#Estağfurullah Ne Demektir?
Estağfurullah - Estağfirullah İfadesi Günlük Hayatımızda Anlamının Tam Aksi Yönünde Kullanılmaktadır.

Estağfurullah İfadesi Biri Kendisi Hakkında Olumsuz Bir Beyanat İfade Ettiğinde Onun Öyle Olmadığını İfade Etmek İçin Kullanılmaktadır.

Örnek Vereyim Birisi ''Başınızı Ağrıttık'' Ya da ''Rahatsız Ettik'' Dediğinde Verilen Cevap Hazırdır! Estağfurullah.

Bunun İle İfade Edilmek İstenen Aslında ''Hayır Başımızı Ağrıtmadınız'' Ya da ''Hayır Rahatsız Etmediniz'' Manalarıdır.

Ama Bu Kelime Bu Manaların Tam Aksini İfade Etmektedir.

Yani Birisi ''Rahatsız Ettik'' Dediğinde Estağfurullah Demek ''EVET RAHATSIZ'' Ettin Demektir.

Seni Yaptığın Bu Eylemin Nedeni İle Afffetsin Manasındadır.

Bir Örnek Daha Vereyim; İyi Olduğu Bilinen Birinin ; Ben Kötü Ahlaksız Biriyim Demesi ve Bunun Gibi İfadeler Kullanmasında Ona Estağfurullah Diyerek Karşılık Vermemiz Doğrudur. Çünkü Bu Bir Dua Mahiyetindedir. Gerçekten Öyle İsen Seni Affetsin Manasında.

#SerKan1923

@HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @NeOlsun55insonu @RdvnSbs @Sonra_danGurme @TheKerim54

@Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @чαğмυяeятešı

1|1
8|11

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Abi benim bildiğim öyle değil. Estağfirulllah aynen öyle demek. Estağfurullah yok canım vs gibi anlamlarda.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 10

• Bilmiyordum :D

6|6
    0|0
  • ASlında aynen öyle demek ama biz hep onu sanki mazeret kelimesi gibi mazur görülme olarak görürüz.. Ulan hayvan dendiğin de estağfurullah dedim mi evet aynen öyle demektir.

0|1
    0|0
  • Ama şu da var
    Ben öyle dusundurduysem benim de nedeni ile affetsin demek de oluyor 😇😇

0|1
    0|0
  • Biliyordum bunu. Bazı şeylerde ''Esteğfirullah'' demeye çekinir oldum sonra :)

0|1
    0|0
  • No problem demek

0|1
    0|0
  • Arapça estaġfiru-llāhi أستغفرالله "Allahtan merhamet dilerim" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ğ-f-r ( غ- ف- ر) kökünden gelen istaġfara إستغفر "merhamet diledi" fiilinden türetilmiştir.

0|1
    0|0
  • Est. teşekkür ederiz
    fakat iste nederden alıştık biz buna yahu

0|1
    0|0
  • Yaptığı bir işten, iyi bir davranıştan dolayı kendisine teşekkür edilen bir kimsenin söylediği, teşekküre değmez, bir şey değil, rica ederim anlamında bir incelik ve alçak gönüllülük sözü.

0|1
    0|0
  • Şimdi öğrenmiş oldum teşekkürler abi 😊

0|1
    0|0
    • Yukarıda Bir Dangalak :D Bana Aklınca Laf Sokup Engelledi Sorar mısın? Müneccim Büllüğü mü? Yemiş Alıntı Yaptığımı İddia Ediyor da Dangalak. :D

• Ahahha toto sıkıştım mı hemen engelle insan ayrı bir ayar oluyor engel yediği zaman abi amk😄😄

• Yiyeceği Lafları Bildiği İçin Engelledi Fatmagül..

• bilemedim

0|1
    0|0
Yükleniyor...