Arkadaşlar hangisi dogru?

Birisiyle kavga ettik onun için lazım sjsjsjsjjsjs

• Klavyemde
    74% (25)64% (16)69% (41)Oy Ver
  • Klavyem de
    26% (9)36% (9)31% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
"Klavyemde türkçe veya japonca istediğim harfleri kullanırım" cümlesi

2|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• İkisi farklı anlamlar yalnız. Birisi klavyem de yani klavyeyi de ayrı bir parça olarak saydığında kullanıyorsun. "Bu benim klavyem de o değil" gibi. Ama bu özellik benim klavyemde de var. Dersen işte o zaman farklı olur. Yani teorik olarak ikisi de doğru kullanılıyor. Fakat dikkat edersen klavyemde kelimesinden sonra da "de" ayrı yazılıyor :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Soru yanlış beybisi. Cümeyi yazman lazım. İyelik eki olarak kullanıyosan birleşik yazılır, dahi anlamındaysa ayrı yazılır. Ordaki de ekinin ne anlamda kullandığını bilmeden verilen cevaplar yanlış olur.

Hele bir cümleyi yaz bakem

2|0
    0|0
  • Yazdığın şeyin anlamına göre değişkenlik gösterebilir

1|0
    0|0
  • Cümle içinde ki kullanımına bağlı

1|0
    0|0
  • dahi eki değil o de

0|0
    0|0
  • Örnek1: klavyemde türkçe veya Japonca istediğim hafleri kullanırım.
    Örnek2: senin klavyen güzel, benim klavyem de güzel.

0|0
    0|0
  • Cumledeki klavyemde kelimesinde de yi cikardiginda anlam bozuluyorsa ki bozuluyor de bitisik yazilir ayri uazilan baglactor ve cumleden cikarildiginda anlami bozmaz a diyen kazandi

0|0
    0|0
  • Klavyem de

0|0
    0|0
  • klavyemde dogru

0|0
    0|0
  • Doğrusu kavalyem de

0|0
    0|0
  • kalvyemde pislik var dersen birleşik yazılır ama monitörüm bozuk klavyem de ayrık yazılır

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Yazdigin cumle icin "Klavyemde" tabiki.
    -" Klavyem de farem de calismiyor." Eger cümle şöyle olsaydi o zaman -de eki ayri yazilirdi

0|0
    0|0
  • Klavyemde doğrusu. Dahi anlamında olan de ayrı yazılır. Mesela "Buluşmaya Ahmet de gelecek." gibi.

0|0
    0|0
  • birleşik

0|0
    0|0
  • Yazdığın cümleye göre değişiklik gösterir. Örnek olarak yazdığun cümlede, -de bitişik yazılmalıdır.

0|0
    0|0
  • cümleye göre değişir

0|0
    0|0
Yükleniyor...