Amerikanlar meden bu kadar kaba? Özellikle de gençleri?

Arkadaşlar 15 yasindaydim o siralar ingilizcem iyiydi ama etrafimda konusacak kimse olmadigi icin gramerim kotuydu bizim bir alt kata da babasinin isinden dolayi istanbula gelnis bir amerikali cocuk vardı neyse biz bir sekilde bununla konuştuk falan ama dediğim gibi uzun zamandir yanimda konusacak kimsem olmadigi icin cumle de yanlisliklar yaoabiliyordum ama bu karsimda ki insanin beni anlayamayacagi kadar kotu degildi neyse işte o sirada konusurken durduk yere benimle bir kelimeyi yanlis telfuz ettim diye dalga geçti ve bir sure sonra neden oldugunu bilmedigim sekilde bana gicik ildu ve ingilizce konustugum her cumlemle dalga gecti. Turkiye de olsa asla dalga gecmezler yabanci oldugunu bilirler cunku hatta yardim edip anlamaya bile calisirrlar ama amerikanlar neden bu kadar kaba?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bizde onlara kelimelerin anlamlarını farklı farklı öğretenler bile var :D Her amerikalı öyle değil sana öyle denk gelmiş. Ben çok iyi olanlarıyla da tanıştım. Bazı telaffuzlarımızı anlayamayabilirler çünkü biz günlük yaşamımızda bu dili kullanmıyoruz ama tekrar edince anlıyolar sonuçda.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Belki tam olarak dalga geçmiyordur, telaffuz edememene arkadaşça takılıyordur. Olamaz mı? ☺

0|0
    0|0
    • Olamaz malesef küfür bile etti cunju

• Tamam ama mesela bazı erkekler küfür bile ederek konuşabiliyorlar. Belki telaffuzlarının bazıları yanlış çağrışımda yapıyor olabilir ama sen öğrenmenle ilgilen yani yapçak bir şey yok.

Erkekler Ne Diyor 10

• Kişiden kişiye gore değişir bu durum sen bir insanin kötü yönünü alip tüm amerikalilara mal edemezsin.

0|0
    0|0
  • kultur

0|0
    0|0
  • Arkadaş bir tane insan tanımışsın amerikanlar neden bu kadar kaba diyosun, tam bir ıyy btn erkklr aynsnnz. s. s ergenisin belli ki

0|0
    0|0
    • 20 yasindayim ben duzgun konus. Sadece kucukken yasamadim bu olayi internette ki arkadas oryamlarinda tanistiklarim da oyleydi

• Sende yoğurdu sarımsaklayıptamı yiyorsun yoksa sarımsaklamayıptamı yiyosun dallama deseydin:/

0|0
    0|0
  • New york , Norfolk ve Savannah a gittim. Hiçbiri kaba değildi. Gayet ılımlı yaklaşıyorlardı. Bence sizin aranızdaki bir sorun olabilir.

0|0
    0|0
    • Hicbirseybyapmadim samimiyet bile yoktu

• @OnuR_001 Dediğin gibi gerçekten öyleler :D Sürekli özür dileme huyları var. Birde yabancı biriyle fotoğraf çekilme hastalıkları :D :D

• Benle daha çekilmediler beni beğenmiyorlar demekki 😂

• Ben amerikada yaşıyorum hiçte öyle değil kardeşim abartma bir kişi öyle yaptı diye genelleme yapman yanlış

0|0
    0|0
    • Hayir bazi forumlarda da paylastim bunu cogu kiai kaba olduklarini soyledigi icin genelleme yaptum

• Ya zaten o bana laf atmaya calistiginda bende onu ezdim ezmem gereken kadar bende de laz damarı var 😂 ama dedigim gibi gramerim iyi olmadigi icin bazen cumleleri karistirabiliyordun bu yine de beni anlasilmaz hale getirmiyordu

• Bende farketmez dil yetmeyince Türkçem devreye girer Türkçede biterse psikopata bağlarım ama emin ol dediğin kadar değiller aralarında elbette vardır ama bizim milletten az sayıdalardır 😄 Türklerin cana yakınlığına bişey diyemem asla ama bizim ergenler çok fenalar 😄

• B0k geçmezler bizde daha çok geçiyorlar :D

0|0
    0|0
    • Ama bizde eziklemiyirlar

• Uln 15 yaşındaki ergenden nasıl davranmasını bekliyorsun mk?

• En onemlisi amerikada ilesim yok gitmedim oraya ama disardan gorduklerimi soyluyorum ilesim kopuklugu var orda herkes kendi kafasinda yani. Bizim burda onun kadar yapmazlar ama yaptilarmi tam yaparlar altini cizelim bununda.

0|0
    0|0
  • Simdi anlamadim sen mi Amerika'dasin yoksa Cocuk mu Turkiye'de?

0|0
    0|0
  • amerikalilar kanka

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Benim konustuklarım var ben de hata yapabiliyorum ama hiç dalga geçtiklerini ya da düzeltmeye calistiklarini görmedim hatta önemli değil kimse İngilizce bilmek zorunda değil diyorlardı. Sen simarik bitanesine denk gelmissin 😀

0|0
    0|0
  • Bence sana öyle denk gelmis

0|0
    0|0
Yükleniyor...