Yabancı dil öğrenmek için yabancı dizi izlemeyi tavsiye eder misiniz?

Yabancı dil öğrenmek için yabancı dizi izlemeyi tavsiye eder misiniz?

0|0
12|6

En İyi Kız Görüşü

• kesinlikle ederim çünkü okulda falan bize öğretilen ingilizceyle konuşma ing. çok farklı :) orjinal telaffuzlarını duyarak ve okuyarak öğrenmek bence iyi bir yöntem bir müddet sonra azda olsa anlıyosun geliştiriyosun kendini

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Kesinlikle ederim bir arkadaşım yabancı dizi hastasıdır ve Upper Intermediate seviyesinde şuan ingilizce kursuna gidiyor tamamlamak için.

0|1
    0|0
  • evet dizi izlerken oyuncuların sesine konuşmasına alışıyorsun. güzel oluyor.

0|0
    0|0
  • ederim. altyazıyla bile izlesen kulak dolgunluğu yapar. ama tam performans alabilmek için bir yandan gramer çalışman, öğreneceğin dilde kendi seviyene göre kitaplar okuman ve bir şekilde pratik yapacak bir yol bulman da gerekiyor. ilerleme kaydettikçe film ve dizileri ingilizce altyazı ile izlemeye başla. daha sonrasında da en ileri aşamada altyazısıza geç.

1|0
    0|0
  • Hiç yurt dışına çıkmayan bir arkadaşım böyle izleyerek akıcı konuşmayı öğrendi, ama tüm yazını(mevsim) TV başında, elinde not defteri ile kelimeleri not ederek izledi. Ciddi vakit ayırmak lazım.

0|0
    0|0
  • eğer yabancı dil konuşmak istiyorsan dile aşina olursun ve işe yarayabilir fakat o dilin dil bilgisini öğrenmek istiyorsan hiç bir işine yaramaz

0|0
    0|0
  • Ben İngilizce kelime dağarcığımı geliştirmek için öğrendiğim kelimeleri sürekli cümle içinde kullanıyorum. Kendi kendime düşünürken İngilizce düşünmeye çalışıyorum falan baya işe yarıyor.

0|0
    0|0
  • bizim ingilizceci ingilizce şarkılar dinleyip söyleyin.anlamlarınada bakın derdi..mesela bn yabancı bir şarkı dinleyince anlamına bakarım aklımda kalır..ırregular verbs tablosunu ezberlicen..

0|0
    0|0
  • Yararı olur .

Ve izgilizceleri de çok karmaşık değil dizilerin oldukça anlaşılır .

Fringe,Merlin,Sherlock bunlar izlediklerim ve basit gelenler.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle altyazıyı açıp hem görerek hem duyarak çok etkili olur

0|0
    0|0
  • altyazısı inglizce olan seylerin faydasını gördüm ben.

0|0
    0|0
  • hayır tabi ki ne demişler dili öğrenmenin en iyi yolu dilin dile değmesidir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Eğer anlayabiliyorsan , önce altyazısız izle. Ardından altyazılı izle. 1-2 hafta sonra tekrar altyazısız izle. two and a half men, the big bang theory ve lost'un bana çok yararı oldu

0|0
    0|0
  • Bununla ilgili tavsiyem yabancı insanlarla konuşman.Saçmala ama konuş.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Aynen öyle.Altyazılı izle ama

0|0
    0|0
  • Çok yararı olur.

0|0
    0|0
  • Dil öğrenmeye yaramaz. Ama güzel bir kuzeyli aksanın olsun istiyorsan Doctor Who izlemelisin. :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...