İhsan Oktay Anar okuyanlar, sevenler var mı?

İhsan Oktay Anar okuyanlar/sevenler var mı? En çok sevdiğiniz hangi kitabı ya da hangi bölüm...?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• İhsan Oktay anar bana göre şu anda en iyi yerli yazar.Tüm kitaplarını okudum.

Bir sıralama yaparsam

Puslu Kıtalar Atlası>Kitab-ül Hiyel>Efrasiyab'ın Hikayeleri>Suskunlar>Amat

”Rendekâr doğru mu söylüyor? Düşünüyorum, öyleyse varım. Oldukça makûl. Fakat bundan tam tersi bir sonuç, varolmadığım, bir düş olduğum sonucu da çıkar: Düşünen bir adamı düşünüyorum. Düşündüğümü bildiğim için, ben varım. Düşündüğünü bildiğim için, düşlediğim bu adamın da varolduğunu biliyorum. Böylece o da benim kadar gerçek oluyor. Bundan sonrası çok daha hüzünlü bir sonuca varıyor. Düşündüğünü düşündüğüm bu adamın beni düşlediğini düşünüyorum. Öyleyse gerçek olan biri beni düşlüyor. O gerçek, ben ise bir düş oluyorum.”

Kapı kırıldığında Uzun İhsan Efendi kitabı kapadı. Az sonra başına geleceklere aldırmadan kafasından şunları geçirdi: ”Dünya bir düştür. Evet, dünya… Ah! Evet, dünya bir masaldır.” Puslu Kıtalar Atlası

"Hakikati gören gözün başka hiçbir şey görmesine gerek yoktu. Yedikule Kâhini'nin yegâne gözüne de bu şekilde perde indi. Ama kör olmasına rağmen hiçbir şey görmüyor değildi. Gözlerinin ona gösterdiği yegâne şey, o uçsuz bucaksız karanlıktı. Tıpkı sessizliği dinleyen Eflâtun gibi, kâhin de sustu. Belki de susmak, gerçeği anlatmanın tek yoluydu." Suskunlar

1|0
    0|0
    • benim sıralamamdaki yerleri de aynı suskunlar'ın ve amat'ın.. diğerlerinde karar veremiyorum.. (üçünün de tadı damağımda)

• Tahtelbahir

0|0
    0|0
  • Puslu Kıtalar Atlası'nı çok beğenmiştim. Efrasiyab'ın Hikayeleri de güzeldi. Suskunlar'ın başlarını okudum ama sıkıldım, biraz kendini tekrar ediyor gibi geldi. Ama saydığım o ilk iki kitabı herkese tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • suskunlar'ın devamı güzel aslında. ben de Amat'ta sıkılmıştım

• Herkes birbirine Sevgi Herkese Karşı...(Haşmet Babaoğlu)

Bekle beni gelmeyeceğim...(Haşmet Babaoğlu)

Bu işte bir yalnızlık var. ( Tuna kiremitçi)

Git artık kendini Sevdirmeden.

0|0
    0|0
  • bıraz masal turu anlatımlı yazar

0|0
    0|0
  • kendisi felsefe mezunu postmodern bir yazardır eserlerini takıp eden biri olarak en çok sevdiğim eseri 2005 te azdığı AMAT tır

0|0
    0|0
  • Kesinlikle Puslu Kıtalar Atlasını okumalısın, ardından da Efrâsiyâb`ın Hikayeleri derim ben.

0|0
    0|0
  • Bende hiç duymadım ama merak ettim.

0|0
    0|0
  • Hiç duymadım :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Puslu kitalar atlasini okudum sadece tavsiye ettigim kitaplar arasindadir hep (ki cok fazla turk yazarlari fantastik ve kurgu da basarili bulmazdim okuyana kadar.)

0|0
    0|0
  • var.

0|0
    0|0
  • puslu kıtalar atlası ile suskunları okudum. ikisi de harikaydı. suskunlardaki tüm göndermeleri anlayamadığımı tahmin ediyorum ama batın ile zahiri, isaya göndermeleri, eflatunu, müziği yasaklamaya çalışan müslümanların tavrını işte daha bir sürü şeyi okurken keyif almıştım. her ne kadar başlarken biraz sıkılsam da dişimi sıkıp elimden bırakmayınca beğendim. diğer kitaplarını da merak ediyorum ama kutsal kitapları tam olarak bitireyim tekrar dönüp okumayı düşünüyorum suskunları.

0|0
    0|0
    • Efrasiyab'ın hikayeleri'ni tavsiye ederim, çok akıcı ve keyifli

Yükleniyor...