İlk defa cover yapmak istiyorum?

Cover yapmak istiyorum biraz prof. olmalı. 1. seçenek utangaç biriyim, studyo da dalga konusu falan olur muyum? Kendimi kanıtlayınca kendi ekipmanlarımı almak istiyorum ama editlemek vs hiçbirşey bilmiyorum. Evde kendimin yapabileceği şeyler hakkında tavsie verirseniz sevinirim pc sistemi var, mikrafon vs alırım ama ne yapacağımı bilmiyorum

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• İki günde olacak bir iş değil yapmak istediğin. Azim ve kararlı olman gerek. İlk adım bir tane studyo programı indirmek. Piyasada çok profesyoneller cubase kullanır genelde. Ama sana tavsiye edeceğim fl studio'dur. Bu programla kendi melodilerini yazarsın ritimlerini yaparsın iyi kullanırsan kendi kendine albüm bile yaparsın. İkinci aşama mix'lemeyi öğrenmelisin. Gerisi sanat yeteneğine ve azmine kalmış.

1|0
    0|0
    • peki uygun fiyatlı ekipman önerir misiniz?

• söylediğim programda tüm ekipmanlar sanal olarak var. Örneğin; mixser, compresor, phaser, amfiler, limiter, eqo ayarlamaları vs. Birtane 10 liralık mikrofon işini görür şimdilik diye düşünüyorum. Direkt almaya başlasan ses kartları 200 liradan başlıyor mixserle 300-400 lira gerisini hiç saymıyorum. Zaten işin mantığını çözersen alacağın ekipmanı kafanda oluştursun.

• peki çook teşekkürlerr

• Kendine bir studyo bulmalısın. İlk önce başkasının studyosunda kayıt al. Mixi cartı curtu çok uğraştırır yapamazsın. Evde alacağın kayıt berbat kalitede olacağı için sesin ne kadar güzel olursa olsun dinleyen kimse beğenmez. 10 15 liraya kayıt alıyor çoğu yer.

0|0
    0|0
    • sesim aşırı iyi değildir utangacım da dalga konusu olur muyum

• umarım bir gün. inanılmaz yardımcı oldunuz çok teşekürler

• rica ederim hoş sohbetin için bende teşekkür ederim

• Aaah ah.. Biz profesyonel gitar çalıyoruz da zor buluyoruz sen biraz daha zor bulursun...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...