Çizdiğim portre calısmaları Nasıl olmuş sizce [EĞİTİM ALMADIM]?

Çizdiğim portre calısmaları Nasıl olmuş sizce [EĞİTİM ALMADIM]?

0|0
14|12

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi... Can kardeş...

Bilip bilmeden sana gaz verircesine "helal, süper" vs dememiz hoşuna gidecekse diyelim. Ama gerçek yorum istiyorsan, bu çizimler pek iyi değil. Sen gerçekten yeteneklisin ama eğitim alman ya da eksikliklerini görüp üzerine gitmen gerekli.

Birincisi ve en önemlisi, ışık kullanımların acayip yanlış. Işığı doğru kullanmayan hiç bir görsel sanatçı anlatmak istediği anlatamaz. Resimde bu böyle. Fotoğrafta, sinemada, hepsinde. Bu çizimlerin hiç birinde, ışık kullanımı doğru değil. Yani yüzlere sağdan mı, soldan mı yukarıdan mu aşağıdan mı, sert mi yumuşak ışık mı gelmiş belli değil. Hem belli değil, hem de hatalı.

İkincisi, çizgilerin ve darbe tekniğin, yani kalemi hangi sıkılıkta tuttuğun konusunda da sorunlusun. Yoğunlukların, keskinliklerin de sorunlu. Bazı çizgileri fazla keskin ve sert bazılarını fazla yumuşak ve hafif kullanmışsın.

Üçüncüsü, yukarıdaki iki sorunla birlikte perspektif sorunları da doğmuş haliyle. Johnny Depp'in Ruhi Sarıya benzeme sebebi de bu.

Özetle, yeteneklisin, bu kesin. Ama yeteneğin eğitilmeli ve daha farkındalıkla çalışman gerekli.

İyi çalışmalar... Eline gözüne kuvvet...

2|1
    0|0
    • Ve son bir öneri... Işık kullanımı zaten kalem hassasiyetiyle yakından ilgilidir. Al eline bir kağıt, basit bir gün doğumu ya da gün batımı çizmeye çalış. Gök yüzünü yani. Bu ne demek istediğimi anlamanı kolaylaştıracak. Anlamışsındır zaten de... :) Şafak söküşünü çiz bakalım...

Ve esas en önemli çalışma, geç ayna karşısına, ver soldan masa lambasını, kendi yüzünü ve yüzündeki soldan gelen ışığı vermeye çalış. EMin ol, perişan olacaksın, ben hiç bir şey çizmemişim bugüne kadar diyeceksin. Ama işte bunu söylemek ve itiraf etmek seni geliştirecek olan yegane şey.

• Niye sen ressam mısın bu kadar şey biliyorsun? :D

• @game__over Ressam değilim. Ama görsel sanatlar üzerine çalışmışlığım okumuşluğum ve üretmişliğim var.

Kızlar Ne Diyor 14

• Eğitim almayan birine göre başarı

0|1
    0|0
  • egitim almamissin ama bence gayet basarili

0|1
    0|0
    • evet eğitim almadın kendi kendime yeteneğimin oldugunu farkettim ve kendi kendimi geliştirdim :) Teşekkür ederim yorumun için

• eline sağlık güzel..

0|1
    0|0
  • Eğitim almadığın halde çok iyisin ama çizgilerin çok keskin onları yumuşatmalısın geçişler bu kadar belli olmamalı

0|1
    0|0
  • Dört ve beşi çok beğendim :)

0|0
    0|0
  • eğitim almadığın zaten 5 km öteden belli oluyor.. şimdi benim anlamadığım şu bu kişilerin tenini yüzünü vs beyaz alanı tonluyorsunda neden siyahı tonlamıyorsun :D yani giydiğimiz siyah bir tişörtün içinde de ışık ve gölge vardır dümdüz boyarsan sonra da bunu parmağınla, peçeteyle ya da kaynaştırma kalemi her neyse onunla bir güzel kağıda yedirirsen amatör görünmeye devam eder benden söylemesi.

0|0
    0|0
  • Guzelmis

0|1
    0|0
  • Eğitim almamaış birine göre doğal bir yeteneğin var

0|0
    0|0
  • çok iyi olmuş geliştir bence
    benzerlikler 👏👍

0|0
    0|0
  • Güzel

0|0
    0|0
  • Hoş bence

0|0
    0|0
  • Yeteneğin var ama eğitim gerekli bence, mükemmel diyemeyeceğim çünkü çizim yanlışları var dostum,

0|0
    0|0
  • Egitim almayan birine gore gayet basarili fakat bu konuda yeteneklisin bence kesinlikle egitim almalisin

0|0
    0|0
  • Güzel

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

Yükleniyor...