Süper kahramanlar neden hep amerika ' da olur ve neden uzaylılar hep amerika' yı istila eder?

Bir kaç farklı mesaj vermek istiyor olabilirler:
1. bizi dünyada istila edebilecek hiç bir ülke yok. bizi ancak -varsa- uzaylılar istila edeblir.
2. Dünyada yaptıkları onca istila ve zulüm sebebiyle kazandıkları antipatiyi sinema sektöründe farklı gezegenlerden gelen uzaylıların istilasına uğrayarak kendilerini masum gösterem çbası olabilir.
3. Süper kahraman motiflerine çok fazla yer vermelerinini sebebi ise; amerikan toplumunda insanlar ben merkezli ve başkaları için fedekarlık, başkasının ihtiycı için kendisinden feragat etme gibi davranışlar yok denecek gibi. Süper kahramanları ise bu duygu ve davranışlar üzerine kurulu, toplum için hayatlarından vazgeçiyorlar. Toplumda olmasını istedikleri bu duyguları tek bir kişide yüceltiyorlar...
bunlar benim fikirlerim.. sizinkiler nedir?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Onlar daha Temel Reisi tanımamışlar :)

0|0
    0|0
    • temel reiste onların.. popeye... ama biz temel resi diye çevirmişiz

• Biliyorum, ben Temel adına istinaden espri mahiyetinde yazdım. Herkesin süper kahramanı gönlünde yatar ve kız çocukları için babadır bu kahraman ve yeri hiç bir zaman değişmez.

En İyi Erkek Görüşü

• Uuuuu Uzun ve derin tartılaşı bir konu daha...
    Aslına Bakarsanız, Türlü efektlerin altında, farklı her süper kahramanın altında aslında hollywood sinemasının tüm dünyaya tek bir mesajı vardır. 'Yeryüzünün sahibi benim.' (siz artık ister kurtarıcısı deyin, ister süper kahramanı, ya da sizdeki ismi ne ise...)
    Alttan alta size dünyayı kurtaracak kişinin kendieri olduğunu söylerler. Üstünü güzel efektlerle süsleyerek. Düşmanlarda, ister uzaylı olsun, ister androidler, Amerika' nın o an çıkarlarına göre düşman belledikleri ülkeleri, toplulukları temsil eder.
    Her filmin kendine has kahramanı (bu bazen süper kahraman olur, bazen ise sıradan bir insan iken seçilmiş kişiye dönüşen esas oğlan ya da kız.) Amerika' yı temsil eder. O kurtarıcıdır. O olmadan gün yüzüne çıkmak imkansızdır.
    Felaket filmlerinde, uzaylı istilalarında önce Amerika dan başlar istila, sonra bir kaç dünya ülkesini gösterirler. Ama sonunda, kurtarıcı mutlaka bir Amerikalıdır. Ezayı cefayı o çeker... Ama Kahraman da odur.
    Uzun lafın kısası, Hollywood filmlerini, konusu efektleri ne ve nasıl olursa olsun, biraz alt metinlere inmeye çalışarak izlemek gerekir.
    Dediğim ve bilindiği gibi, hollywood bu döenmdeki en önemli Amerikan silahıdır ve algı yönetim tüm dünya üzerinde, bu filmler vasıtası ile yürütülmektedir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 5

• Onlarda gerçek kahraman hiç yoktur (Bizdeki gibi seyit on başıları yahya çavuşları halide edip adıvarları ya da sabiha gökçenleri vs hiç yoktur.) o yüzden hayali süper dallamalar üretirler. Bir de hep amerikayı istila ederler çünkü onlara göre dünyada daha güzel ve daha degerli bir yer yok.

0|1
    0|0
    • Yazacaktım aynısını dedim yorumlara bakayım hay ağzına sağlık. Oğuz kağan , Kürşat... say say bitmez.

• Dc comics in amerikalilarin urettigi yeniceri diye kahraman var arastir adida selma tolon ayrica tamam bizim kahramanlarimiz var lakin birde hayali bir kahramanimiz olmasi lazim sinemaya uyarlancak tum dunyaya satilcak dunya onun hayrani olcak bizden anca aşk dizileri filmleri cikar

0|0
    0|0
  • Uzaylı fikri iyiymiş ama Türk yapımı olsa muhtemelen Türkiyeyi istila ederlerdi
    Süper kahraman fikri de güzeldi deadpool bir istisna gibi gelsede öldürdüğü adamlar yine kötü adamlardı yani evet haklısın

0|0
    0|0
  • Çünkü filmleri amerikanlar çekmektedir.

0|0
    0|0
  • Çünkü Hollywood onlarda sende olsa sende yaparsın demi

0|0
    0|0
Yükleniyor...