Neden doğu ülkesi olarak görülüyoruz?

Arkadaşlar Türkiye normalde asya kıtatsında bildiğimiz gibi ama bugun Amerikalilarla yapilan bir roportaji izledim çoğu kişi Türkiyeyi doğu ülkesi olarak bilip dışlıyor. Yani insan vikipedia dan bile açıp okusa anlar nerede olduğunu Türkiyenin :D fakat biz asya kitasinda olmamiza rağmen yabancılar neden bize doğu ulkesi oldugumuzu soyluyor?

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• asya kıtasında bulunan her ülkeyi doğu ülkesi olduğu söylenir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Mantıken düşünürsek, Amerika dan bakınca Türkiye elbette doğu ülkesi. Ama doğu batı ayrımı batının bize tahakküm etmesinden ibarettir. Kime gore doğu kime gore batı? Kolombiya daki insanlara gore de Almanya fransa ingiltere doğu. Hem ayrıca doğu irfaniyla medeniyetiyle hala batının yok edemediği bir kesim. Arapları saymazsak, bence fena sayılmaz doğulu olmak.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• hayatı boyunca hiç türkiyeyi duymamış insanlar bile var, turkey ingilizce hindi demek zaten, her ropörtaja bakarsan hindi mi diye soran var, duymadm daha önce diyen var. ilk defa duydum diyen var. aaa türkiye mi severim gittim diyen var :D her telden insn var yani :D ropörtajlara kalsaydık ohooo :D

0|0
    0|0
    • Zsten ben artik bir yabanciyla konustugum zaman im from turkey demiyorum dalga geciyorlar o zaman im from türkiye en iyisi en saglami

• republic of turkey de daha iyi iş yapıyor ;)

• Peki :)

• Anadolu ülkesiyiz. Doğu değiliz sayılmıyoruz.

0|0
    0|0
    • Ya gercekten normalde Tarih ya da coğrafya gibi derslerim iyi değildir ama asya kıtasındayiz diye biliyorum. Onlar neden doğu diyor?

• Cahiller demek ki.

• Cahilliklerinden. ABD vatandaşları kendi eyaletlerini ülkeleri, ABD yi de dünyaları gibi görür. Gerisiyle pek ilgilenmez. Tr nin haritadaki yerini bile bilmez çoğu

0|0
    0|0
  • niye sorun ediyorsunki onların dediklerini. biz de hayvanların avrupalılardan daha medeni olduğunu söylüyoruz ama onlar hiç alınmıyor :/

0|0
    0|0
  • Asya doğuda değil mi mk asya batida mi

0|1
    0|0
  • Toprakları doğu / kafası ortadoğu olan üçüncü dünya ülkesiyiz / kabul etmeli

1|0
    0|0
  • Amerikanlar kendilerini ilgilendirmeyen şeyler hakkında bilgi sahibi değildir. Bunun nesini taktın kafana

0|1
    0|0
  • Doğu blogunun altındayız normal degil mi asıl saçma olan Avrupa ülkesi olarak geçmemiz ülkenin hafif bir ucu avrupada diye Avrupa ülkesi diye geçiyoruz 😂

0|0
    0|0
    • Anadoluyuz :D doğu degil

• Onlara özenmek zorunda miyiz? Kendimiz oluruz daha guclu oluruz en azindan. 10 sene sonra gorevegiz bu ulkeyi her zamankinden daha da guclu olacak.

• Umarım 2025 diyorlar umarım gerçekleşir :)

• Arap sananlarda var,
    sizlerde kadınlar satılıyor mu diye soranlarda var

0|0
    0|0
    • Yuh o kadar da değil ya iranda miyiz.

• İsveç'e gittiğimde karşılaştım bu soruyla. Ciddi ciddi sormuştu.

• Toplum yapısından

0|0
    0|0
  • Biz türkiye olarak ülkeler arasında dünyanın kalbiyiz. Bize doğu ülkesi demeleri doğu ülkelerine yakın olduğumuzdandır.
    Ok

0|0
    0|0
  • Asya kıtası batıdamı güzel kızım

0|0
    0|0
    • Tam olarak doğu değiliz ki ama

• sorun tutarlı değil

0|0
    0|0
    • ayrıca japonya doğuda olmasına karşın batılıdır mühim olan genel düzeninde ve iş disiplininde batılı ölçütleri benimsemek. biz gerçekte ne batılı ne doğuluyuz yüzünü batıya dönmüş akdenizliyiz ara sıra doğuya bakıyoruz o kadar.

• Dogulu degilmiyiz? Aslini inkar etme!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Doğu bölgesi falan fark etmez Asya kıtasındayız. Yurtdışında yaşıyorum ve bende insanlardan sürekli duyuyorum "Asya mı? Türkiye cidden Asya kıtasında mı?"

0|0
    0|0
  • çünkü onlar zeka yoksunu mallar

0|0
    0|0
  • Bizi hayvan olarak biliyor adamlar doguda bilsinler daha iyi ahshaha

0|0
    0|0
  • Çünkü yurtdışında çoğu kişinin buradan haberi yok.
    Haberi olanlar da farklı ve kötü haberlerle öğreniyor bu yüzden oldukça doğal.

0|0
    0|0
  • Asya yakın batı mı dfmf

0|0
    0|0
    • Anlatmak istediğim şey o değildi. Doğu ülkesi deyip disliyorlar dedim ne oldugunu biliyorum

Yükleniyor...