''Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz'' bu cümleyi kim söylemiştir?

bilene + veriyorum. bu cümleye katılıp katılmadığınızı da yazabilirsiniz.

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• M. Kemal Atatürk

0|1
    0|0
    • Atatürk söylemiştir ama katılmadığımı ekleyim.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Atatürk söylemiştir ve katılıyorum.

0|1
    0|0
  • Bilim insanlarından biridir. Kim olduğunu da biliyorum ama + vermemen için söylemeyeceğim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Atatürk soylemistir. Cumle butun konusna ele alininca dogru anca boyle tek bir cumleyi secince farkli bir yere gitmektedir

0|0
    0|0
    • farklı bir yere götürmeye çalışan yok. tabii ki öncesi var ama bu haliyle de cümle bana göre tamamdır. herkesin fikri kendine.

• Katılıyorum , Bu sözü Mustafa Kemal Atatürk söylediğini videolarda izledim. Bu sözü söyleyen kişi kesinlikle ilim konusunda bilgisi olduğunu yansıttır. Kolay kolay idrak edilecek bir söz değildir. Bizim için kolay da bazıları için kolay idrak edilecek söz değildir.

0|0
    0|0
  • Atatürk demiştir. Fakat sen onca yaptığı şeye karşılık bu sözü beynine yazarsan, beyninden feragat etmiş biri olduğunu tüm dünyaya ilan etmiş olursun.

0|0
    0|0
    • ön yargılı cevapları sevmiyorum. bu sözü nasıl yorumladığım hakkında tahminde bulunman seni iletişim konusunda eksiye düşürüyor. ben söylemeden niyet okuma.

• Kesin Recep Tayyip Erdoğan'dır. Mustafa Kemal çok dindar bir adamdı, bu aşağılık lafı söylemiş olamaz?

0|0
    0|0
    • :) niye aşağılık laf olsun. dönemine göre gayet güzel laf. zaten atatürkten başka kimse bu lafı söyleyemezdi. cesaret açısından.

• Orası kesin yahu. İslam karşıtı yaptığı inkilaplarına bakılırsa, bu sözün yanında daha fazla cesaret gerektiren eylemlere soyunmuş kendisi. :)

• kuranı kerimde yazılanlar yaşamdır. yaşanmış şeyleri anlatır.

0|0
    0|0
    • soruyla alakalı olmadı cevabın. ya da algılayamadın

• Mustafa Kemaldir. Tabii ki katılmıyorum. Bunu söyleyen din dairesi içinde kalamaz

0|0
    0|0
    • hangi din dairesi içinde kalamaz ek olarak ta sizin kitabınız gökten mi indi

Yükleniyor...