Kitap okuyor musunuz?

Bence ülke olarak sorunlarımızdan biri de bu. Az kitap okuyoruz hatta hiç. Ayda kaç kitap okuyorsunuz okuyanlar?

0|0
97|96

En İyi Erkek Görüşü

• Ayda 4 kitap bitirmeye özen gösteririm. Şayet vakit bulamazsam ayda en az iki kitap okurum.

Kitaplar benim için hakiki bir dost. Gerçi onlardan başla dostum olduğunu da sanmıyorum. Beni en zor zamanlarımda ayakta tutan, bu hayattaki tüm dertlerimi unutturan ve onları okurken beni mutlu eden varlıklar. Kitap okumak başka bir dünya benim için ya.

2|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 5 kitap var hepsi bir anda okuyorum çok saçma bir yöntem :)

1|0
    0|0
    • Çok çirkin 😂

• @EvcilBeygir Bana yeter. Zevkler tartışılmaz.
      Senin görüşü anladım bu ince detay için teşekkür ediyorum. Zaten hepimiz birbirine cahil demeye alışkın değil miyiz herkes hakaret ediyor.
      ben de insanların birçok özelliği sevmem. Bana öyle geldiği için karşılığı verdim.
      Çok hırçınsın biliyor musun. Kahve iç. Hayırlı cumalar Beygir Bey. Gülücük sana yok.

• Hırçın değilim. Sadece önyargılı insanları sevmiyorum. Livanelinin dini umrumda değil. Cehaleti de. Ama birileri gözüme, büyük yazar diye sokup, üstüne bir de mide bulandirici Cehaletini görünce, kusasim geliyor... Ezan terörü vb gibi ifadelerle değerlerime küfreden bir sütü bozugu sevecek değilim. Bu ifade de, o kitaptan..

Erkekler Ne Diyor 95

• Günlük 1-2 saat okurum..

En az 10 yıldır böyleyim.. Hamdolsun..

Bazı yaz dönemlerinde, arkadaşlarla okuduğumuz yerlerin müzakeresini yapar, bazen kitabı kullanmadan okuduğumuz yerleri, bilgileri 10 dk'lık sunumlar yaparız..

Bunlar günde 7-8 saati bulurdu.. Ben biraz şanslıydım, okumalar yaptığımız yere Türkiye'nin tanınmış yazarları gelir, onlarla da hasbihâl ederiz..

#Vesselam

1|0
    0|0
  • Düşün ki pırlantadan alınmayan vergi kitaptan alınıyor.. sence ülkemiz normal mi? yönetenler normal mi ki kitap okuyalım

1|0
    0|0
  • Okumam

1|0
    0|0
  • kitap candır

1|0
    0|0
  • Kitabın çekiciliğine bağlı. Eğer sıkıcıysa yavaş yavaş okur kendi kitabımı yazarım eğer güzelse bir kaç günde bitirir yenisine geçerim

1|0
    0|0
  • Bu dangalak geldi aklıma la
    https://www.youtube.com/watch?v=rpo9uv-QNbQ

1|0
    0|0
  • maalesef bende o insanların arasındayım..
    ayda bir kitap..
    herşeye zamanım var gibi yaşayıp iki satır okuyamadan günü bitiriyorum..
    ve pişmanlık yaşıyorum..

1|0
    0|0
  • kitap gibi kızları

1|0
    0|0
  • Her gece yatmadan 30 dakika önce kitap okurum.

1|0
    0|0
  • Hayir.

1|0
    0|0
  • Bu aralar baya kitap okuyorum

#TürkErkeğii

1|0
    0|0
  • Otobüste herkes öğrenci gönderiyor
    Birde türkler okumuyo diyolar :)

1|0
    0|0
  • Eskiden 2 güne bir kitap bitirirdim. Şimdi baya azaldı..

1|0
    0|0
  • Üniversiteye başlamadan önce ayda 2 3 kitap okurdum ama üniversiteye başladığımdan beri fazla okuyamıyorum malum bütçe sıkıntı ve kütüphaneleri sevmiyorum.

2|0
    0|0
  • Okumuyorum

1|0
    0|0
  • Unideyken 3 4 kitap okuyordum ama iş hayatı başlayınca 1 2 ye düştüm. Ama genelde kalin kitaplar okurum

2|0
    0|0
  • Önceden çok kitap okuyordum. Kendimi kasmıyordum haftada 2 kitap okuyordum ama sonra bazı nedenlerden dolayı artık hiç okuyamıyorum.

1|0
    0|0
  • Aydan aya sürekli değişiyor. Genellikle en az 1 en fazla 8 tane okuyorum

1|0
    0|0
  • Ayda iki ya da uc kıtap btırırım. Ama ben okurken suna bal iş olsun dıyr okuyo bseyr yarıyo sankı dir mırıldanan zihniyete kafa atasım var.

1|0
    0|0
  • aslında çok kitap okuyan milletiz. yani bir kitap alıyoruz ama bu kitabı bizden alıp en az 5 kişi daha okuyor ama bunu hesaplamıyorlar çünkü gerçekte sadece b1 tane aldığımız için sadece bir hesaplanıyor maalesef

1|0
    0|0
  • Ortalama ayda bir kitap, bazen iki oluyor.

1|0
    0|0
  • Kitap okumayı hic ama hiç sevmem film sinema vs izlerim gazete okurum görmem lazım benim :D

1|0
    0|0
  • Okumaya çalışıyorum. Önceleri okumayı sevmezdim. Doğru düzgün sevdirmediler çünkü

1|0
    0|0
  • eskiden oldukça kitap okurdum üniverste zamanlarımda..
    ama şimdi pek zamanım olmuyor okuyamıyorum.

1|0
    0|0
  • eskiden en az 2 kitap okurdum ayda
    ama şimdi vakit bulamadığımdan 1 k. tap bir kaç ay sürünebiliyor elimde malesef

1|0
    0|0
  • Okuyorum. Oğuz ATAY sadece. Bir dönem macera romanları okurdum. Kurgu ve boş heyecanlardı. Oğuz'sa hayatın ta kendisi.

1|0
    0|0
  • 11 okudum 24 ocaktan 24 şubataaa

1|0
    0|0
  • okumuyorum.

1|0
    0|0
  • Okurum ama sadece macera gerilim romanlari bazende biyolojik kitaplar kesmeli biçmeli 😂

1|0
    0|0
  • En az 3 kitap okurum. En son Babil’de Ölüm İstanbul’da Aşk'ı bitirdim. Şu anda İnsanın Dört Zindanı'nı okuyorum.

1|0
    0|0
    • Bemde basucumda muzik i okudum tavsiye ederim. pek alanin degil ama :)

• Benimde o kadar cok listem var ki okuncak kitaplarla ilgili zaman az işte :)

• Aynen öyle. Okuyabildiğimiz kadarıyla okumaya devam.

• Erkekler Devam
    65

Kızlar Ne Diyor 96

• Son iki buçuk haftadır, kitap okuma işini düzene soktum :) bu sürede ikisi ingilizce seviye hikaye kitabı olmak üzere toplam 6 kitap okudum :)
    Eskiden olsa ayda bir iki kitap ancaydı. Şimdi iyiyim şükür :D

1|0
    0|0
  • 7-8 tane bitirmiş oluyorum. kitap okumak kazanıldığı zaman tutkuyla ve artarak devam eden bir davranış.

1|0
    0|0
  • okuyorum değişiyor. En son kubbenin altındayı okudum sen?

1|0
    0|0
  • Ayda 2 veya 3 (kitaplar akışkansa) değilse ayda 1

1|0
    0|0
  • Her zaman.

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Ben roman okurum 500 sayfalik falan. 1 aya biter

1|0
    0|0
  • Okuyorum, 2 gün içinde 1 kitabı bitirmem gerek.

1|0
    0|0
  • Kitap okumak başka dünya ve hayatları tamamen özgün sana ait olan hayal dünyasında yaşamanın en iyi yolu. Ve bu çoğu şeyden daha eğlenceli.

1|0
    0|0
  • Okuyorum. Ayda üç-dört kitap

1|0
    0|0
  • Evet..

1|0
    0|0
  • Tabii ki okuyorum.

1|0
    0|0
  • Okumuyorum

1|0
    0|0
  • Kitap okumamak sorun değil. Kimileri okuyarak, kimileri ise yaşayarak yaşar hayatı ve o şekilde tecrübe kazanır. :)

1|0
    0|0
  • türkiyede kitaplar çok pahallı.

1|0
    0|0
  • Bazen okuyorum

1|0
    0|0
  • Ayda en az 4 kitap bitirmeye çalışıyorum lakin şu sıralar 2 bitirsem kâfi diyorum

1|0
    0|0
  • Evet okuyorum

1|0
    0|0
  • Su siralar cok okuyamiorm

1|0
    0|0
  • Zaman buldukça okurum

1|0
    0|0
  • Çok fazla okuyorum bazen haftada 4-5 kitap.

1|0
    0|0
  • Sayısız kitap okuyorum.

1|0
    0|0
  • ayda 3 bazen 4 okuyorum

1|0
    0|0
  • almanyada yasiyorum. metroda (abartmiyorum) her iki insandan birinin elinde kitap var.
    istanbula gidiyorum. metroda her iki insandan birinin elinde telefon var

1|0
    0|0
  • Benim çok fazla kitabım var, ayrıca türk klasiklerinin yanı sıra dünya klasiklerinden de serilerim çok fazla bir ayda 8 kitap bitiyorum ve bu rutin :)

1|0
    0|0
  • ayda 2 kitap okuyorum rahat... şu an anthony doerr'in ''göremediğimiz tüm ışıklar'' kitabını okuyorum tavsiye ederim dolu bir kitap...

1|0
    0|0
  • kitap okumayı çok seviyorum benim için bir hobi ayda 1 kitap okurum en son eyvallah adlı kitabı okudum

1|0
    0|0
  • okuyorum

1|0
    0|0
  • Okuyorum severimde ayrıca

1|0
    0|0
  • Vakit buldukça okuyorum :)

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam