Türkiye'de yaş 1 yaş eksilterek mi söylenir?

Merhaba Arkadaşlar ! Anneannemle sık sık tartışıyoruz bu konu yüzünden :) mesela ben 20 yaşındaysam 19 yaşında oluyormuşum. Bana birşeyler anlattı ama mantığı anlayamadım.
Beni aydınlatırmısınız?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• sen şu an 19 yaşını doldurmuş oluyorsun ve 20 yaşından gün alıyorsun bir daha doğum gününde 20 dolmuş olacak ve 21 yaşını bitirmeye başlayacaksın şu an sen anladığım kadarıyla 20 yaşının içindesin

0|1
    0|0
    • Bu doğru anlatmış aynen dediği gibi hesaplıyorsun yaşını
      Hangi senenin içindeysen o yaştasın
      Mesela 20 yaşında olman için 20 yi bitirmene gerek yok 20 den gün aldın mı artık 20 yaşındasın
      19 sene bitmiş 20. Seneye başlamışsın

• eig için teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 6

• Her yerden faklı değil emin ol. bir bebek dogduktan bir sene sonra 1 yaşında oluyo 0 demiyoruz.

0|0
    0|0
  • Olay şu sen 19.5 ve ya ,7 yaşındasın baştaki sayı senin Yaşın oluyor yani 20 değilsin

0|0
    0|0
  • Kaç doğumlusun?

0|0
    0|0
  • Takılma boşver onlar için zaten daha çocuksun dur sistemde ne gözüküyorsa bir bankaya vs gittiğinde yaşın odur gerisine takılma pek

0|0
    0|0
  • normalde ben de 24 yaşındayım ama her yerde 23 deniyor. bende anlamadım

0|0
    0|0
  • Evet 😂

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Diyelim ki 1995 dogumlusun. 1yasini ne zaman doldurursun? 1996da. Bir yasini doldurduktan sonra hemen 2 yasindasin demeyiz, degil mi? Bu mantikla da yillari topla gitsin. Yani 97de 2 yasinda, 98de uc yasinda ve s. Bu mantikla 95te dogmus biri eger dogum gununu su ana kadar kutladiysa 21 yasinda. Kutlamadiysa henuz 21i doldurmamis.

0|0
    0|0
  • doğduğun an 1 yaşına girmiyorsun, 1 yıl geçiyor öyle 1 yaşında oluyorsun, o yüzden mesela 90 doğumlu isen yaşını hesaplarken 91den hesaplıyorsun.

0|0
    0|0
  • Türkiye'de fazlalaştırılıyo bir yaş :D

1|0
    0|0
  • Şöyleki efenim. Sen aslında olduğunu söylediğin yaşta değilsin o yastan alıyorsun, bir önceki yaşını doldurmuş oluyorsun. Yani bir bebek doğar ve 1 yıl sonra 1. Yaş günü kutlanır ve o bebek 1 yol boyunca 1 yaşındadır. ne çok 1 dedim yine kafan karışacak 😊
    Doldurduğun yaşı söyleyeceksin kısaca.

0|0
    0|0
    • O yaştan gün alıyorsun.

• Mantıklı düşünürsen doğru olduğunu anlarsın zaten. Senin hesabına göre doğar doğmaz 1 yaşında oluyoruz.

• kahretmesin :D Akşam yemeği benden

Yükleniyor...