İstanbul'da Adalar'da yaşamak nasıl bilen var mı?

Adalar'da hayat nasıldır, orada yaşamış ya da hala yaşayan, hayat hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

Burgazada'ya tayin ihtimalim var, özellikle orada yaşayan birileri bilgi verirse memnun olurum. Şimdiden teşekkürler, Beste.

Güncellemeler:
Arkadaşlar yardımlarınıza ve değerli fikirlerinize çok teşekkür ederim. Sanırım biraz gözüm korktu. Çoğunluk yalnızlık ve sessizlikten bahsediyor. İş olayını iptal edemesem de orada yaşamak bayaa zor olacak sanırım.

İstanbul'a geldikten sonra ilk işim orayı bir gezmek olacak sanırım. Tekrar teşekkür ederim, Beste.

0|0
9|20

En İyi Erkek Görüşü

• Kalmışlığım vardır bir müddet...

Şöyle diyeyim. İstanbul bir insansa, Avrupa ve Anadolu yakası kanserin yayıldığı yerler. Adalar ise kanserin daha gelmediği yerler. Betonlaşmadan uzak, yeşilin ve deniz kokusunun olduğu bir yer.

İmkanım olsa gider kalırım orada, ama arsayı bırak gayrimenkuller çok pahalı. Yaşam pahalı yani orada. İnsanları birbirini tanır, mahalle havası vardır. Tarihi mekanları da vardır, en azından bayağı önce yapılmış manastır tarzında kiliseler var. Çoğu aristokratın sürgün yeriydi Bizans döneminde.

Giderseniz beğenirsiniz zaten. Büyük ada'ya geçerseniz Prinkipo Meyhanesine uğramadan dönmeyin derim. Tek tavsiyem budur, orada yaşam pahalı.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben Kınalıadaya öğrenciyken yerleştim, sonra işe başlayınca ayrıldım (BU HAYATIMDAKİ EN BÜYÜK HATAYDI !!!)
    Adalarda yaşamak gerçekten bir ayrıcalık
    bir kere güvenli, hemen hemen herkesi tanıyorsunuz
    yazın gelen komşularınız son derece kültürlü saygılı görgülü insanlar, kışın biraz daha sakin, ama huzur kokar ada ,
    İstanbul'da bir işim olduğunda hemen halledip adaya geri dönmek istiyordum, ayrıca kışlar çok sert geçmiyor adada, yazında püfür püfür , insanlar İstanbul'da kavrulurken sanki bahar tadında geçiyor adada yazlar...
    ucuz alışveriş yapılabilecek yerler var Dia , Bim vs ,
    Ayrıca Esnaf (yeme -içme vs) adalı olduğunuz için size indirim yapar.
    Sağlık problemi yaşarsanız deniz ambulansı veya helikopter ambulans sizi alıp hastaneye götürür. İstanbul'da başınıza bir sey gelse allah korusun ambulanstan önce azrail gelir.
    Su kesintisi olmaz adalarda.
    kışın 1-2 defa sefer iptali olur sis varsa
    ben iptal olduğunda genelde çok seviniyordum :)))
    Adalar başlı başına ayrı bir cumhuriyettir.
    ilkbahar aylarında sokaklar parfüm gibi kokar, mimozalar, manolyalar, salkım sümbüller mükemmeldir.
    Şu an eşimi ikna edebilirsem adaya tekrar dönmek istiyorum

0|0
    0|0
    • cok tesekkurler... esini ikna et kesinlikle cok guzel İstanbul Adalar'da yasamak... omrune omur katiyor :) sevgiler

Erkekler Ne Diyor 19

• Mis gibi havası, sessiz sakin yaşantısı. Tam isteyeceğim yaşam tarzı.

0|0
    0|0
  • Kışın sıkıcı yazın eğlenceli .

0|0
    0|0
  • Farkettmezz adlı üye ile iletişime geçmeni tavsiye ederim, ada da yaşıyor kendisi

0|0
    0|0
  • yazın güzelde kışın kötü yazın bütün herkes orada cıvıl cıvıl kışın sadece oranın yerlisi orada ve her yer sessiz sakin sıkıcı

0|0
    0|0
  • bilmiyorum tabi ataşehir de yaşayan birisi olarak 8 yıldır hiçbir adaya gitmemek de yetenek ister bende bunu başaranlardanım. fakat eğer ki tayinin oraya çıkarsa hiç düşünmeden git. bol bol tasarruf edersin. kışın para harcama imkanın olmayacaktır.

0|0
    0|0
  • Bence süper bir yer.

0|0
    0|0
  • Yazanlara eyvallahta yazın yada gunubırlık gidilerek adalar için yorum yapilamaz, mahrumiyet bolgesi gormek isteyenler çok değil kışın 2 gun misafirim olsunlar. Biz burdan kurtulmaya calışiyoruz siz gelelim diyosunuz buranın dışıda içide bizi yakar. Saygılar.

0|0
    0|0
    • siz orada çalışıyor musunuz ve ne zamandır orada yaşıyorsunuz?

• Nasılmı ? Adalarda yaşamak bir ayrıcalıktır. Sessiz sakin huzurlu ve dingin bir hayat..Her gün sizin için vapur hazır. İstediğin zaman İİsatanbula git, gez dolaş evine gel..Daha iyisi şamda kayısı..En güzel tarafı yazın tertemiz deniz ve plaj emrinizde..Çok güzel bir ihtimal...İnşallah gerçekleşir..

0|0
    0|0
  • harika bilirim o duyguyu

0|0
    0|0
  • çok şanslısın beste kafanı en iyi dinleyebileceğin buralarda varmış diyebilceğin güzel bir yer bol şans

0|0
    0|0
  • İnan dedikleri gibi değil 6 ay kafa dinleme 6 ay mesire yeri...Güneş, deniz, kum. ve huuzur var...gelirsen göreceksin ve bana hak vereceksin umuyorum...hakkında hayırlısı olsun. . iyi geceler.

0|0
    0|0
  • Orrayyttt , biz buyukadalıyız.

Burgaz allahın unuttugu yer kışın 300 tane kişi yasıyorsa 280 i erzincanlı. Şimdiden geçmiş olsun orası tayin değil sürgün yeri. Saygılar.

0|0
    0|0
    • Yapma yahu, bozma moralim şimdi! Büyükada mı iyi yani sadece?

• Yol yakınken vazgeç bu sevdadan. Seni sürgüne göndermek isteyenlerle konuş yada işten ayrıl. Burgazda 2 saat kalsam benzin döküp kendimi yakarım ama benzin alıcak yerde yok ya. Yakamam yani

• Pazartesi ilk işim bu olacak, teşekkürler tekrar

• Büüyükada... eğer İStanbul' da yaşayan biri isen süper... Çok farklı yaşam var.. Yaz aylarında cıvıl cıvıl.. Bence kesinlikle denemelisin.

0|0
    0|0
  • Adalarda yaşayan çoğunluk gayrimüslim kişilerdir...Bu sebeple yaşanabilir yerlerdir.Yaz ayları hafta sonlarında çok kalabalık olur..kışın ise şehire vapur seferlerinde iptaller olur..yaşanılabilecek yerlerdir..sessiz sakin huzurlu gürültüsüz...

0|0
    0|2
  • sessiz sakın guzel bır yerr yasama alanı dıyebılırım... tatıle gıttım...

0|0
    0|0
  • Yazın avşa adasında kaldım çok can sıkıcı ya ben tuhaf oldum.

0|0
    0|0
  • bende çok merak ediyorum..mutlaka gitmem lazım...

0|0
    0|0
  • 34 yıldır istanbulda yaşıyorum

daha adalar gitmedim

(eksilemeyin leyn , gerek olmadı)

0|0
    0|1
  • Cennette yaşamak ile eş anlamlıdır... Şair gibi..

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bizim tanıdıklarımız büyükadada yasıyor. Orada hersey oldugu ıcın pek sıkıntı yok ama burgaz ada ıcın aynı sey söylenmez :S Bankalar olsun önemli bayiilikler olsun cogunlugu hep buyukadada. :S

Bence adada yaşam sadece yaz ayları ideal kış aylarında oranın yaşlı yerlilerinden baska kımse olmaz Ki benım ıs arkadasım buyukadada bır bankada çalısıyor o bile gun ıcınde gıdıp geliyor temelli bir yaşam surmuyor. Oranın kışın soğuğu ,yanlızlığı ,sessizliği çekilmez.. Eger ımkanın varsa ben Kadıkoy bostancı besıktas ya da ada vapurlarının kalktıgı ıskelelere yakın semtlerde otur derım bıraz gıdıp gelmesi zorlar belkı ama en azından adada yerleşik yaşamaktan daha iyi olur :S

0|0
    0|0
  • Adalarda sürekli olarak yaşamak istemezdim ama gezmek için çok güzel bir yer. güzel bir yer bence değişik bi tat olur senin için de

0|0
    0|0
  • Adalar çok güzel ama ben bu yaz büyük adaya gittim az kalsın canımdan oluyordum.Manzara görsellik olarak mükemmel bir doğası var ama o faytonlar ve bisikletler olmasa daha güzel oalcak.O ne ya akşam saatlerinde özellilkle atları dinç tutabilmek adına sarhoş ediyorlar.Atlar sarhoş oldukları için bi o yana bir bu yana savruluyorlar bu durum çok tehlikeli..

0|0
    0|0
  • benim orda yaşamam lazım :)

0|0
    0|0
  • Herkse nasip olmaz kışın zevkli olmasada yazın kopulmaz ordan :)

1|0
    0|0
  • Bende Heybeliada'da yaşamayı düşünüyordum.. Bence yaşanacak en güzel yerler adalar

0|0
    0|0
  • gittiğime pişman oldum her yer bira büyük ada öyle ama heybeli adayı güzel diyorlar evler falan köşk gibi.

0|0
    0|0
  • Pahalıdır bence adada yaşam.Ama güzeldir,sakindir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...