Yabancı dilinizi geliştirmek için

neler yapıyorsunuz? gramer var ama konuşmak zor :(

Güncellemeler:
benm sorunum daha çok almancayla arkadaşlar :)

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında güzel bir konu, dil nankördür, kullanılmadığı sürece çabuk unutulur. Bu nedenle ben de fırsat buldukça, yabancı kaynaklı sitelerde dolaşmaya çalışıyorum, sesli okuyorum (yalnız olduğum zamanlarda :)), kendi kendime konuştuğum da oluyor :)) yabancı sohbet odalarına girip orada geliştirmeye çalışıyorum ancak oradaki insanlar daha çok sokak dili ve kısaltmalar kullandıkları için biraz zor oluyor.

1|0
    0|0
    • aynen dil çok nankör

• :( haklısın. Sana gelecekte bol şans diliyorum.

• teşkkrler :)

Erkekler Ne Diyor 15

• online oyun oyna baya geliştiriyor..

1|0
    0|0
  • bundan 10 sene kadar önce çok iyi şekilde öğrendim ingilizceyi. yalnız nankör bir dildir. konuşmazsan, çalışmazsan unutursun. benim yabancı arkadaşlarım var onlarla konuşuyorum, yabancı haberler, kitaplar okuyorum, çok fazla orjinal dilinde filmler izliyorum. unutmamı sağlıyor...

1|0
    0|0
  • Almanca konuşdukça ve dinledikçe daha iyi konuşursun.

1|0
    0|0
  • Bilgisayarr oyunları oyna .. görevleri çözmek için olayı anlaman lazım :P

1|0
    0|0
    • genellikle savaş tarzı oyunlar olduğu içn ilgi alanıma girmio ama genede saol :)

• Bol bol altyazılı film izlemelisin böylelikle aksan kaparsın aksanda önemli sonuçta bunları desteklemek için bol bol ingilizce metinler oku anlamını bilmesende oku dilini bir ingiliz gibi döndürmeye çalış telaffuz çok önemli kolay gelsin evlat saygılar...

0|0
    0|0
    • sorun almanca ama :)

• Hımm bu dil içinde aynı mantığı uygula mutlaka tr desteği olan almanca filmler vardır. Altyazı ihtiyacını divxplanet'tan karşılalayabilirsin. Dublajsız filmleri torrentz.eu son olarak almanca her türlü kaynağa dilforumdan ulaşabilirsin Guten Tag Layd : )

• danke schön herr morris :)

• almanca film izle durmadan..

1|0
    0|0
  • kursa gidiyorum ben hafta sonları çok güzel oluyor sınıf 4 kişilik özel ders gibi

1|0
    0|0
  • yabancı çet sitelere takılıyorum bazen.imvu mesela

1|0
    0|0
  • nicht :) olmuo...

1|0
    0|1
  • skype tan arkadaşlarım var birsürü hem işim de uluslararası olduğu için toplantılarda telefonlarda maillerde hep ingilizce konuşmak gerekiyor sıkıntım yok o açıdan

0|0
    0|0
  • kendi dilim bana yetiyor onlar benim dilimi öğrensinler

0|0
    0|0
    • alman dili okuyunca gelin size türkçe öğretiyim bende sizi sınaw yapayım diyemyrz haliyle

• pratik yapmak lazım konusabılmek ıcın ımkanın varsa yurtdısına cık.cıkmadan konusmayı gelıstırmen zor.sadece chat sıtelerınde yabancılarla konusarak gelistirebilirsin.

0|0
    0|0
  • en iyisi yurt dısına gitmek . 4.5 ayda ögrenebiliosn :S

0|0
    0|0
    • gitmek istemiyrm yaa korkyrm tek gitmeye yanmda biri olursada öğrenemcm

• ben düşünüyorum gidip iş bulup degerlendirebilirim :S en mantıklısıda bu dersanelere verdigimiz para bosuna gider

• benim ingilizce süper isteyene öğretebilirim

0|0
    0|0
  • Yerine gidip öğrenirsen daha basit olur tabi de gitmesi biraz problem :) Dinle ve konuşmaya çalış kelime bilgin iyi olacak...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• pratik yap illa yabancı biriyle olmak zorunda değil mesela ingilizcesi orta seviye olan arkadaşların varsa sürekli ingilizce konuşun mesajlaşın.. alt yazılı film izle.. yabancı müzik dinle anlamaya çalışarak.. sözlük karıştır sürekli ben bunların çok faydasını gördüm

1|0
    0|0
  • kitap oku ve o dilde tv izle

1|0
    0|0
  • yabancı şarkı ezberle sözlerini oku birlikte söylemeye çalış yabancı diziler var internette izle ingilizce altyazılı

1|0
    0|0
  • lisede misiniz?

0|0
    0|0
  • makaleler hıkayeler alman gazeteleri oku gelişir..

1|0
    0|0
  • Son zamanlarda geliştirmeye başladım.

Kitap okuyorum pratik yapıyorum yabancı arkadaşlarla.

1|0
    0|0
Yükleniyor...