Sinüzit için ne önerirsiniz

sinüzit için ne önerirsiniz,bildiğiniz bir yönetme var mıfarmakoloji ( ilaç ) dışında

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• ben bir çözüm bulamadım daha ona.s

0|0
    0|1
    • bildiğim bir yöntem değil bende yeni okudum ama denemedim denemek istersen bir litre suya bir çay kaşığı karbonat artı bir yemek kaşığı tuz burna cek ve sümkür

• teşekkürler denicem

Kızlar Ne Diyor 4

• feridun kunakdan sinüzit tedavilerini dene. kullnıpda faydasını görenleri duydum.

0|0
    0|0
  • Rükû şeklinde durup başını aşağı indirme uff çok ağrıyo o zman :D

0|0
    0|1
  • ilaç dışında bilmiyorum

0|0
    0|0
  • ananemde var hiç bişey yaramıyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Sinüzitte Doğal Tedavi

Sinüsler ve burun işlevleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra sağlıklı bir burun için nelere dikkat edilmesi konusu daha rahat anlaşılabilir. Bu nedenle en doğal sinüzit tedavisi burun işleyişine zarar vermeyecek, aksine buna yardımcı olabilecek koşulları sağlamaktır.

Sigara ve Sinüzit

Sigara içilmemesi çok önemlidir. Sigara burun ve sinüsleri temizleyen mekanizmayı doğrudan bozar. Temizleme sistemi bozulduktan sonra zararlı maddeler burun içerisinde daha uzun süre kalarak burun etlerinin (konkaların) şişmesine ve mukozanın bozulmasına neden olur. Bu duruma alerjik belirtiler eklenebilir. Tıkanıklık artar, sinüs işlevlerinde de bozulmaya yol açabilir. Sigara kesildikten bir süre sonra burun işlevleri düzelmeye başlar.

Sıvı alımı ve Sinüzit

Bol sıvı alınması burun işlevlerini arttırır. Kuruluğu önler, burun içerisindeki nemli ortamın devamlılığını sağlar. Ayrıca burun ve sinüslerin içindeki temizleme mekanizmasının daha rahat çalışmasını sağlar. Burun içi salgıların yoğunlaşmasını önleyerek, akışkanlıklarını arttırır ve temizlenmeyi kolaylaştırır.

Klima ve Sinüzit

Sinüzitli hastalar ve/veya alerjik nezleli hastalar klimalı ortama girdiklerinde, yani ani ısı ve nem değişimine maruz kaldıklarında, hasta olmayan bireylere oranla daha fazla burun tıkanıklığı, burun akıntısı veya gözlerde yanma ve kaşıntı gibi belirtiler gösterirler. İnsan sağlığı için sıcaklığın 20-25ºC ve nemin yüzde 45-60 olması idealdir. Bu değerleri sağlayabilmek için veya konforlu bir ortam için klimanın yazın 20-21°C, kış aylarında ise 27-28 °C olarak ayarlanması uygundur. Günümüzde klimasız bir hayat düşünülemez. Bununla birlikte özellikle burun, sinüs ve akciğer hastaları çok uzun süre klimalı ortamda kalmamalı ve klima bakımlarını ihmal etmemelidir.

Buhar uygulaması ve Sinüzit

Nemlendirici buhar ve mentol içeren bazı uygulamalar, burun mukozasını geçici olarak rahatlatırlar ve sinüslerin temizlenmesini kolaylaştırırlar. Ancak uzun vadede kalıcı bir yarar sağlamazlar.

Bitkisel ilaçlar ve Sinüzit

Genellikle bu tür ürünler belirtisel bir rahatlama hissi sağlayabilirler, ancak bunun dışında özellikle anatomik bozukluk nedeniyle kanalları mekanik olarak tıkanmı

0|0
    0|0
  • saçlarım ıslak dışarı çıkmıyorum ayrıca brun spreyi var o iyi geliyo

0|0
    0|0
  • tuzlu su buharı solumak iyi gelebilir.

0|0
    0|0
  • nane tarzı şeylerin havsın solu sıcak buhar yap ve yaz geliyor deniz suyu yi gelirr

0|0
    0|0
  • kaya tuzu ve karbonat...su kaynama noktasına geldikten sonra ocağı kapat ve 2 sini ekle...ılımaya yakın burnuna çek

0|0
    0|0
Yükleniyor...