Felsefe üzerine yüksek lisans

Arkadaşlar hem kendi alanımda hem de felsefe alanında yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.Felsefenin pratikte yani iş dünyasında pek karşılığı yok diye aslında gereksiz gibi görünüyor.Felsefeyi seviyorum ama.Kararsız kaldım,öneriler?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Seviyorsan kesinlikle yap ve emin ol sevdiğin işte başarılı olursun çoğu bölüm için iş yok zırvaları uydururlar ama sen severek yapmıyor ve dolayısıyla kendini geliştiremiyorsan ne bekliyorsun ki ? Felsefe hiç yoktan ufkunu açar bakış açını genişletir hayatını renklendirir ve hangi meslekte olursan ol başarıya ulaşmanı sağlayan etkenlerden biri olur

0|1
    0|0
    • Evet kendim ing öğretmeniyim,felsefeyi meslekten ziyade kendim için okumak istiyorum.Elimde felsefe üzerine bir master derecemin olması her zaman için artıdır.

• Aynen bende öyle kitap okumayı bazen ihmal ediyorum ettirmicek şekilde yönlendirmeye calısıyorum hayatımı,rica ederim :)

• Devam et:)

Erkekler Ne Diyor 4

• İş dünyasını pek düşünme, açlıktan ölmezsin yani :) Önemli olan senin sevdiğin bir işte yükselebilmendir. Belki hoca olarak yüksek lisans yaptığın yerde kalabilirsin iş kolay yani. :) Herkesin yatkın olduğu beceriler farklıdır. Bana sorsanız felsefe deseniz ben pek anlamam ama matematik deseniz çoşa çoşa konuşurum :) İşlemlerin arasında boğulmayı seviyorum çünkü :) o yüzden sevdiğin bir konuda yüksek lisans yapman her zaman yararına olur.

1|0
    0|0
  • Evet felsefenin dediğin gibi iş dünyasında ağırlığı yok. Master yapmadan da felsefe hakkında bilgiler edinebilirsin. Kendi alanın ne peki ?

1|0
    0|0
  • nerde hangi okulda istiyorusun ?

0|0
    0|0
    • Uludağ

• sen bilirsin ama yük olur zevk almazsın

• Yük olacağını biliyorum,ama ders olarak görmüyorum felsefeyi,senin amacını da anlayabilmiş değilim.Ben teknik yorum istiyorum -iş açısınedenan,akademik olaylar açısından önemi veya faydası ne olur - senin felsefeyi yük olarak görmen ya da zevk almayacağını düşünmen beni ilgilendirmez,çünkü öyle düşünsem bu soruyu açmam:)

• Düşün düşün belki tarihe geçecek bir kitap yazarsın

0|0
    0|0
    • İnşallah kardeş,çok isterim,yada beyaz perdeye aktarırım.

• İnş alıp okurum,çünkü onu da okumam lazım.

Kızlar Ne Diyor 2

• felsefe okuyorum hiçde güzel değil öyle göründüğü gibi. :( okuması çok zor.

0|0
    0|0
  • bende uludaglıyım felsefe iyidir candır

0|0
    0|0
    • Hangi bölümdesin,kaçıncı sınıf : )

• sence güzel birşey mi eramus? etkisi olur mu ki yüksek lisansta?

• Nasıl bir etkisi? Erasmus iyi bir şey eğer dilini bildiğin/geliştirmek istediğin ülkeye gidersen.Dandik dandik ülkelere çıkarsa,gitmek istemezsin.Ben abd ye gitmek istiyorum ama erasmus oraya yollamıyor mesela,senin hayalindeki yer olması ile alakalı.Dil gelişiimindeki etkisi ise,eğer bol bol etkileşim kurarsan o zaman gelişir.Ama genelde sanırım insanlar kültürle ilgili şeyler keşfediyorlar daha çok.Kusura bakma uzun yazdım.

Yükleniyor...