrocu olmak çok çok güzel keşke bende olabilseydim. turnelere çıkıp her kültürden insanın karışışına çıkmak çok değişik bir duygu olmalı. ayrıca tiyatro ile uğraşmak kişinin öz güvenini artırır.

Erkekler Ne Diyor 2

• Bildiğim kadarıyla;

Şehir tiyatroları belediyeye bağlı.

Devlet tiyatroları ise Ankara'daki genel müdürlüğe.

0|0
    0|0
  • devlet tiyatrosu on numara

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bağlı oldukları kurumlar farklı

0|0
    0|0
  • aynı değil miydi onlar :S

0|0
    0|0