Arkadaslar saz ögrenmek istiyorum ve ilk önce saz almam lazım yardımcı olurmusunuz?

hem uygun hem ögrenmesi ve çalması kolay olsun istiyorum ve sazlar çeşit çeşitmiş. uzun kısa cura divan vs hangisini almalıyım? hangisi ne işe ne için calınır tam bilmiyorum tesekkürler hersey ıcın sımdıden.

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Başlangıç için ucuz bir saz al. Uzun kol al. Uzun çalması zor olandır. Onu çalmayı öğrenince kısa kolu çok rahat çalarsın.

Öğrenme aşamasında sazı yıpratacağın için ucuz al, sonrasında daha pahalı ve tınısı güzel bir saz alırsın.

0|0
    0|0
    • çok yanlış bir mantık. Kısa sapla başlanır, uzun sapta 1-2 dersten sonra öğrenilir mantığı. Kısa sapta önce parmaklar geliştirilir, sonra uzun sapa geçince dahada gelişir. Aşama aşama..

• Rica ederim, başarılar.

• Teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 3

• Anlayamıyorum ama belki azim olur diye lisedeki kuzenim tek başına öğrenmek için bağlama aldı. Kulağı da müziğe yatkınmış heralde yeteneği de varmış i tek başına öğrendi. Senelerce uğraştıktan sonra. Üniversiteyi bitirdi şu an su gibi çalıyor. Belki sende azmedersen tabi yeteneğin varsa yapabilirsin. Ucuz bir bağlamayla başlaman uygun olabilir.

0|0
    0|0
    • ben inanıyorum azmim var yani acelem de yok kpss hazırlanıyorum ve bana bı renk olsun istiyorum. ve yapabılcegıme ınanıyorum umarım yanılmam cok tsk ederm bu yazın bana daha ınanc kazandırdı.

• Rica ederim umarım zevkini yaşarsın :)

• her türlü yardımcı olabilirim sana. İlk yardımım şu olsun, saz değil bağlama.

0|0
    0|0
    • kısa sap bağlamayla başlanır genelde, -ki en uygunuda o dur ilk seviye için

• kulaktan bağlama çalmanızın gitarı öğrenmenize bir katkısı olmaz. Kısa sapla başlamak konusunda hiç şüphen olmasın, zaten kısa sapı öğrenince uzun sapada kısa sürede alışır ve çalarsın.

• Kurs ise 1 ile 3-4 yıl arası.. öğrenilir

• Saz?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...