Eski türk filmlerindeki konuşma ses tonu neden kulağa şimdiki sinema filmlerdekinden daha derin ve güzel geliyor?

evet eski yeşilçam filmlerinde adamların hem kelimeleri daha manalı hemde sesinin tonu daha ağdalı kibar ve güzel geliyor kulağa.. şimdiki sinema filmleri hem o kadar güzel değil hem daha yapmacık hemde insanlar birbirleri ile konuşurken çok monoton ve etkileyicilikten uzak bir dilleri var.. neden sizce?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Büyük artistler o yüzden

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ama Cem Yilmaz'in da dedigi gibi hic gercekci degil. Mafyalar oyle guzel Turkce konusuyor ki sanirsin Turk Dil Kurumu eroin kaciriyor :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Eski olduğu içindir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Diyafram nefesi çalışması sonrası güzel diksiyon konuşma dili ile yazı dilinin nefes çalışılarak ifade edilmesi olabilr mi?
    Bir arkadasım hitabet uzmanı ondan biliyor gibiyim biraz

0|0
    0|0
    • tek neden bumu yani aşşadaki arkadaş sonradan montajında etkisi olduğunu söyledi..

• Seslendirme sanatçıları yapsa bile öyle ama mesela türk yakınlarında seslendirme yapılsa da hep bilmesen bile bir farkı var
      Buda seslendirme sanatçısının çok iyi diksiyonu boğumlaması vurgulanması hecemeleye bütün tekniklere kadar kusursuz olması olabilir
      Ya şimdiki ve eskiden beri jön dediğimiz insanlar tiyatro kökenli değil çoğu manken sonradan tiyatroculardan eğitim alma ve konservatuvar kökenli oyuncular yardımcı oyuncu oluyor genelde
      Biliyosun ülkemizde eğitime ne kadar önem verilmediğinin yegane şahidi aslında
      Ya burası yerine iletişim bilimleri okuyan ve türkçe öğretmenliği değilde türk dili ve edebiyatı mezunu bir türkologa sorsan daha mantıklı cevaplar alırsın bence
      Formasyon alıp türkçe öğretmenliği yapan Türkologlarda var bu arada

• Sonradan montaj olduğu için şu an canlı ses kaydı yapılıyor

0|0
    0|0
    • tam olark anlamadım.. sonradan montaj o kdr başarılı olsaydı halen vazgeçilmez olurdu sinemada..

• ononda etkisi olabilirsede mesela bir ayhan ışık sanki montajsızda o sesi çıkartabilirdi bence.. onda o potansiyel var gibi..

• Benim bahsettiğim o zaman film çekimi bittikten sonra stüdyoda ayriyeten ses kaydı yapılıyordu o yüzden ses daha canlı gelebilir. şu an ise ses de görüntüde aynı anda yani çoğunlukla

Yükleniyor...