Gitar sevdalısı var mıdır yardımcı olabilecek?

Küçüklüğümden beri hep isterdim gitar çalmayı, sonunda para biriktirip aldım bir gitar, kursa yazıldım her şey çok şahane derken talihsiz bir kaza geçirdim sol elimin orta parmağını ve bacaklarımı kullanamıyordum. Kazadan sonra çalmayı denedim fakat parmağım yüzünden yapamadım sonra da uzun süre gitarı elime almadım. Şimdi kendimi toparladığım için yeniden denemek istiyorum ama orta parmağı kullanmadan çalabilir miyim öğrenmek istiyorum. Sonradan hüsran olmasın bu işi bilenler varsa bilgilendirebilir mi?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Orta parmak olmadan akor basmak zor olur doğrusunu söylemek gerekirse ama solo çalabilirsin ve eğer serçe parmağında yüzük parmağını biraz geliştirebilirsen akor bile basabilirsin belki. Bu tamamen senin çalışmana bağlı ve seni cesaretlendirmek için söylemiyorum sadece engellerin muziğe engel olamayacağına kanıt vermek istiyorum mesela Ray Charles Veysel Şatıroğlu Robert Johnson gibi sanatçılar görme engelli olmalarına rağmen kendi alanlarında tarih yazmış insanlar. (Ray Charles piyano da usta mesela ve sanırım o da bir parmağını kullanamıyordu.)

1|0
    0|0
    • size ve diğer arkadaşlara da teşekkür ediyorum vakit ayırıp yorum yaptığınız için :)

Erkekler Ne Diyor 5

• İmkansız diye bir şey yok. Django Reinhardt ustamız sağ elinin üstünde koca bir yanık olmasına ve bu yanık parmak hareketlerini kısıtlamasına rağmen her türlü gitarın üstüne gitti ve adını gitar tarihine altın harflerle yazdırdı.

Django Reinhardt - Minor Swing
    https://www.youtube.com/watch?v=VpmOTGungnA

1|0
    0|0
  • serçe parmağını ne derece kullanabiliyorsun?
    Ona göre sana akor düzeni söyleyebilirim?

1|0
    0|0
    • Serçe parmağımda bir problem yok, parmaklarım da uzun olduğu için rahatlıkla kullanabiliyordum hepsini

• hiç bu sıkıştırmalık top ile filan egzersiz verdiler mi peki? el için?

• Tabi, tendom ameliyatından sonra 2 ay civarı bir fizik tedavi uygulandı parmağım için fakat çok az hareket ettirebiliyorum sadece, o da tel basmak için yeterli değil :/

• çok tebrik ettim seni mantıklı bir davranış helal olsun kardeşim keşke o kadar bilgim olsada yazabilsem

1|0
    0|0
  • Öncelikle geçmiş olsun. çalarsın tabi de senin için zorlu olur. Ama istersen başarabilirsin. Azim şart. İnan kardeşim bana

1|0
    0|0
  • 10 senedir gitarın her türüyle haşır neşir olan bir insan olarak evet diyebilirim. Mesela power chordları orta parmak olmadan basabiliyorsun. Çok zor olmayan sololarıda parmak egzersizi ile atabilirsin. Kendine altarnatif üretmeye çalış, çalışırken yeterli.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...