Sizce sanatçılar toplumsal olaylara duyarlı mı?

Sanatçılar milyonlarca insan tarafından takip ediliyor, milyonlarca insan için onları konuşmaları, yaptıkları şeyler büyük önem taşıyor.İnsanları etkileme gücüne sahipler.Sizce toplumsal olaylara karşı yeterince duyarlılar mıı?

0|0
15|13

En İyi Erkek Görüşü

• Sanatçının toplumsal konuları ele alma gibi bir zorunluluğu yoktur fakat sanatçılar eğer populistlik içermeden ve cesurca toplumsal ve evrensel konuları ele alsalar dünya değişirdi.Çünkü sanatçıların büyük bir kitleye hitap etme şansları var ve bunu kullanmalılar.Tabii bunları yapmak için sanatçının birilerinden korkmaması ve popülerlik kaygısı olmaması lazım.Özellikle tiyatro içindeki sanatçıların bunu daha çok yaptıklarını görüyoruz ve onlar zaten yapmalılar bunu.Çünkü tiyatronun gelişim temellerinden, en büyük etkenlerden biri siyasettir.Kısa ve öz bir son cümle olarak ; Sanat dünyayı değiştirebilecek kapasitede olan ve silahlardan daha güçlü bir insani silahtır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Lady Gaga

-Sandy kasirgasindan etkilenen Kızılhaça 1 Milyon dolar bagisladi.

-Japonya'yi vuran tsunami icinde 'Japonya icin dua ediyoruz' adlı tanesi 5 dolardan bileklik tasarladi ve kisa surede milyon dolarlik yardim topladi.

-Avril lavigne'nin kurdugu 'Foundation' engellilere yardim amacli kurulusunada fiyati bilinmiyor ama yuklu miktarda bagis yaptigi soyleniyor.

-Abd baskani Barack Obama'nin 2012 secimleri icin baslattigi kampanyaya bagista bulunmak uzere Kaliforniya'da duzenlenen yemege katildi.(Katilimcilar 35 bin dolar yani 64 bin lira bagis yapmak zorundalar.)

-2012'nin en cok bagis yapan unlulerinde ise 3.sirada yer aliyor..

Aklimda kalanlar bunlar Kadinim daha ne yapsin :)

...

0|1
    1|0
  • Göstermelik duyarlılar.

0|1
    0|0
  • Duyarlı gibi görünen tonlarca yalancısı var :)

0|1
    0|0
  • Dünyadakiler için aynı şeyi söyleyemem ama Türkiye'de ki sanatçılar toplumsal olaylara kesinlikle duyarlı değiller, bazılarıda duyarlıymış gibi gözüküyor.

0|1
    0|0
  • çoğu duyarlı değil kimi duyarlı gibi gözüküp aslında duyarlı değiller çok az kısmı ( parmakla sayılabilen) duyarlı

0|1
    0|0
  • Para hırsı ünlü falan dınlemıo.Bazıları bırak muhtacları, annelerıne babalarına yardım etmıyorlar

Bence duyarsızlar

0|1
    0|0
  • Duyarlı olduklarını düşünüyorum ki çoğu kampanyada yüzleri kullanılıyor, kişisel olarakta destek veriyorlar.

0|1
    0|0
  • onu bunu bilmiyorum bu ülkede herkes sadece kendi cebini doldurmakla ve birilerine yalakalık yapmakla meşgul kimsenin hiçbişeye duyarlı olduğu yok maalesef, zaten gerçek sanatçı da çok az

0|1
    0|0
  • duyarlı olanlarda belli kişiler diğerleride gösteriş olsun diye bizim halk severya yardım eden insanları o yüzden böyle oyunlarda oynanıyor .

0|1
    0|0
  • Sanmiorum...

0|1
    0|0
  • hayır tatlım

0|1
    0|0
  • 1990'lardan sonra sanatci diye birsey kalmadi ki?

0|1
    1|0
  • reyting adına duyarlı olanlar var...

0|1
    0|0
  • tiyatrocular evet ama diğerleri hayır

0|0
    0|0
    • Karar ver, aldıkları paraya mı bakıyorlar yoksa tiyatrocular duyarlı mı?

• sana sormucam ne yapacağımı saçma saçma konuşamazsın benle. seni kaale alanda kabahat

• Tamam canım kızma şaka yapıyorum

• değiller onlar aldıkları paraya bakıyorlar sadece

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bkz:

-SANAT İÇİN SOYUNDUM!

-hatırım için giyin.

Bu tip insanların bir halta duyarlı olacağını sanmıyorum.

0|1
    0|0
  • olmak zorunda değiller ki :/

0|1
    0|1
  • bazıları duyarlı///

0|1
    0|0
  • Bazı rapperlar evet. Bir de Candan Erçetin'i bilirim. Başka var mı bilmiyorum.

0|1
    0|0
  • hisli insan her halinden anlaşılır sanatçı olmasına grek yok takisci de öğretmende doktorda bile bazen o duyarlılığı göremiyorum ayyaş saantçılarda olmasa ne olur ? D:

0|1
    0|0
  • Önce sanatçı ve şarkıcı türkücü vs. birbirinden ayırt etmek gerek. Kimileri oldukça duyarlı. Ajda pekkanın Somali'ye gitmesi beni şaşırtmıştı..

0|1
    0|0
  • Hayır değiller. Sanat halk için yapılmalı, ama para için yapılıyor.Her sanatçının protest bir tavır almalarını çok isterdim

0|1
    0|0
  • bu ülkedeki sanatçıların yüzde doksanı korkak ya da pastadan pay alabilmek derdinde

0|1
    0|0
  • A Confession by Leo Tolstoy oku ve cevabını al. :D

0|1
    0|0
  • reklam peşindeler başka bişi yok

0|1
    0|0
  • Kısıtlı sayıdalar.

0|1
    0|0
  • Olay media patronlarında bitiyor onlarıda devlet büyükleri sıkıştırıyor sanatçılara çok var

0|1
    0|0
Yükleniyor...