Sanat için ne yaparsın?

Soyunurum, öpüşürüm falan geçelim bunları.. Bir sanatçı olsan, böyle bir ülkede sanatın için ne yapardın/ne yapabilirdin?

0|1
25|19

En İyi Kız Görüşü

• Tabiki çocuklara (özellikle Gençlere) ve annelere yeni yeni bakış açıları kazandırırdım. Sanatın ülkenin Her bir yanında icra edilmesini sağlardım. Bunun için Küçük kurslarla başlardım işe. Sonuçta benim gerçekleştirmek istediğim hedef kısa sürebilecek bir şey değil. Bu yüzden eğitim yolundan gitmek gerek. Sadece zengin kısımlarda değil ülkenin Her yerinde sanatın icra edilmesi için ülkenin Her bir yerinde kurslar (veya okullar) açıp sanatçılarımızın özgürce yetişmesine ve Her insanın sanatla ilgilenmesine (En azından bir sanat dalında hobi edinmesine) katkıda bulunmak isterdim. Böylece diğer nesil daha bilinçli bir şekilde yetişebilir. Ve ülkemizin daha da gelişmesini sağlar. Gerçek hayatta da zorlu hedeflerimden biri budur.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sanat için şunu yapardım diyenler aslında icra ettikleri sanat hakkında pek birşey yapamayanlardır.. Bak van Gogh'a adam 1890 da öldü ama hala resimleri ve sadece çizdikleriyle hala gündemde. ya da Ahmet Kaya. şarkıları hala dilden dile dolasıyor. Bu kişiler ne soyundu ne öpüştü ne de bir davette kendini rezil etmek pahasına birşeyler yaptı.
    Soyunurum diyen ya da öpüşürüm diyen ya da bu tarz aşırı şeyler yapanların hangisi gündemde duruyor.
    Yani demem o ki icra ettiğim sanat neyse onda en iyisini yapardım. Yani şarkı söylerken soyunmaz ya da oyunculuk yaparken sevişmezdim :)

1|1
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum , ilgi alanım şiir olduğu için NFK yi örnek veriyorum

• @isimsizsair Şiir benimde ilgi alanım hatta bu konuda çoook uzun yıllar paylaşımlarım olmuştur. Ama daha iyisini yapamayacağım için bıraktım :) Keske herkes bu düsturla yapsa yaptığı işleri. :p :)

• @SevaChan Acı çekmelerinin nedeni de çizgilerini kaybetmemeleri. Yüzlerce örnek verebilirsin bunlara ve verdiğin örneklerin tamamı aklında kalan örneğin şarkıcı dendiğinde söylediğin kişilerdir. Herşey bir yana Kemal Sunal'ın filmleri hala her yaştan kişi izliyorsa işte örnek alınması gereken oyunculuk sanatıda çizgide budur. :)
      Ama şimdilerde o bahsettiğin acıyı çekmemek adına miğde bulandırıcı rezilliklerle ucuz yollarla gündemde kalmaya çalışanlar var.. Ve malesef buda bizim olduğu kadar ülkemizin de sanatsal kalitesini düşürüyor. Tıpkı cüneyt arkının filmlerinin hollandada dublaj yapılıp komedi filmi olarak yayımlanması gibi :)

Kızlar Ne Diyor 24

• gerçekten farkındalık yaratacak eserler verirdim, alanım her neyse

1|1
    0|0
  • Çiziyom işte. ;P

0|1
    0|0
  • Sanat için başkaldırırım. Sanat topluma başkaldırıdır

0|1
    0|0
    • Türkiye de yapamıyoruz. Yazı da sanat di mi? Yazdığı için tutuklanan çok kişi var

• bir sanatçıyım bu ülkede bıkmadan usanmadan okullara gidiyorum öğrencilere anlatıyorum sanatımı fotoğraf çekmeye devam ediyorum sanatçılık hobidir kavramını yıkmaya çalışıyorum

1|1
    0|0
    • Ben de bir ressam olup bu Yoldan gidiceğim yalnız olmadığımı bilmek güzel ^^

• Hiçbir şey bu ülke sanattan anlamaz

0|0
    0|0
  • Sanat bilim içindir der yeni akım oluştururum

0|0
    0|0
  • Blok flüt çalabilirim :D

0|0
    0|0
  • Para harcarım

0|0
    0|0
  • gerçekten bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Sanatı o kadar özümseyemediğim için normal hayatta en fazla yapabileceğim şeyleri yaparım

0|0
    0|0
  • canımı veririm

0|0
    0|0
  • Soyunmam 😀

0|0
    0|0
  • Kurtuluş savaşının çok etkileyici, yüksek bütçeli filmini çekerdim😊

0|1
    0|0
  • Edebli en güzel sanat ortaya koyardım. Bütün edepsizlere ibret olsun diye.

0|0
    0|0
  • Soyunmayacagım kesinde :)
    Sanat ortaya konulan emektir...
    Dev heykeller yapmak isterdim...

0|0
    0|0
  • sırf şu sözü söylemek için :D kızma trollediğim için :) SOYUNURUM :D

0|0
    0|0
  • Sanatı bırakırdım

0|0
    0|0
  • Twerk yaparım

0|0
    0|0
  • Sanat için bir şeyler yapmazdım insanlar için ülkem için sanat yapardım

0|0
    0|0
  • Eğer tanınan biriysem bunu farkındalıklar ve yardımlaşma için kullanırdım.

0|0
    0|0
  • bu ülkede sanat olmaz, gerçekten sanattan anlayan kesim çok az

0|1
    0|0
  • Kesinlikle politik davranır rengimi asla belli etmezdim

0|0
    0|0
  • Hiçbişey yapmam.

0|0
    0|0
  • Hiç birşey yapmam

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• öperim yalarım bide. fsdgfd

0|0
    0|0
  • Yine Adam olurdum. Ne yazıkki %99 u yapamıyor.

1|0
    0|0
  • Samimi olmak gerekirse hiç birşey yapmam
    Sanatçıyım fakat Atatürk gibi bir sanatsever liderim olmadığı sürece ben ozgur değilim, yapabildiklerim çok sınırlı

0|0
    0|0
  • kafama göre takılırdım :D

0|0
    0|0
  • Sanatcı değilim yorumum yok

0|0
    0|0
  • ''Sanat, şeytanın en şık başkaldırışıdır'' der, her yere avm yapardsfdgfsaafgsja :)

0|0
    0|0
  • traşımı yaparım sanat budur

0|0
    0|0
  • Bu yönetim sanata laik değil

1|0
    0|0
    • Bu yüzden insanları eğitmek gerek. Biz göremesek bile diğer nesil daha iyilerini görmüş. Atalarımızdan örnek alabiliriz. Çanakkale savaşında sırf biz Rahat yaşayalım diye canlı vermedi mi babalarımız. Bu da savaşın soyut türlerinden.

• Sanatımı ülkeme duyurmak adına turnelere çıkar yeni yerlerde Sanatımı icra edip ogretebılmek adına akademiler kurardım..

1|0
    0|0
  • Sanatımı sergilerdim

0|0
    0|0
  • ülkemi nobel ödülü alacam diye satmazdım

0|0
    0|0
  • Yaratıcı biseyler ortaya cikarma ya calisirim

0|0
    0|0
  • Bu ülkedeki sanat için gereken herşeyi yapmış biriyim ben...

0|0
    0|0
  • Böyle sanatın içine sicarim bennn

0|0
    0|0
  • dükkan açtım daha ne yapayım

0|0
    0|0
  • Yengemle yatardım

0|0
    0|0
  • sanat düşmanlarını öldürebilirim