Kendimi bu yönde nasıl geliştirebilirim?

benim şu hayatta tek amacım insanlara yararlı bir insan olabilmek , bunun için içinde bildiğim konuları güzel şekilde ifade edebilmek ve bilmem gerekli , din , hayvanlar , çevre , ve siyaset , siyaset ten kastım duyarlılık anlamında , baktığımız da o kadar şehitlerimiz oluyor , patlama olayları oluyor birlik beraber olmamız gerektiği yerde herkes aşk acısı vs tarzında boş şeylerle uğraşıyorlar , bunları önleyebilmek için kendimi bu konu hakkında geliştirmek istiyorum ama nerden başalayacağımı bilmiyorum?

0|0
8|7

En İyi Erkek Görüşü

• İslam ahlakı hakkında araştırma yapmanı ve okumanı tavsiye ederim. Peygamberimizin s. a. v yaşamı ve görüleri çok kıymetlidir ve en güzel ve doğru örnek insandır. Fakat onun yolundan yürümek, onun kadar iyi, detaycı, hakkaniyetli, doğru, adaletli, sabırlı olmak kolay değildir onun gibi olmak zaten mümkün değildir lakin örnek alınmalıdır. Bunun dışında sosyoloji psikoloji tarih coğrafya vb konularda aslında her konuda okumalı ve bilgi sahibi olmalısın. Kurumların, şehirlerin, devlet yapılarının nasıl işlediğinden tut yemek yapımına kadar. Evet yemek yapımı dedim çünkü bu hayatta her türlü bilgiye ihtiyacın olacak. İyilik adına kullanmak için donanımlı olmalısın. Asla bencil olmamalı ve empatik bir insan olmayı iyi öğrenmeli, yaşamında da düsturu edinmelisin.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Psikoloji okuyup işi temelden öğrenebilirsin. 😊

0|1
    0|0
    • psikolojiyi öğrenmek istiyorum demedim ki psikoloji okumadanda bunlar öğrenebilir bilgiler ama nerden nasıl başlamam gerektiğini düşünüyorum

• umarım teşekkür ederim :)

• Rica ederim.
      EİG seçimi için teşekkür ederim. 😊

Erkekler Ne Diyor 6

• Fi, Çi, Pi kitap serisinden önce,
    Hermes Yayınları'ndan çıkan
    Kybalion adlı kitabı oku bence.

İçinde bulunduğumuz dönemde,
    hiç kimseyle, siyasi tartışmaya girme.
    Mevlana'nın dediği gibi;
    "Cahil insanın yanında, kitap gibi sessiz ol."

Aklına takılan konuları Google'dan karşıt görüşleri de okuyup, kendine göre bir sentez geliştirebilirsin siyaset ve diğer konularda.

1|0
    0|0
  • maşallah güzel düşünceleriniz var. din konusunda bilgilenmek istiyorsanız, imam gazalinin kimyayı saadet (mutluluğun kimyası) adlı kitabını tavsiye ederim. hem akıcı bir kitap hemde temel dini bilgiler için ideal bir başlangıç kitabı.

0|0
    0|0
  • dinden başla kardeşim çünkü herşeyin temeli dinimizdir.

0|1
    0|0
  • İnsanlığı faydalı olabilmenin en iyi yolu !
    Önce kendine ve çevreni faydalı olmak

İnsanlığa faydalı olabilecek değerlere sahip insanlar yetiştirmek!
    Benim hayalim " İnsan Yetiştirme Vakfı" açmak

0|0
    0|0
    • ilk önce kendimi bilgilendireyim ki kendi bilgim olsun ki çevremide bilgilendirmeliyim diye düşünüyorum

• doğru düşünüyorsun.
      kendine bir alan seç o alan üzerinde geliştir.

• tamam teşekkür ederim :)

• En az ilgi duyduğundan başla

0|0
    0|0
  • öncelikle sağlam bir kazık ye gerisi gelir zaten

0|0
    0|0
    • hiç yemedim kazık hayatımda...

Kızlar Ne Diyor 7

• canım ne kadar güzel kaygıların var öncelikle günümüz gençlerinden böylesi farklı bir amaç endişe taşıdığın için yürekten tebrik ve teşekkür ediyorum.. soruna gelirsek, bol bol gazete okuyacaksın ama sağ sol değil hepsini okumalısın ve kendi kafanda bir sentez oluşturmalısın.

farklı milletlerden insanların kitapplarını okumalısın edebiyat alanında, dünya ve türk klasikleriyle başlamanı tavsiye ederim

boş zaman buldukça müzik dinle dünya müzikleri yunan, sırp, rus, alman, ispanyol vs. o aksanda konuşan birini ya da ismini duyunca hemen milliyeti hakkında yorum yapabilirsin seni bir adım öne geçirir

din ve yemek için belgessel izle derim. bir de gezimani diye bir site var orayı incele..

1|1
    0|0
    • çok çok çok teşekkür ederim fikirleriniz için :)

• rica ederim başarılar

gezimania olacak yanlış yazdım

• Bol bol oku, bol bol izle.
    Kafayı açmak için senin düşünce tarzını da karşıt görüşleri de araştır. Anlamaya çalış, bakış açını geliştir.
    İnsanları gözlemle, insanlarla sohbet et. Normalde sevmeyeceğini düşündüğün, muhabbet etmeyeceğim adamlarla otur konuş. Bir de hayata onların açısından bak.
    Araştır, hangi yardım kuruluşları var neler yapıyorlar sen onlara ne yapabilirsin, maddi olmasa da kesinlikle manevi yapabileceğin şeyler vardır.

0|0
    0|0
  • NGOlara katıl.
    Mesela TEGV'e katıl. Bir çocuk değişir, dünya değişir.

0|0
    0|0
  • Psikoloji okuyup kendini geliştirebilirsin bence

0|0
    0|0
  • arkadaş olsak ya senle :(

0|0
    0|0
  • genel külturunü degısık kaynaklar okuyarak gelıstırebılırsın

0|0
    0|0
  • Psikoloji okumakla başlayabilirsin belki. İnsanı tanımak, karakter farklılıklarını tespit etmek önemli bunlar için.

0|0
    0|0
Yükleniyor...