Ateist niye ataist?

ya bu ataistler niye ateist o kadar din varken hadi bunu tartısalım :D

1|0
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü insan beyni kanıt isteyen bir varlık, görmeden inanmam denilen bir terim var ve bu ise inançsızlığın en kötüsü, genelde zaten aileden gelen birşey ama özgürlüğü ait olamayanların genel sorunu zaten ateizm bence, çünkü adam teslimiyeti kabullenmemiş, Hz. Musa ya sorduklarında "Sizler ne zaman Allah tan razı gelirseniz O da sizlerden razı gelir" demiştir, ilk inanmak lazım görmek veya hissetmek sonraki iş.. Diyorlar ya hani sarılmak için yürek gerek kollar sonraki iş diye

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• O kadar din olduğundan dolayı ateist :D

2|1
    0|0
    • Hahahaha mk çok komik
      Hem canımsın hem cahil

• Ateist değilim olaya objektif bakıyorum. Şu şöyledir bu böyledir diyerek sorgusuz sualsiz hemen herşeyi kabul etmiyorum. Beyni paslanmış insan. Şimdi söyle bakalım kim cahil :D

• ateistlik bir din değildir sen bunu kavra sonra tartışırız

0|0
    0|0
  • mllar cunku

0|0
    0|0
  • yokluktan

0|0
    0|0
  • Atları seviyorlardır belki

0|1
    0|0
  • bence atayizler.

0|0
    0|0
  • Eski efsaneler bunlar. Müslümanların peygamberinin atına binip göğe çıktığının bir kanıtı var mı? Ya İncil? İsanın ölümünden 200 yıl sonra yazılmış. 4 tane kitap yazılmış, sonra 4 kitabı birleştirip tek kitap haline getirmişler İznik konsulünde. Kuranda İncilde anlatılanlar Hint efsanelerinde de Sümer efsanelerinde de anlatılıyor zaten. Siz masallara inanıyorsanız biz ne yapalım :)

0|1
    0|0
  • sen müslümansın neden peki?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Siz 10000 tanrının 9999'unu red ederken biz hepsini red ediyoruz.

2|2
    0|0
    • sacma degil mi?

• Tanrı, ya kötülükleri ortadan kaldırmak ister de kaldıramaz; veya kaldırabilir, ama kaldırmak istemez; ya da ne kaldırmak ister, ne de kaldırabilir; yahut da hem kaldırmayı ister hem de kaldırabilir. Eğer ortadan kaldırmak istiyor da kaldıramıyorsa, O güçsüzdür; ki bu durum Tanrı’nın karakteriyle uyuşmaz; eğer ortadan kaldırabiliyor, fakat kaldırmak istemiyorsa, O kıskançtır; ki bu da aynı şekilde Tanrı ile uyuşmaz; eğer O ne ortadan kaldırmayı istiyor, ne de kaldırabiliyorsa, hem kıskanç hem güçsüzdür; bu durumda da Tanrı değildir; eğer hem ortadan kaldırmayı istiyor, hem de kaldırabiliyorsa – ki yalnızca bu Tanrı’ya uygundur–, o zaman kötülüklerin kaynağı nedir? Ya da o kötülükleri niçin ortadan kaldırmamaktadır?
      Epikuros

• ama kardesim bu yasamı yani dünyayı olusturan biride olmalı yoksa herkes kafasına görebiliyorsa bendee bu yasam kurayım. bu insanlık degilde x seyler olsun

• Anlayamazsın

0|0
    0|0
  • Allah yok madem, neyi inkar ediyor bunlar

0|0
    0|0
  • cahilliğinden

0|0
    0|0
  • Gerçeklik payı olmayan birşeye inanıp kendilerini kandırmaktan utanıyor olabilirler

0|0
    0|0
  • O da bir tür inanç

0|0
    0|0
  • dine inanmadığı için ateist

0|0
    0|0
  • Senin bu sorun zaten insanı ateist yapar mk

0|0
    0|0
  • canım çekmiyor inanlara da hakaret etmek istemiyorum ama bıktım kullanılmanızdan ve kullanmalarınızdan. çok asagılık insanlar var. ateistler kime zararı var.

0|0
    0|0
    • allah olusursa kendi kendine dunyada olusur. boş yapmayın o yuzden. inanç bu. adı ustunde kanıtlanamaz. ve sadece allaha değil inege tapanada puta tapanada aynı gözle bakıyorum. islam dusmanı değilim. din dusmanıyım

• dünyaya yanlış gelen insan onlar kanks beyinlerini kuşa taksak ters uçar

1|1
    0|0
  • Çünkü bunlar cahal

0|0
    0|0
Yükleniyor...