Deli olmak bilgelik midir? Yoksa kendini bilge sanmak mi asıl deliliktir?

Delilik ile Bilgelik arasinda nasil bir bağ var sizce? Haydi tüm Bilge ruhlu delileri gorelim bakalim :)

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Yolun ortasına sıçan ya da "16 Türk devletinin askeri" diye bornozlu adamların arasından yürüyen bir delilikte hiç bir bilgelik göremediğim gibi; kendisini habire döven Romalı sahibine "bacağımı çok zorladın kırıldı şimdi beni nasıl kullanacaksın" diyen kölede de bir bilgelik göremiyorum.

(Kölenin de adını unuttum, "filozof" diye geçiyordu)

1|0
    0|0
    • Ahahha :)) yalniz o bornozlu adamlarin arasindan yuruyen ahmak islatan yaratiga "delilik" makamini vermeniz beni orseledi:) ahde vefa diyor ve yurdum insanina uyup sevgili arkadasimi kayiriyorum EİG;)

• Yolsuzluk yapıyorumuşuz gibi hissediyorum ama bu EİG fena bir ödül mekanizması, mutlu oluyor insan :)

• Ne mutlu bana :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Delilik ile bilgelik arasında hiç bir bağ yoktur.
    Delilik daha çok sıra dışı çılgınlıklar düşünebilen, ileri zeka kişiliklere yakındır.
    Bilgelik ise hayatı derinlemesine analiz ederek yaşayan ve hayat ile demlenen oturaklı insanların konumudur.
    Bilge insanlarda çılgın davranışlar görülmez, bilgeler bin düşünür bir söyler, tam da kitabın ortasından konuşur. O konuştuğunda siz huzur bulursunuz.
    Deliler hayalperesttir. Bilgeler realisttir.
    Delilik seviyesinde çılgınlıklar üreten çok bilim adamı vardır.
    Bilgeler ise özlü sözleri ile ünlüdürler.. Bilge insan için okul tahsil çok önemli değildir o kendisini hayatın içinde yetiştirir.

0|0
    0|0
    • Guzel bir yaklaşim NewsNippur peki şuna ne dersiniz; Bilge dusuncelerin derinliklerine daldikca deliligin karasularina dogru ilerleyebilir ya da bir deli hic dusunmeden kurdugu bir cumle ile bilgece bir yaklasim sergileyebilir?

• Şunu da belirtmeliyim. Dünyayı delilerin hayalleri ile bilgelerin olgunluğu şekillendirir. Sıradan insanların dünyaya verebileceği bir şey yoktur :)

• Bence de yaşasın delilik ve bilgelik :)

• beynim yandı
    çok sağol

1|0
    0|0
  • herkesin hunisine kimse karışamaz

1|0
    0|0
  • Kendini bilge sanıp deli oluyorsun deli olunca da bilge oluyorsun. O zaman da kendini bilge sanarak haklı oluyorsun.

0|0
    0|0
  • He işte ondan

0|0
    0|0
  • 3 kere okudum gece gece

0|0
    0|0
  • bu paradoksa giremem

0|0
    0|0
  • Bence 2. cisi

0|0
    0|0
  • Kendini bilge sanmak deliliktir. Çünkü insan her zaman bilgiye muhtaçtır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kendini bilge sanmak deliliktir

1|0
    0|0
  • İkisi de saçmalık.

0|0
    0|0
  • Yumurta mi tavuktan tavuk mu yumurtadan

0|0
    0|0