Burçlara inanır mısınız?

Ben inanıyorum aslında burcumun özelliklerini gösteriyorum ama bazı insanlar var ki hiç alakası yok siz inanır mısınız bu burçlara gösteriyor musunuz özelliklerini?

0|0
1610

En İyi Kız Görüşü

• burç özelliklerine inanırım ama gazetelerin verdiği günlük burç yorumlarına inanmam sallıyolr resmen

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Zeyd ibni Halid el-Cühenî (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Hudeybiye’de gece yağan yağmurun ardından sabah namazını kıldırdı. Namazı bitirince insanlara yöneldi ve şöyle dedi:

‘Rabbinizin ne dediğini biliyor musunuz?’ Sahabeler:

−Allah ve Rasulü daha iyi bilir dediler. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

−‘Allah-u Teâlâ dedi ki: Kullarımdan bazıları bana inanmış, bazıları da inkâr etmiş oldu. Kim Allah’ın kerem ve rahmetiyle bize yağmur yağdı derse o kimse inanmış ve burçların tesirini inkâr etmiştir. Kim de şu ve şu yıldızın etkisiyle bize yağmur yağdı derse o kimse beni inkâr etmiş ve burçların tesirine inanmıştır.”

Buhari

Dergi ve gazetelerdeki şans burçlarına bakmak da bu anlamdadır. Kısmetinde yıldızların ve gezegenlerin etkisi olduğuna inanırsa müşrik’tir. Eğlence olsun diye okursa asidir, günahkârdır. Çünkü şirk olan bir şeyi okuyarak eğlenmek caiz değildir. Ayrıca, şeytan kalbine yazılanlara inanmayı sokabilir. Şirk’e düşmesine sebep olur.

Allah (Azze ve Celle) faydalı kılmadığı şeylerde faydalı olduğuna inanmak da şirk’tir.

0|1
    0|0
    • Geleceği sadece Allah bilir.

• Alakasi yok o kose burclariyla. Sence oyle olsa boyle din ile yürütülen bir ulkede o kose ler kalirmiydi. Sacmalama. Kendine gore yorumlamışsin. İnanmak gunah olsa bile onun eglenmesi gunah mıdır? İnsanlar eskiden yıldıza güneşe her seye inanırlarmis yukarıdakini de burdan söylemiş olmalilar. Sen kendine gore yorumlayıp sirk diyemezsin.

• Din ile yürütülen ülkemi , bildiğim kadarıyla iran din ile yürütülüyor . Bana bu sözler mantıklı geldi Eğlence olsun diye okursa asidir, günahk�rdır. Çünkü şirk olan bir şeyi okuyarak eğlenmek caiz değildir. Ayrıca, şeytan kalbine yazılanlara inanmayı sokabilir. Şirk’e düşmesine sebep olur.

• Burçlara inanmak müslümanı imanından eder .

0|0
    1|0
    • Burçların oldugu kuranda da geçiyor nerden uyduruyosunuz bunları anlamıyorum ki

• Zeyd ibni Halid el-Cühen� (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Hudeybiye’de gece yağan yağmurun ardından sabah namazını kıldırdı. Namazı bitirince insanlara yöneldi ve şöyle dedi:

‘Rabbinizin ne dediğini biliyor musunuz?’ Sahabeler:

Allah ve Rasulü daha iyi bilir dediler. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

‘Allah-u Te�l� dedi ki: Kullarımdan bazıları bana inanmış, bazıları da ink�r etmiş oldu. Kim Allah’ın kerem ve rahmetiyle bize yağmur

• inanıyorum ama gazetedekilere değil :)

1|0
    0|0
  • Aslında düne kadar erkeklerin mırc, msn, facebook kız ayarlamak için soruduğu soruların başında gelirdi burçun ne :) senin burcun ne :)

0|0
    0|0
  • burcum ile aramdaki 7 farkı kimse bulamaz, o derece.. Herifler sanki yazmadan önce benden esinlenerekten yazmışlar o karakteristik özellikleri..

Bu yüzden cevabım; "Hayır inanmıyorum" olacak..

0|0
    0|0
  • Cevabı olmayan şeye inanırsın veya inanmazsın. Burçların saçmalık olduğu aşikar. Millet kör olmuş, 5 satırı okuyup muhakeme yapacak beyin bile yok.

0|0
    0|0
  • kişilik farkı var

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum.

0|0
    0|0
  • inanmam insanların uydurduğu bişey işte..

0|0
    0|0
  • Hayır, inanmıyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Teraziyim Dengesizim. :)

1|0
    0|0
  • günlük burçlara inanmam ama burçlara inanırım ve özelliklerini tam taşırım .. çevremde tanıdığım insanlarda genel olarak özelliklerini taşırlar burçlarının ..

1|0
    0|0
  • inanmıyorum iki yıldız yer değişti diye gündelik yaşammı etkilenirmiş. öyle olsa astronomicilerin tümü mutlu olurdu

1|0
    0|0
  • ben inanıyorum çoğu şeyi uyuyo ya

1|0
    0|0
  • karakteri etkiliyor. günlük yorumlar cıks.

1|0
    0|0
  • ben hergün açıp bkardım doğruda çıkardı ama burada sorulan sorulardan sonra soğudum hatta nefret bile ediyorum

0|0
    0|0
    • Ben öyle bugün bu olabilir bununla karşılaşaabilirsiniz gibilerine inanmıyorum ama genel olarak inanıyorum

• gezegenlerin hareketleri veya hangi ayda doğduğumun karakterime, geleceğime ne etkisi olabilir ki deyip inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Ben başak burcuyum, bu yüzden inanmam.

1|1
    0|0
  • gelecekten bahseden yazılara inanmıyorum ama burcumun özelliklerini taşıyorum :)

0|0
    0|0
  • Karakteri etkilediğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Burcum balik ozelliklerinin hepsi bende var ama günlük yorumlara inanmiyorum

0|0
    0|0
  • Bu yıl kova,ların yılı olcak demediği sürece zırnık inanmam.

0|0
    0|0
  • İnanç sistemi değil.

0|0
    0|0
  • Özelliklerini bile bilmediğim bir burç için fazla bir şey söyleyemem ,ilgi alanıma girmiyo diyim .

0|0
    0|0
  • Özellikleri tutuyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...