Cinayet, seri katil, polisiye romanları sever misiniz?

O türde en son okuduğunuz kitabın ismi?
Süper dediğiniz, etkilendiğiniz bir cinayet romanı var mı?

0|2
7|16

En İyi Kız Görüşü

• Bende aynı şekilde bayılırım hatta ful o tür okurum. Ölüm şarkısını bende okumuştum ve okuduğum en inanılmaz kitaplardan biriydi diyebilirim. Jane caseynin kitapları da mükmmel 5. Kurban, ölümün soğuk sesi, acımasız bunları şiddetle tavsiye ediyorum ama caseynin son 2 kitabı sessiz kurban ve parafili yani pek güzel değil onun dışında tess gerritsanın kitapları da mükemmel birde John Eversonın Yüz yıllık kabus kitabını da mutlaka okumalısın inanılmaz sürükleyici.

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim.
      Acımasızı alıcam zaten. Yakındır rafımda yer alması😊
      Sessiz kurban güzel gitti fakat sonda tosladı. Bazı şeyler sanki yarım kaldı gibime geldi :/

• Çok saol hepsini aldım listeme. Etkilenirsemde etkileneyim okuması çok zevkli oluyor napiyim☺☺

• Aynen aynen harikalar😍😊

Erkekler Ne Diyor 16

• Severim sis

1|0
    0|0
  • Severim. En iyisi büyük dörtlerdir.

1|0
    0|0
  • sir conan doyle sherlock holmes serisi malesef kitap okuma imkanım kalmadı şu anki sınav calışmalarından. ama güzel kitap varsa gelecek olarak öneri sende yazabilirsin buraya.

1|0
    0|0
    • Bu türü çok severim fakat fazla etkilendiğim için yılda iki üç tane tek okuyabiliyorum..
      Ölüm şarkısı ve Ölümden daha derin kitaplarını çok beğenmiştim tavsiye ederim :)

• Teşekkürler.

• En son bu türde Agatha Christie okumuştum. Doğu Ekspresi'nde Cinayet.

1|0
    0|0
  • en sevdigim... ozellikle edgar allan poe nun romanlari..

1|0
    0|0
  • Ben hiç kitap okumam

0|0
    0|0
  • film izlerim onlarla ilgili

1|0
    0|0
  • Kızıl Nehirler - Jean-Christophe Grange

1|0
    0|0
  • piesr holtan

1|0
    0|0
  • evet okurum 5. kurban veya cingöz recai

0|0
    0|0
  • Amatörler var güzel bir aksiyon ve cinayet romanı tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • çokkkk :)

1|0
    0|0
  • Hayır kitap sevmem

0|0
    0|0
  • Romanları sıkıcı buluyorum

0|0
    0|0
  • kitap okumayı sevmem ki seveyim

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Eğer roman okuyorsam ya klasik ya polisiyedir. Polisiyeye bayılırım.

Klasik polisiyelerin tahtında Agatha Christie var. 100'e yakın kitabı var bu kadının, hepsi okunabilir. Ama 'On küçük zenci, Dersimiz cinayet, Büyük dörtler, Nil'de ölüm, Roger Ackroyd cinayeti, Beş küçük domuz ilk tavsiyelerim olsun.

Arsene Lupin dünyanın en ünlü hırsızı... Kesinlikle okunmalı. Türkiye şubesi ise Cingöz Recai. Yazarı Peyami Safa. Bana kalırsa Arsene Lupin'den bile daha iyi olmuş. Kesinlikle okunmalı.

Sherlock Holmes, beyazperdedekinden oldukça farklı. İlgi çekicidir, okunmalı.

Modern polisiye kralı ise tartışmasız Jean-Christophe Grange. Özellikle Leyleklerin uçuşu, Siyah Kan ve Şeytan yemini okunabilir. Hele ki Leyleklerin uçuşu mükemmeldir.

Bunun dışında farklı yazarlardan şunları önereceğim...

Paula hawkins - Trendeki Kız
    Maxime Chattam - Kara büyü
    Scott Smith - Basit bir plan
    Anna Katherine Green - Paranoya

İyi okumalar :)

1|0
    0|0
    • Trendeki kız'ı okudum. Baya açıklayıcı oldu teşekkür ederim. Leyleklerin uçuşunu duymuştum arkadaşımdan alacaktım hatta..
      Diğerlerinide listeme aldım :D

• İlk hedefin Leyleklerin Uçuşu olsun, zaten büyük bir Grange fanı olacaksın merak etme :D

Rica ederim, inşallah faydalı olur ;)

• Jane Casey'in romanlarını seviyorum o konuda. Yani öyle Sherlock Holmes olmayı gerektirir bir kurgusu yok ama sürüklüyor insanı.

1|0
    0|0
    • Onun kitabı yüzünden bu soruyu sordum zaten 😃
      İki gün önce son kız (Türkçeye çevirilmiş adı Sessiz kurban) kitabını bitirdim. Açıkçası ilerleyişi çok hoşuma gitti fakat son..
      Olmadı ya değişik şeyler bekliyordum.
      Ama yarattığı karakterleri çok beğendim. Özellikle Derwent😍😍
      Sanırım seri ve ben 3. kitaptan başlamışım😅

• Haha sen kaptırmışsın kendini 😅 ama dediğin gibi sonu biraz vasat bitiyor, ama okurken fark etmiyor insan. Olsun o da yeter bence 😌

• Derwent'e kaptırdım😌
      Aynen yetinicez öylesine artık

• Severim

1|0
    0|0
  • Çok severim, en son Ted Dekker-Kutsal Meclis'i okudum

1|0
    0|0
  • ben çok severim tess gerritsen-çırak bu türü sevmeme sebep olan kitaptır :)

1|0
    0|0
    • yanlış oldu cerrah olacak :)

• rizzoli&isles dizi bu çok güzel dizidir tavsiye ediyorum kitapları çok sürükleyici ve heyecanlı oluyor :)

• Mutlaka bakıcam teşekkür ederim☺☺

• Jean-Christophe Grange - Siyah Kan

1|0
    0|0
Yükleniyor...