Çaldığınız enstrüman var mı? Varsa nasıl başlandı, hikayeniz ne?

Ben keman çalabiliyorum diyelim,3 sene önce bıraktım. Alexander Rybak, sırf bu adam için keman hayranlığım başlamıştı. Ve bu yüzden keman aldım 2 sene elime. Siz?

0|1
8|40

En İyi Erkek Görüşü

• Elektro gitar diyelim. Elektro gitara olan hayranlığım bir arkadaşımın gitar çalması ve sonra çaldığı gitarı benim kucağıma verip bana basit clean akorları göstermesiyle başlamıştı. Sonra kendi elektro gitarımı aldım.

Ama ne yazık ki artık ekmek kavgasında 100'üncü roundları yaptığım için çalmaya pek vaktim olmuyor. Fakat bir ara gayet iyiydim. Mesela Megadeth - Dread And Fugitive Mind parçasının bitiş kısmındaki Al Pitrelli solosuna kadar çalıyordum. Ve daha bunun gibi niceleri vardı. Fear Of The Darklar, Kürdili Hicazkar Sirtolar, Nihavend Longalar... Ama eski çamlar bardak oldu.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• piyano, keman :)
    Müzik dersinde istiklal marşı sınavı vardı, ben okudum bitirdim müzik öğretmenim şöyle bir baktı ne güzel öyle! dedi. Ardından önce okul korosuna katılmamı istedi, zorla ikna oldum malum utanıyor insan :D sonra tek başıma şarkı söylememi istedi bu ilk duyduğumda katiyen olmaz dediğim bir şeydi :D Bu böyle gitti durdu o gün bugündür içindeyim, ve onun gibi bir öğretmen olmayı hedefliyorum :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 39

• koydeyken kucuktum arada kaval calıyordum koyunlara koyunlar bıle ınan kacıyordu o kadar yanı ama sonucta kaval caldım cıddıyım bu sayılıyormu sayılırsa kaval caldım ne guzel

1|0
    0|0
  • bir parça ney üflüyorum ama öyle tam bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • Gitar çalıyorum ve söylüyorum. Müzik hayatımda hep vardı hep de kalacak. Birilerinden ilham alıp da değil içimde yaşayarak kendim öğrendim eğitim almadan.

1|0
    0|0
  • Flit çalarım çok iyi, ilkokuldan beri

1|0
    0|0
  • Dedem saz çalardı. O yüzden bebekliğimde türküleri çok duydum ve ilkokuldayken 20 yıllık 3 telli bir cura ile başladım çalmaya daha sonra lisede baya geliştidim. Lise yıllarında gitar çalan arkadaşlarla birlikte çalışmalar yaparken gitara da ilgi duydum. İnternetten araştırdım biraz. Onu da biraz biraz çalmaya başladım. Lisede müzik öğretmenim ud çalıyordu. Okulun da varmış udu. Bir arkadaşım çalıyordu kendince. "Ben de deneyebilir miyim? "dedim. Biraz biraz onu da çaldım. Daha sonra üniversitede Eşref Vakti'ni keşfettim. Bu süreç zarfında kendime ait bağlamam ve gitarım oldu ama udum yoktu. Üniversite mezuniyetimden sonra gittim bir de ud aldım kendime. En son uda çok yakın Cümbüş var. Bir çok müzik türünde de kullanılıyor. Çalışmaya başlayınca biraz para biriktirdim ve Cümbüş aldım. Şimdi hepsi evimde var. Onun dışında bateride bir iki ritim atabiliyorum. Az çok piyano bilgim var. =) Benden bu kadar. Biraz uzun oldu ama kusura bakma =)

0|0
    0|0
  • flüt çaldım çünkü paramız yoktu.

1|0
    0|0
  • Bas gitar.
    Elektro almıştım önce slash çok severim o vesile olmuştu bana da. Sonra yapamadım o pena falan olayını. Baya bir ara verdim sattım gitarı falan. Çocukluğumdan beri stingi çok severim. Bas çalar o da bilirsin. Bir gün denedim parmakla çok daha rahatım penayla yaptığımdan 4 5 kat daha net daha temiz strum yapıyorum. Bas aldım öyle devam ettim işte Marcus miller, victor wooten falan dinledikçe.

0|0
    0|0
  • Bağlama, gitar ve ney çalmaya ne kadar niyetlensemde olmadı hiç

1|0
    0|0
  • ıslık fülüt

1|0
    0|0
  • İslik bile calamiyorum

1|0
    0|0
  • keman çalarım... küçükken bana hep duygusal gelirdi filmlerde severdim kemanın sesini öyle basladı ve ıyıkıde kemanı sevmişim...

1|0
    0|0
    • bence kemanı bırakma 9 yaşında bir kızım var o da 7 yasında basladı kurslara ve şu anda benden çok daha iyi... bir bayanda keman harika yakışıyor... keman bana her zaman duygu yüklü geldi...

• 4 senedir neyle ugrasiyorum gecenlerde youtube a bir kaydimi attim iyimi ettim kotumu bilmiyorum :)

1|0
    0|0
  • Biraz alakasi ama benxe transfirmersi ln ilk serisini izledm ve dedmki bu nasl bir emek ve ugras ordaki 3dartistleri faceden ekledm translate den sora sora programlari falan arastrdm Şu an oyun gelistiriciyim pc oyunu yapiyorum

1|0
    0|0
  • Evet.

1|0
    0|0
  • Birilerine özenip enstrüman çalınmaz. O yetenek işidir, içinde istek olmalı. Sizinkisi özentilik

1|0
    0|0
    • Ben zaten müzik ile uğraşan biriyim. Zaten insanlar özentilik ile istediklerine kavuşurlar, yani herkes özenti. Kelime anlamını bilerek kullandığını varsayıyorum ve sende öylesin. Emin ol :)

• Mesela ben özentiyim tamam, kabul ettim ama sen hâlâ daha sürdürüyorsun. Çünkü sen yapamayan birisin, öyle birisin ki bunu kabullenmişsin. Benim yeteneğim varki ben calabiliyorum. Ve senin yok ki sen calamamana bunu uydurmussun:)

• Hayatım ben 12 yıldır gitar çalıyorum. Gitar çalmaya başlama sebebim heves değildi, sesim güzel olduğu ve müziği sevdiğim için başladım. Geçici heves değildi yani senin gibi :) ve hala gitar çalıyorum şarkı söylüyorum. Ama sen keman çalmayı bırakmışsın. Çünkü hevesin gitti :D hadi bakalım bu cevabımda sana ders olsun küçük hanım :p

• Malesef yok

1|0
    0|0
  • davul

1|0
    0|0
  • Klarnet ve piyano olur mu ;)

1|0
    0|0
  • Bu yaşıma kadar sadece kapı zili çalıyorum

0|0
    0|0
  • saksafon çalmasını bilen varmı? :D

1|0
    0|0
  • Canım sıkıldığında masaya vururdum. sonra baktım ki ritmik vuruşlar yapıyorum. Böyle böyle ilerledim ritim konusunda birgün okulda yine masaya vuruyordum baktım bir kız arkadaşım karşıma geçmiş oynuyor. Bir an durdum sonra devam etsene güzel caliyodun dedi baktım diğer kızlarda geldi 3_5 kişi 10 dk falan oynadılar. O gün Darbuka almaya karar verdim. Ve benim 1.5 senelik Darbuka maceramda böyle seyir izledikten sonra bıraktım ama hala etrafımdaki cisimlere vurarak ritmik sesler çıkarırım :)

0|0
    0|0
  • GitarSl- ve x200Bat.

1|0
    0|0
  • Klarnet yarin kayit olucam kursa 4 ay icerisinde kendi kendine sarki calabilecek hale getiriyorlarmiss haftada 1 saatlik dersle. Ama ben İstanbul pendikte ozel ders veren birisini bulursam ekstra ders almayi dusunuyorum.

0|0
    0|0
  • Ben küçüklükten beri meraklıydım zaten. Oyuncak gitarlarım, bağlamalarım vardı :D Annemin tepsilerinden bateri yapıyodum falan. Artık gerçeklerini çalıyorum:D

0|0
    0|0
  • bas çalıyorum arkadaşlarım grup kurdu bensiz yapamıyorlarmış aldım öyle tıngırtatıyorum öğreten yok şu aralar hiç çalışasım yok ama :D

0|0
    0|0
  • Keman. Okul bahar şenliğinde solist olmak için aday olmustum ve beni seçtiler o sırada provalara keman çalan bir abimiz gelmişti ama o da çalıyodu yani sonra ordan kemana hevesim basladı yaklasık 2,5 sene önce.

0|0
    0|0
  • mızıka çalıyorum :D

0|0
    0|0
  • dinleme tarafıyımmm

0|0
    0|0
  • Piyano çalmayı çok istiyorum

0|0
    0|0
  • Flüt çalıyorum. Ve flüt kadar olmasada ney üflüyorum.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• Çaldığım hiç bişey yok :dd

1|0
    0|0
  • Keman araştırıyorum onu çalmak için özel bir şeyler gerekiyor mu herkes çalabilir mi yoksa?

1|0
    0|0
    • Benim kulağım zaten kuvvetliydi, o yüzden benim için daha rahat oluyordu. Yetenek gerektirir ama yeteneği kendinde ortaya çıkarabilirsin. Çalabilir, isteği olan herkes

• Kulak ne yönden?

• Ben de lisede keman çalmaya başlamıştım. Benimki de çello çalıyodu. Birlikte çalışırdık <3 Özledim o günleri ya :/

0|0
    0|0
  • Kafam göre ritim yapıyordum, gitara başladım sonra şimdi bateriyi çok istiyorum

0|0
    0|0
  • Enstruman degilde izledigim bir cover sayesinde sarki soylemeye basladim

0|1
    0|0
  • Keske, ama sadece dinleyiciyim.

0|0
    0|0
  • Gitar piano ikiside orta düzeyde. Biri öylesine diğeri okuldan kalma. Arp çalabilmeyi çok isterdim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...