Kapat

Kafir kime denir?

müslümana göre müslüman olmayan hristiyana göre hristiyan olmayan yahudiye göre yahudi olmayan? öyleyse tüm insanlık kafir bana bunun açıklamasını düzgünce yapabilecek varmı? kafir kimdir?

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• kaafir allahtan haberi olmayana denir islamda islamdan ayrılmışa mürted denir cevaplar çok komik müslümanlar dinini bilmiyo

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kafir inancı olmayana denir, özünde bu dine mensup olanlarda Allaha inanıyor zaten.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 20

• Tamamen haklısın. Herkes kafirdir... Hatta herkes ateisttir. Ve haliyle herkes cehennemliktir.

Bunun açıklamasını sana düzgünce yapabilirim. O açıklama da şu:

Her din aynıdır. Yani hepsi düzmecedir, hepsi insan imalatıdır, hiç biri ilahi falan da değildir. Hiç birinin yaratıcı, allah, tanrı tanımı aynı da değildir ayrı da değildir. Hepsi de insanlığı kontrol altına alma amacı güder ve hiç biri de bunu başaramamıştır. Bu yüzden de dünya, din savaşları sebebi ile kan gölüne dönmüştür.

1|0
    0|0
    • Din savaşları sebebiyle çıkar savaşları sebebiyle kan gölüne dönmüştür.

• @Goygou Dinler zaten insanların ve toplulukların çıkarları gözetilerek biçimlenmiş kurallar bütünüdür. O nedenle din savaşlarının tamamını zaten çıkar savaşları olarak kabul edebiliriz.

• tek din gerçektir o da zerdüstün dinidir. zerdüşt böyle buyurdu

• Allah'ın varlığını inkar eden kişiye kafir denir. Sözcüğün tam meali budur.

Bazı insanlar kendi dinlerine göre yorumlamışlardır. Kendisinden olmayan herkesin Allah'a inanmadığını iddaa etmişlerdir. Doğruluğu yanlışlığı tartışılır. Ancak kafir hiç bir şeye inanmayan, iman etmeyendir.

1|0
    0|0
    • Baştan sona, her kelimen de yanılıyorsun. Ama nasılsa kabul etmeyeceğin için açıklama yapma gereği duymuyorum.

• @ekinegemen Aydınlattığın için teşekkürler. :)

• Rica ederim...

• İnançsız ve inancın düşmanı olan kişi.

1|0
    0|0
  • Benim gözümde belirli bir tek tanrıya inanıp buna göre yaşıyan kimse kafir değildir sadece allahın dinlerinin bazılarının zamanla bozulmasından kaynaklıdır fakat hristiyanlık dedikleri gibi bozukduysa veya diğeriyse aynı mantık aynen onlarda bizi kafir görüyor ama sonuçta allah, tanrı, yaratan ne fark edero, duyuyor kullarını her din bunu belirtiyor :))

1|0
    0|0
  • amentüye uymayan insanlar küfüre kaçmış insanlardır dinde küfür imanın 6 şartına inanmamak küçük veya hakir görmek gibi eylemleri yapanlara verilen isimdir müslümanlar arasından böyle olanlara mürted denir cezası ise ölümdür..

1|0
    0|0
  • benim dinimden olmayana kafir denir.

1|0
    0|0
    • sende diğerlerine göre kafirsin o zaman

• Bu soru aynı şunu sormaya benziyor ben hataylıyım hataylılar benim hemşerim ama adanalılar hataylılara hemşeri kabul etmiyorlar ankaralılarda öyle bizde onları hemşeri kabul etmiyoruz o zaman hemşerim diye birşey yok gibi saçma birşey işte

1|0
    0|0
  • Allahı inkar edenlere

1|0
    0|0
  • Allaha inanmayan ve ona şirk koşan , ortak koşan yok sayan kafirdir

1|0
    0|0
  • bunu burda açiklamak çok uzun olur cevap istiyorsan incili oku kurani kerimi oku sonra anlarsin

1|0
    0|0
  • Kafir kelimesini kullanmamanızı öneririm. Çünkü birine kafir diyen kendisi kafir olur. Kafir inanmayan demek aslında ama onlarda insan onları yüzüne doğru tartışma çıkarmak i. in bu kelime kullanılmamalıdır. Mevlana
    NE OLURSAN OL YİNE GEL
    demiştir.

1|0
    0|0
  • Hak dine inanmayanlara denir. Allah katında tek din İslam dır.

1|0
    0|0
  • müslüman olmayan herkez benim gözümde kafirdir

1|0
    0|0
  • Herkes kafir.

1|0
    0|0
  • Gavurlara.

0|0
    0|2
  • kuran kursunda çocuklara tecavüz edenlere ne denir?

0|0
    0|0
  • Her ikisinde sallamis kâfir musluman olmayna denir sonradan dinden çıkana kâfir denir hristiyan yahudi kâfir değildir cennete gider diyen de Kafirdir !

0|0
    0|0
  • bana denir, kafirim ve mutluyum.

0|0
    0|0
  • kafir gerçek olanın yani hak olanın üstünü örten kişi reddeden kişi demektir

1|0
    0|0
  • ona göre buna göresi yok Allaha göre kafir var

1|0
    0|0
    • tanımını bilmiyormuyuz?

• teşekkürler

• rica ederim

Kızlar Ne Diyor 3

• Allahi ve ayetlerini inkar edene denir

1|0
    0|0