Vikipedi Ve Bağış Çağrısı?

Az önce bir şeyler okumak için girdim ve reklam almadıklarını bağış almak istediklerini içeren bir yazılarını gördüm.Ne derece doğrudur? Bilgisi olan var mı? Reklam almamak için neden direniyorlar?

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Reklam alırsan bir noktadan sonra reklam aldığın yerlere bağımlı yaparsın işini.bir grup seni finanse ediyorsa kimse o gruptan tamamen bağımsız olduğunu iddia edemez

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Dogrudur .Neden olmasın ki. Adamalar cebinden bandwith parası host parası alan parası veriyorlar. reklam yok ne yapsınlar.

0|0
    0|0
  • 1- İnternetin emperyalizmin bir parçası olduğunu ve bunun yanlış olduğunu düşünüyorlar

2- Bilgi paylaşımı özgürlüğünün önemli olduğunu ve kimsenin bunun için para ödememesi ya da kazanmaması gerektiği düşüncesini savunuyorlar.

Ben 300 dolar bağışta bulundum, sen de gönül rahatlığı ile bağışta bulunabilirsin çünkü Vikipedianın sahipleri bu siteden tek kuruş kazanmıyor, kazanmadıkları gibi sitenin bakımı, server sağlayıcı gibi. nedenlerden zaman ve para kaybediyorlar.

1|0
    0|0
    • teşekkürler güzel açıklama için..gönül yardım etmek ister ama pek çok kişi maaşımı göremiyorum bile:(

• Sizin bu sorunuzu, wikipedia'nın kurucusu Jimmy Wales'in İstanbul'da verdiği bir röpörtaj ile cevaplayayım.

Peki, 580 milyon dolarlık reklam geliri kapasitesi olan Wikipedia neden reklam almıyor?

WaleWikipedia kar gütmeyen bir kuruluş ve tarafsız olmak ilk kuralımız. Eğer reklam alırsak kullanıcılarımızın bize güveni azalabilir. Örneğin bir araba hakkında bilgi almak için Wikipedia ‘ya girdiğinizde o arabanın reklamını görürseniz konunun tarafsızlığı hakkında şüpheye düşebilirsiniz.

0|0
    0|0
  • son derece doğrudur, reklam almıyorlar. yardımla ayakta kalmaya çalışıyorlar. dünyada en çok ziyaret edilen sitelerden birisi olmasına rağmen.

yardıım yapmak gibi bir niyetin mi var :)

0|0
    0|0
    • bilgi amaçlı beyfendi, bilgi...memleketimde onca yardıma muhtaç varken kalkıp bir siteye yardım etmek bana göre değil ya da o kadar zengin değilim diyelim.

teşekkürler..

• bu ne sinir be. iyi niyetle sorulmuş bir soruydu.

• bazı gelenekler ve prensiplerinden dolayı sadece onunla alakalıda değil,dünyaca ünlü barcelona unicef yadım kuruluşundan başkra reklam almıyor :)

0|0
    0|0
    • barcelona forması önündeki "qatar foundation" ne o halde :) amuduyla götürüyorlar parayı. geçti o günler.

• qatar foundation diyorsunda fark ettin mi bilmiyorum sadece yardım kuruluşlarının reklamlarını almış,bizimkiler gibi yok turcell yok vodafone,yok avea gibi kurum reklamalrını almamışlar dikkatini çekerim istersen googleden bir bak o yazdığın qatar foundation nasıl bir firmaymış

• çünkü entellektüel bir site rekalmsın komin usulü yürütüyor

0|0
    0|0
  • yardım yapamadım ya la:D

0|0
    0|0
  • gurur yapmişlar:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• kesinlikle doğrudur , özgür ve gönüllü işine dayanıyor , maddi beklentileri yok

1|0
    0|0
Yükleniyor...