Ezberden anlar mısınız?

Kısa sürede Latince terimler ezberlemem gerekiyor. Dersim için...

Acaba bildiğniz bir ezber yöntemi var mı ?

0|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

• hangi yöntemlerle aklında kalıyor?herkesin farklıdır teknikleri. çağrışım deneyebilirsin , yazarak ve sesli tekrar ederek deniyebilirsin , kelimeleri her yere yazarak yapabilirsin , türkçe karşılıkları da varsa kağıdın bir yüzüne türkçe bir yüzüne latince yazıp tahmin yürütebilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• her yere odanda kelimeleri yaz offf ben sayısalcıyım ne zorluklr cekmiştm odamda her yer kagıt yapıstırmştm klktıkca bktkca okursun

0|0
    0|0
  • kelimeleri söylerken sesini telefona kaydet . kulaklığını tak kulağına yat aç o kayıtları sırayla tekrar etsin sabaha kadar gerçekten işe yarıyo çünkü uyurken beynin o duyduklarını tekrar ediyo :) dene bak faydasını görceksin kesin :)

0|0
    0|0
  • kelimelerin beyninde çağrısımlaştırarak ezberle:) ya kelimeyle kastettiği nesne ya da anlamı arasında bağ kur.

0|0
    0|0
  • baş harflerinden kelimelerinden benzer birşeyler uydur :) çağrışım yaptıracak...

0|0
    0|0
  • Eğer sabah namazı vaktinde kalkarsan, süper ezber yapılır kalkmışken iki rekatta namaz kılarsın

0|0
    0|0
  • benzetceksin latince kökenli kelimeler var onlardan da yararlanabilirsin mesela manus el demek manikürden aklına gelir ayak pes pedikür gb. ben böyle ezberlemiştim

0|0
    0|0
  • sarkiymis gibi tekrarla dur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• 2 defa oku, 3 defa yaz, 2 defa daha oku, yatmadan önce bir daha oku, uyanınca bir daha oku..

Kısacası bol bol okuyacak ve yazcaksın bro.

0|0
    0|0
  • anlayamam kötüdür

0|0
    0|0
  • ezberim iy ideğil

0|0
    0|0
  • Sürekli yazarak ve tekrar ederek.başla yolu yok ya da ben bilmiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...