Ses sonradan güzelleşir mi?

Şan eğitimiyle sesimi güzelleştirebilir miyim? Karga gibi bir sesi, bülbül yapmaktan bahsetmiyorum tabi gideri var.

1|1
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ayrıntılı cevap vermek istiyorum ^_^
    Ses aslında çirkin veya güzel değildir. Konu, sesini ne kadar kontrol edebildiğinle alakalıdır.

Örneklersek; Mustafa Ceceli şahsen benimde çok beğendiğim, çok sevdiğim bir sanatçı. Ama temelde küt bir sese sahip. Buna karşın adam sesini öyle bir kontrol ediyor, yönlendiriyor ki bu küt sese tüm Türkiye'yi aşık edebiliyor.
    Bir diğer örnek; XFactor yarışmasını bir çoğumuz izlemiştir ve oradan çıkan sanatçılarıda biliyoruz. İlyas Yalçıntaş, Şebnem Keskin gibi..
    Orada ki kişiler çok yetenekli olduklarıyla ön plana çıkarılmak istendiler. Özel yetenekleri var, sesleri muhteşem diye bahsedildiler. Aslında XFactor yarışmasının katılım koşullarından biri Ses Eğitimiydi. Yani o izlediğiniz sesler anadan doğma değildi :)) [ İlyas Yalçıntaş'ın diyaframı için 2 yıl diyafram egzersizi yapmanız lazım:)) ] Bol keseden de sallamıyorum başvuru yapanlardan biri de ben ve bir arkadaşımdı. İkimizinde eğitimi yoktu. Fakat gayet profesyonel ortamlarda çalışıyorduk. Sonuçta eğitimsiz olduğumuz için alınmadık.

Gelelim konunun özüne. Eğer sesinde eğitim varsa, sesin güzeldir. Çünkü sesini sen yönetirsin :)
    Eğitimi al sesinde ki büyük değişim seni bile şaşırtır :)

0|0
    0|0
    • Haklısın dostum ama birazda insanın müzik kulağı, ilgisi ve yetenekli olması lazım diye düşünüyorum ama gerçekten çok iyi sese ve külaha sahip olmayan insanlarda eğitim alarak kendisini geliştirebilir eğitimle gerçekten çok şey değişiyor ben inanıyorum

• Düzeltme:Külaha kulağa olacak :)

En İyi Kız Görüşü

• Belki eğitimle gürleşir ya da düzene girer yani.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Çiğ yumurta iç bol bol

0|0
    0|0
  • Yımırta içmen lazım :)

0|0
    0|0
  • Ses güzelleşmesi değil de sesini kullanmayı öğrenebilirsin. Senin ses rengin için iyi işler de yapabilirsin ama kulak çok önemli. Kulak yoksa boşuna hepsi.

0|0
    0|0
  • Elbette. Çirkin ses yoktur eğitimle ilerletirsin

0|0
    0|0
  • eveti şan eğitimi ve diyafraf kasını çalıstırırsan güzel bir sese kavusursun. ayrıca o an dyaframdan knusursan hem sesin daha güzel çıkar hemde tek nefeste uzunca da konusabilirsin.

0|0
    0|0
  • Doğustan olması lazım birazdsa

0|0
    0|0
  • 17 yaşında bir boka yaramazken 19 yaşında belgesellere düblaj yapmaya başladım. Yaş ile alakalı bir durum.

0|0
    0|0
  • Guzel bir tinı yakalayabilirsin. Genelde şan egitimi alanlar oncekine gore ciddi ciddi fark hissettiriyor.

0|0
    0|0
  • Ses değişmez ama vurgu ve tonlamalar değişerek etkili bir konuşmacı olabilirsin

0|0
    0|0
  • hayırlısıı..

0|0
    0|0
  • biraz yontulur cok degismez

0|0
    0|0
  • tınısını değiştiremezsin ama terbiye edilirse olabilir

0|0
    0|0
  • Tabiki mümkün

0|0
    0|0
  • Şan eğitimi şart tabi müsait bir sesin varsa.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...