Kapat

Yogun kivamli bol kopuklu turk kahvesini nasil yapiyorlar yaa 😯 ?

Turk kahvesini cok seviyorum. Hele bayramefendi osmanli kahvecisinde yapilanlara ba-yi-li-yo-rum. Ama ben onlar gbi yogun kivamli ve bol kopuklu yapamiyorm ! Bol kopuklu oluyor ama kivam olmuyor. Sekeri kahveyi arttiyorum yok scma span bsey oluyor. Valla gidip sormaya da utaniyorm nasil yapiyorsnz siz dye 😁 bilen var mi?

Güncellemeler:
Orda pisirilen kahvelerden aliyorum ustelik?

0|0
12|9

En İyi Kız Görüşü

• Bak şimdi 2 kişilik için anlatıyorum benimki çok meşhur herkes beğeniyor baya
    Önce Cezveye 2 fincan su koyuyorum tam doldurmadan yalnjz sonra ocağı yakıyorun 4 kaşık tepeleme kahve koyuyorum Cezveye :) Sonra bunları güzelce saat yönün tersine hızlıca karıştırıyorum 2 dk sonra 5 tane küp şeker ve 1.5 kaşık daha kahve koyup yine karıştırıtorum kaynamaya önce cezvenin tabanında köpükler oluşur katı köpük onları kaşıkla alıp 2 kaşık fincana 2 kaşık diğer fincan kyup tekrar karıştıryproyum artık kaynanca ocağı kapatıp kahve leri döküyor um :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• yaptığım kahveyi burada gstereyim izdiham çıkar ama
    Sana kesin bir önerim var sakı paketlenmiş kahve alma
    bulabiliyorsan çekiliş sıcak taze al

1|0
    0|0
  • Az kaynatacaksın köpük için. Ya da köpük biriktiği zaman çok az doldur, gerisini kaynat.

1|0
    0|0
  • Türk kahvesi denince aklıma şu 5 geliyor: Osmanlı, İstanbul Beyefendisi, ve ayrıca hanımefendi, aşk ve şiir :)

0|0
    0|0
  • oranını iyi tuttur ve soguk suyla yap pişerken karıştırma ve ocaga koydugunda biraz uzerine kahve serp

1|0
    0|0
  • kultur sanat sorusu bu demek

0|0
    0|0
  • Tukuruyorlar içine :D

0|0
    0|0
  • Meslek sırrı :)

0|0
    0|0
  • Çesidi farklıdır belki kahvenin pişirme metedu olabiiir

0|0
    0|0
  • Arçelik telve çok basit

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• hani o köpüğü döküp sonr akahveyi pişirip katıyolar ya. çÖyle yapma Cezve toslayana kadar bekle. güzel köpürür

2|0
    0|0
  • Ben 3 kaşık kahve 2 kaşık şeker koyuyorum güzel oluyor. Köpük için de taşmasını bekleyeceksin

1|0
    0|0
  • Tek kişilik orta şeker bol köpüklü tarifi ;)
    Bir kaşık şeker iki kaşık kahve ikisini karıştır su ekle bol karıştır sonra en kısık ateşte pişir ocaktayken hiç karıştırmamanı öneririm☕😋 bakır cezvede daha lezzetli oluyor

1|0
    0|0
  • ya bu anlatılmazki yaptıkça alışıyosun boş zamanlarında kendine yaparak geliştirebilirsin

1|0
    0|0
  • Kahvesi az severim ben :D çok kahveli yapmadığım için bilmiyorum

0|0
    0|0
  • pek güzel yapıyorum :D

0|0
    0|0
  • Arçelik Türk kahve makinası

0|0
    0|0
  • karıştırıyo msun olana kadr

0|0
    0|0
    • Ya kopuk olana kadr karistiryorm snra karstrmadgm da oluyor hepsini denedim sonuc yine ayni :)

• işte sorun orad karıstırmıcan kaşıgı cıkart kaşık köpüğü engeller

• ilk başta karıştır suyla karıştıktan sonra ocağa koy kaşığı al o zmn köpürmesi lazm :)

• Karıştırmıyorum pek. En kısık ateşte pişiriyorum. Bol köpüklü okkalı bir kahve ☕☕

0|0
    0|0
  • İçine tükkürüyolar (yani ben öyle yapıyorum)

0|0
    0|0
  • Taze cekilmis kahve iyi bence

1|0
    0|0
Yükleniyor...