Kitap onerileriniz :)

Turk klasiklerinden, Dunya klasiklerinden birer kitap ve bir de siir kitabi onerileriniz ?

Güncellemeler:
Herkesin önerilerini inceleyeceğim,teşekkürler.
Arkadaşlar kusura bakmayın,hoca söylemişti bu kategorileri. Hoca da 2.dönem ayrıldı okuldan aklıma şimdi düştü. Her türlü kitap olur. Özür diliyorum
İlk olarak ''Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer'' kitabını okuyacağım. Gönül ister ki hepinizin önerdiğini okuyayım tek tek ama seçmek lazım. Bu bittikten sonra tekrar önerilere bakıp,seçip okuyacağım. Herkese hayırlı mutlu akşamlar.

0|0
16|5

En İyi Kız Görüşü

• ''Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer''

İsmine bakıp sıkıcı bir kitap olduğunu sanma. Yaklaşık 3 parmak kalınlığında kalın bir roman. Çabuk bitmesin diye az okudum ve 5 günde bitti! Felaket sürükleyici, hayatımın kitabı diyebilirim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Dünya Klasikleri;Balzac-Vadideki Zambak

Balzac-Goriot Baba

Turgenyev-Babalar ve Oğullar

Dostoveyski-Suç Ve Ceza

Türk Klasikleri;R.Mahmut Ekrem-Araba Sevdası

Namık Kemal-İntibah

Halid Ziya Uşaklıgil-Mai ve Siyah

Halide Edip Adıvar-Ateştan Gömlek

Şiir;Ahmet Telli-Su Çürüdü

Ahmet Telli-Kalbim Unut Bu Şiiri

Yılmaz Odabaşı-Konuşsam Sessizlik Gitsem Ayrılık

0|1
    0|0
    • Araba sevdası, Mai ve Siyah zorlanarak bitirilecek kitaplar pek keyif alınmıyor. İntibah ise biraz edepsiz geldi Kültürümüze zıt bir kitap, Madam Bovary gibi. Diğerleri kusursuz Sefiller'i de ekleyebilirdin :)

• oldu olucak bütün kitap isimlerini yazsaydım ben okuduklarımı yazdım..

• Eline sağlık :)

• çoğu adı duyulmuş klasikler hepsi birbirinden güzel.her biri ayrı diyarlara sürükler insanı.oturup bir yerden başlanmalı.

0|1
    0|0
  • iki şehrin hikayesi, fransız devrimini anlatan, aşk, sevgi, kardeşlik dokusu üzerinde işlenmiş gerçek olaylar... Bir devir gözümde canlandı diyebilirim..

0|1
    0|0
  • Dan Brown - Melekler ve Şeytanlar.

Thomas Harris - Hannibal.

ikisi de klasiktir. Benim okuduğum türde kitaplar bunlar. En sevdiklerimdir...

0|1
    0|0
  • Suç ve Ceza derdim ama çoğu bunu diyecektir zaten. Bir diğer seçenek de Gorki "Çocukluğum"

0|1
    0|0
  • Albert Camus - Yabancı 110 syf ince bir kitap ben çok beğenmiştim

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Dünya'dan ; Uğultulu Tepeler, Suç ve Ceza

Türkiye'den: Yaşar Kemal'in tüm kitapları

0|1
    0|0
  • anna karenina benim önerdiğim katre-i matem şiir sevmiyorum onu öneremyecegm

0|2
    0|0
  • felsefi olmaz mı :D

0|1
    0|0
  • mehmet rauf-eylül.

jane austen-emma, aşk ve gurur.

şiir kitaplarıyla ilgili degilim pek.

0|1
    0|0
  • boka batmadan önce...kemal inan.

0|1
    0|0
  • dünaydın sevgili: irfan kurudirek

ertürk akşun:ateş güneş ve ada bunları bulursan haberdar et

0|1
    0|0
  • Sergüzeşti tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • jane eyre birde pucca yı oku :))

0|1
    1|1
    • pucca bir erkeğin zor ilgisini çeker.Bence vasat.Jane eyre da bir aşk hikayesi o da kadın kokuyor ama güzel.

• vasat dedgine göre okudun ?

Erkekler Ne Diyor 5

• kırmızı ve siyah (stendal) martin eden (jack London) haka unutamadığım kitaplardır. ikiside dünya klasiği. şiir istiyorsan hayyam ile nazımı oku tarzım değil diyorsan "kızıl saçlarını alev sanırdım şiir yaz google da yazarı kimse onun kitabını al. herif çok sağlamdı. adını hatırlamıyorm şimdi.

0|1
    0|0
  • Sırasıyla: İnce Memed serisi, Moby Dick, Dünyanın En Güzel Arabistanı

0|1
    0|0
    • Dünyanın En Güzel Arabistanı,tuttum bunu.

• Kitabı araştırırken '' Göğe Bakma Durağı'' şiirini gördüm. Leyla ile Mecnun dizisinde Yavuz karakteri söylemişti. Beğenmiştim. Büyük Saat-Bütün Şiirleri dimi?

• Cin ali serisini kesinlikle takip etmelisin. ve forsayı kesin oku derim:D

0|1
    0|0
  • A Confession by Leo Tolstoy!

0|1
    0|0
  • fareler ve insanlar dünya klasiklerinden şiir kitabı olarak da attila ilhan ya da cemal süreya

0|1
    0|0
Yükleniyor...