Kitap okumak ne kazandırır?

Kitap okumanın size kazandırdıkları neler? Okumayanlar neden okumuyorsunuz?

0|0
14|16

En İyi Kız Görüşü

• Her kitabın bir dünyası vardır bence. Ben çok okurum. Bazen bir kaçış, sığınak, dost olarak görülebilir kitaplar. Bazen de aniden gülümsetir. Öyle bir şey işte. Ama okuyanla okumayanlar fark ediliyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Kitap, insana başta bir "bakış açısı" kazandırır..

Her okuduğun kitap, dünyaya açılan bir yeni penceredir..

Pencerelerin arttıkça, dünyaya, olaylara herkesten farklı bakabilir, yorumlaya bilir, tedbir alabilir, çözümler sunabilirsin..

Pencerelerin artıkça herkesten bir adım daha önde, herkesin takıldığı yerlerden sen, zıplayarak geçersin..
    Daha fazla insanı anlaya bilir, dertlerine ortak olabilir, merhamet, şefkat edebilirsin..

Sonuçta ortaya şu çıkar:
    "Dehşet aldığın zaman İbrahim Hakkı gibi "Mevlâ görelim neyler / Neylerse güzel eyler" de, pencerelerden seyret, içlerine girme." - Risale-i Nur'dan..

#Vesselam

2|0
    0|0
  • kitap okumak başta konuşmanı etkiler. güzel ve tane tane çekici etkileyici konuşursun bu sayede. sana düşünce yeteneği kazandırır. okursun ve düşünürsün peşine. okursun bilgi alır beyin ve kendini zinde tutar bu sayede ise alzaymır gibi hastalıklara felç geçirme gibi riskleri fazlasıyla azaltmış olursun. yeni kültürler yeni bilgiler öğrenirsin. kelime dağarcığına yeni yeni cümleler eklersin. pratik ve hızlı düşünmeyi öğrenirsin. mesela cahil biri bir ortamda susarken sen konuşursun ya da o konuşur kurar 20 cümle sen kurarsın 80 cümle ve sözlerin etkileyici ve dinlenici tarzda olur gibi gibi. okumak ve yeni yerler görmek insana çok şey katar hemde çok şey

1|0
    0|0
  • ne kazandırmaz ki...

1|0
    0|0
  • Birkere başta kültürdür önem verdigin ilgini çeken konularda seni 1 hatta 5 adım ileri götürür bla bla bla düşününce kendin çıkarırsın zaten ama bilmiyorum

1|0
    0|0
  • cok sey

1|0
    0|0
  • cahilliğe zarar verir

1|0
    0|0
  • kelime dagarcını genişlediyor.
    farklı konular hakkında bilgi sahibi olabiliyorsun.
    Hayalgücünü geliştirir , beynini kullanmanı saglar
    ama şundan eminin asla birşey kaybettirmiyor.

1|0
    0|0
  • Kelime dağarcığın genişler. Kendini daha iyi ifade edersin. Göz tembelliğin olmaz.

1|0
    0|0
  • okuyoruz da çok kendini geliştirmeye yaramıyor bence. dünya görüşünü geliştirmen gerekiyor. kendini geliştirme kitapları felan okuman lazım yoksa roman hikayenin faydası yok hızlı anlamaktan başka bir şeye yaramıyor

1|0
    0|0
  • Kitaba göre değişir

1|0
    0|0
  • Yeni hayatlar düşünceler karakterler fikirler bilgiler davranışlar.. Çok şey kazandırır kitaplar.

1|0
    0|0
  • Sadık bir dost yani kendisini kazandırır bence

1|0
    0|0
  • Kazandırım saymakla sonsuz.. kaybedecek bir şey yok.. okuyun ulan zararı yok..

1|0
    0|0
  • Bilgi sahibi olursun zihnin gelisirr

1|0
    0|0
  • hızlı okuma kazanırsın :D

1|0
    0|0
  • Okumuyorum çünkü zamanımı çalıyor :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Kitap okumak genelde bilgi dağarcığımızın genişlemesine yarar. Hızlı okumamızı da sağlamaktadır bana göre. Kitap okumak her zaman iyidir :)

http://sancaktepekitap.com/images/arkaplan/11.jpg

1|0
    0|0
  • Bilgilendirir, ruhunu ve kelime hazneni geliştirir, olgunluk katar, hayal gücünü geliştirir, daha farklı bir bakış açısı katar ve dünyada ki en vefakar dostun olur.

1|0
    0|0
  • kendimi daha güzel ifade edebiliyorum
    farklı kültürler hayatlar kişiler hikayeler öğreniyorum
    yeni bilgiler kazanıyorum
    dünyada olan bitenlere farklı açılardan bakabiliyorum (tarihsel okumalarla)
    bakış açım, ufkum, zekam gelişiyor

1|0
    0|0
  • Hem daha iyi zaman geçiriyorum hem farklı açılardan düşünüyorum dizi izlemek gibi bir şey aslında

1|0
    0|0
  • ruhumu , duygularımı , düşüncelerimi rahatlatıyor.

1|0
    0|0
  • Kitap okurken başka hayatlarda kendini bulur insan.

1|0
    0|0
  • Kitap okumak düşünce dünyasını geliştirir. Bilgilendirir, konuşmada akıcılık sağlar. Okuyun, ölmezsiniz.

1|0
    0|0
  • Sizi kültürlü bilgili bir insan yapar. Size hayal gücü kazandırır.

1|0
    0|0
  • Daha çok kelime bilirsin öğrenirsin ve daha güzel konuşur ve hızlı okursun :)

1|0
    0|0
  • etkili ve mantıklı konuşmaya başlıyorsunuz bir süre sonra

1|0
    0|0
  • Bir dost, bir arkadaş, bazen sarılmak.. Birçok şey kazandırır, ve olmazlarsa olmaz.

1|0
    0|0
  • bilgi, kültür, akılcılık...
    kısacası hersey.

1|0
    0|0
  • Oluyorum çünkü toplum içinde okuyanla okumayan bariz belli oluyor

1|0
    0|0
Yükleniyor...