Sosyal devlet anlayışı size göre nedir?

Sosyal devlet anlayışı size göre nedir? ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ?

0|0
2|8

En İyi Kız Görüşü

• sosyal devlet, halkın sosyal durumlarıyla ilgilenen onlara asgari bir hayat düzeyi sağlamayı sosyal adalet ve sosyal güvenliği gerçekleştirmeyi saglayn devllettr .sosyal devlet devletin sosyal barışı ve sosyal adaleti saglamak amacıyla sosyal ve ekonomik

hayata aktif olarak müdahalesini gerekli gören bir anlayıştır.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Sosyal devlet anlayışı, engelli vatandaşa tekerlikli sandalye vermek için pet şişe kapağı toplatmak zorunda bırakmamaktır.

Herkese verilen sağlık hizmetini bir sektör haline getirmeden , en uygun tedaviyi herkese ulaştırabilmektir,

Eğitim için k.tap toplamak kadar, o cümleyi anlatabilen öğretmeni tahsis edebilmektir.

Mevki sahibi insanların trafikte ya da kırmızı ışıkta bekleme ihtimalidir.

Sadece bir birey olsan bile derdini anlatmak için imza toplama zahmetine girmemektir.

1|0
    0|0
  • Sosyal hak ve eşitliği sağlayan,asgari standartlarda vatandaşlarını yaşatmak zorunda olan.Sosyo-ekonomik-kültürel bir anlayıştır.

1|0
    0|0
  • Sosyal Devlet, Vatandaşlarına Eşit şartlarda mücadele etmek için fırsat yaratır. Eşit şartlarda yarışmak için eşit şartlar gerekır.

Aynı durumda olanlar arasında eşitliği sağlamak için tedbirler alır.

1|0
    0|0
  • Vatandaşlarına ihtiyacı olduğu konularda yardımcı olması gereken kısaca insanına değer veren devlet benim bildiğim bu

1|0
    0|0
  • Türkiye Cumhuriyeti devletinin son dönemde biraz uzaklaştığı yönetim anlayışı..

1|0
    0|0
  • ucretsiz egitim saglik elektrik su telefon internet

issizlik sigortasi sendikal haklar Vs

1|0
    0|0
  • Devletlere, devletçiliğe, ırkçılığa ve milliyetçiliğe direkmen karşı çıkan biri olarak dolaylı yoldan bu dediğini de sevmiyorum.

1|0
    0|1
  • Anarşizmin sıcak kollarına gelin mmmuaaah :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Sınırlara karşıyım ama eğer sosyal devlet ise beş ana görev var;

Eğitim, sağlık, güvenlik, ulaşım ve özgürlük her alanda...

1|0
    0|0
Yükleniyor...