Kelime hazinemi nasıl genişletebilirim?

Kelime hazinemi genişletmek için bildiğiniz bir site var mı?. kelime haznem çok dar.yeni kullanılan sözcükler söylemek isterim. site biliyorsanız solerseniz sevinirim.bilmeyenler yazmasın kuru kalabalık olmasın.

0|0
10|7

En İyi Kız Görüşü

• öyle şey olur mu hiç canım. cümle içinde sindirmen lazım kelimeyi. Yoksa kullanamazsn konuşma esnasında. Kullanınca da yanlış kullanırsan komik duruma düşersin. Mesala arz ve rica ederim kelimesi istemek anlamında geçer sözlükte. Ama kendinden yüksek bi makama derken arz ederim dersin düşük makama rica ederim dersin. Eşit makama arz ve rica ederim dersin. Bunun gibi birçok örnek yani.aklıma bu geldi şimdilik

Günlük gazete oku internetten , dergi takip et, kitap oku zamanla o genişleyecektir. Internetten de erisebilirsn gazete dergi ve kitaba

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bol bol kitap oku, teknik bilgi ya da psikolojik/kişisel gelişim kitaplarından öte, edebi romanları okursan daha fazla geliştirirsin kelime hazneni

1|0
    0|0
  • İlk olarak tabanı hazırlayarak kekimizi yapmaya başlayalım. Robotta parçaladığız bisküviye süt ve erimiş tereyağını ilave ederek iyice karıştırın. Kek kalıbına kağıt sererek üzerine taban malzemesini yayın ve buzlukta donana kadar bekletelim.

Yumurtaların akı ile beyazını ayırın. Akına bir tutam tuz ekleyerek kar haline gelene kadar mikser ile çırpın. Ayrı bir kapta yumurta sarılarını, pudra şekerini, un, labne peyniri, vanilya ve 100ml kremayı karıştırın. Kar haline getirmiş olduğunuz yumurtaları da karışıma ilave edin(Karışımı karıştırırken peyaz köpüklerin sönmemesine dikkat edin.) Donmuş olan tabanın üzerine karışımı dökerek 160 derece ısıtılmış fırında üzeri hafif pembeleşinceye kadar pişirin. Kekin üzerinin çok fazla kızarmasına gerek yok, fırını kapattıktan sonra 1 saat kadar sıcaklığı ile fırında kalabilir zaten ilk anda koyu bir kıvam beklemek yanlış olur. Kek soğuduktan sonra kıvamını alacaktır. Kek soğuduktan sonra buzdolabına kaldırın. Bu arada 100ml sıvı süt kremasına bitter çikolatayı kırın ve içerisinde çikolata eriyene kadar ocakta ısıtın. Daha sonra soğuması için bekleyin. Dolaptaki kekin üzerine son olarak da çikolata sosunu dökerek tekrar dolaba kaldırın. Bir gün beklettikten sonra servis ederseniz çok daha lezzetli olacaktır. yanında Türkçe kitabınla sizlere. Afiyet olsun. :D:D

0|0
    0|0
  • kıtap degıl ne bulursan oku yemek tarıfı kıtabı bıle olur ansıklopedı dergı gazete yolda gıderken levhaları bıle oku

1|0
    0|0
  • Bol bol oku bacım

1|0
    0|0
  • kitap kitap kitap...

2|0
    0|0
  • Kitap okuyarak.Böyle şeyler internet sitesinden öğrenilmez.Yeni kullanılan sözcük nedir anlamadım.Yeni bir şey icat edilene kadar yeni bir kelime yok.

0|0
    0|0
  • Kitap oku

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• siteyle falan olmaz o iş. kitap okuman, hatta eline geçen her şeyi okuman lazım. nitelikli edebiyet eserlerini tercih etmen, senin için en büyük kazanç olacaktır.

1|0
    0|0
    • beynimize cip taktırsak direk olmaz mı :D

• aslında haklısın, herkese ibret olsun diye bırakmak lazım ki, sitenin kuralları silsile halinde nasıl ihlal edilir merak eden olursa gösterelim. sen üyelere medeni durumlarını sormaya devam et, silmiyorum ben hadi.

• adam olmak yaramıyor ;) karar aldım kendimden artık psikopatım canığımm :D

• bosver siteyi, site gerek degil sana..sana gerek olan kitap..herkesin dedigini katiliyorum anca bol bol kitap okumayla kelime hazneni gelistirebilirsin..öyle tembel tembel site aramak yok :P yürü bakim kütüphaneye tipis tipis kitap al :D

1|0
    0|0
  • kitap dergi gazete ne buluyorsan okuuu

1|0
    0|0
  • Herkes demiş ama bende demek istiyorum. Kitap okumak çok güzel ve faydalı bir şey. Sadece kelime hazneni değil, olaylara bakış açını, duyarlılığını ve hayal gücünüde geliştirir.Bu yüzden kesinlikle sadece bunlar için değil zevk içinde kitap okumalısın :)

Açlık oyunları serisi ile başlayabilirsin :)

2|0
    0|0
  • kitap hatta ansiklopedi oku...

0|0
    0|0
  • Klasik olacak ama kitap okuman gerek.

1|0
    0|0
  • Kitap okumalısın

0|0
    0|0
  • Kitap okusan daha yararlı olur.

0|0
    0|0
  • Dünya klasikleri okuman lazım.

Ayrıca illa internet diyorsan da interaktif sözlüklerde takıl.

0|0
    0|0
Yükleniyor...