Uzakta okumakla ile memleketinde okumak arasındaki avantajlar dezavantajlar nelerdir?

uzakta okumayı düşünüyorum ama bazı arkadaşım sakın memleketinden çıkma buralarda sürünüyoruz diyorlar.o yüzdende korkuyorum sizce avantajları dezavantajları nelerdir?

0|0
11|4

En İyi Kız Görüşü

• dışarıda oku gittiğinde kıymetini bilirler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• avantajları: ailenden uzaksın kımse naptıgını bilmıo kafana göre takıl kız arkadas erkek arkadas istersen eve çık falan filan farklı bir çevre farklı şehir farklı kültür farklı insanlar yeni bı ufuk çizgisi oluyor insan hayatında bilinmedik bir yerde karınca gibi herşeyi merak edip keşfetmeye başlıyorsun dez avantajları: ailen sana kalacak yer yeme içme yol parası için para gönderirken sıkıntı yaşayacaksın bulundugun yer belki çok gelişmiş bir şehirdir ve ordan daha az gelişmiş bir yerde olursan çok sıkılırsın maddi zorluklara asla dur dıyemezsın kız arkadasın okuldan olursa kım bilir hangı şehirden gelmiş olacak senın bulundugun sehre ve gun gelcek gıtcek tatillerde gidicek ve hep bir yalnızlık olacak .. bildiğin bı yer varken bilmediğin bı yere gelmek adapte olmak açısından çokça zamanını alacaktır ve yemek yapmayıda bılmıorsan aç kalmaya ve pis bir yerde yaşamaya mahkumsun. vs. vs.. ama üniversitenın herşeyı güzeldır ne yaşarsan yaşa yanına hep kar kalır bunuda sölemek ıstedım...şahsen ben memleketımden kopmayı hiç ıstemedım ama hayat işte..

0|1
    0|0
  • Yeni bir şehir yeni bir hayat tek başına tecrübe özgüven vs... 4 farklı şehirde okudum

İstanbul

İzmir

EskiŞehir

Antalya... :)

0|0
    0|0
  • ben uzaktayım hiçde dezavantajı yok yani sadece her istediğinde ailenin yanına gidemiyorsun ama ailen olmadanda kendi başının çaresine bakmayaı öğreniyorsun.farklı bir şehri tanımış bilmiş oluyorsun.kendi hayatında kendi kuralların geçerli ailenin yanında olsan böyle olmayacak.ama ailenede aşırı bağlıysan gitme derim uzak yere zor olur.en iyisi ailenden ayrı yakın biyere git :)

0|0
    0|0
  • kesinlikle memleketinden uzak ol hayatı anla ve yaşa yalnız başına kal dibe vur eğlencenin üst sınırına çık özgür ol aynı memlekett bir şey anlamazsın

0|1
    0|0
  • Uzakta okumanın avantajları ailenin yanında olmaktan çok daha fazla. Ben kendimi şanslı hissediyorum. Öncelikle ailenin korumacı yanından kurtulup, bir birey olarak kendi ayakların üzerinde durmayı öğreniyorsun. Kararlarının sonuçlarını kendin belirliyorsun. Bir nevi erken yaşta olgunlaşmanı sağlıyor ama yine de ailenin yanında olduğunda ben yapamam dediğin çoğu şeyi tek başına kaldığın için yapıyorsun, öğreniyorsun =)

0|0
    0|0
  • ailenle iyi anlaşıyosan , rahatı seviyosan ,bide paranız çok fazla yoksa memlekette oku.kesin özlersin bunlar yoksada uzakta yani fikir senin.

0|0
    0|0
  • aile yanında maddiyat uzakta maneviyat avantajdır

0|0
    0|0
  • ders calısacak ortam yaratacaksın rahat ortamı bırakıp.

0|1
    0|0
  • memlekette:heryer biliniyor insanlar gene aynı hayatan soğuyorsun beni alın buradan

0|0
    0|0
  • evinde oku en rahatı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Şehir dışında sokakta kalırsan ve arkadaşın pek yoksa dışarda kalırsın aç kalırsın eve gidince yemek bulaşık çamaşır hepsıni senin yapman gerekir ama kendi memleketinde okursan bunlar olmaz ha yurtta kalırım diyosan ordada gıcık olduğun adamlarla aynı odayı paylaşmak zorunda kalırsın buda beter bir durumdur..2 yıl farklı şehirlerde farklı universiteler kazandım 1-2 ay dayanabıldım tekrar döndum bu sene kendi memleketimde okuyacam Allah'ın ıznıyle :)

0|0
    0|0
  • uzaktan okuyarak hayatla ilgili tecrübeler kazanırsın. ayakta durmayı öğrenirsin. aile yanında bunları zor kazanırsın eğer evden çıkmayan bir insansan. aile yanında da günlük yaşantıdaki dertlerin olmaz. yemek, çamaşır düşünmezsin bunları. maddi açıdan belki daha iyi olursun. en azından şehir dışında okurken harcadığın para yanına kar kalır. şehir dışında okumak da her öğrencini yaşaması gereken bir duygudur.

0|1
    0|0
  • Dışrda oku hayatı öğren..

0|0
    0|0
  • Kızlar eğlence falan o bakımdan iyi rahat ama ekonomik durum seni tatmin edecek kadar değilse kendi şehrinde okumak daha avantajlı. Tabi en önemlisi bölüm ve okul ismi önemli

0|1
    0|0
Yükleniyor...