Hitler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hitlerin yaptıklarını savunuyor musunuz yoksa savunmuyor musunuz? Nedenleriyle açıklarsanız daha iyi olur..

0|0
9|20

En İyi Kız Görüşü

• yapması gerekeni yaptı hepsi bu. severim kendisini.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Böyle bir soruyu hala sorabilmemiz bile ciddi bir utanç kaynağı. Demokrasilerde dahi savunulamayacak düşünceler vardır, bunların başında da insanların yaşam hakkına el koymak gelir.

Kimse onurundan edilemez. Böcek ilaçlarıyla öldürülemez. Der ewige Jude, veya Jud Süß gibi propaganda filmlerinde de ironik biçimde görülebileceği gibi, zaten yapılan katliam her akıllı insana utanç ve nefret vermiştir, vermelidir, verecektir.

Zaten üzerine söylenmiş çok söz olan bir konuda fazla konuşmak istemiyorum. Hitler'i savunmaya çalışan herkese de, bir daha düşünmelerini şiddetle öneriyorum.

Yahudiler, öyle ya da böyle, dini temelde olsun, milli temelde olsun, her milletin çoğu zaman yaptığı, bazen yapmadığı şeyleri yapan, her insan gibi insanlardır. Zengin olmaları veya bazı anlamlarda başarılar kazanmış olmaları, sayılarının az olmaları, yahut Filistin'de olanlar gibi sebeplerle bir millete fatura çıkartmak yasaktır. Dün için de, bugün için de bu söylenebilir.

Milletimizdeki antisemitik karakterin gitgide kuvvetlendiğini, bunun da dini temellere alındığını görünce; bizi insan olmaya, insan gibi davranmaya ve düşünmeye sevk etmiş çoğu dinin, nasıl da bir nefret cihazı olarak her diğer kişinin üzerine salındığına şahit olunca, dehşete düşüyorum. Buna rağmen, sadece Yahudilere değil, eşcinsellere, Çingenelere ve Ortodokslara yapılmış, yahut Kızılderililere, Azteklere, Afrikalılara yapılmış her türlü katliam, insanlığın utanç kaynağıdır. Gelgelelim, bunların bir kısmının insanlığın başarısı olarak lanse edildiğini bile görebiliriz.

Kimse, hiçbir sebeple, işkenceye tabi tutulamaz, öldürülemez. Burası Arap yarımadası değil. Burası, bütün dünya. Ve binlerce farklı çeşit algının, düşüncenin olduğu yerde, diğerlerini de insan yerine koymak zorundayız. Bugün vurduklarımız, yarın da bizi vurabilir ve kısa sürede binlerce yıllık uygarlık hafızamızı her an unutabiliriz.

0|0
    0|0
  • Yahudileri halletmesini onaylamıyorum ama bir israil askerinin köpeğe işkence yaptığını halka zulüm ettiğini gördüğümde tereddütlerim olmuyo değil bir millet bu kadar nasıl acımasız olur bilemiyorum o konuda yaptığı işi bitirmeliydi hepsinin kökünü kurutmalıydı demkten alamıyorum kendimi ..

0|1
    0|0
  • Hitler zalim diktatör katil sanki saldırdıkları sütten çıkmış ak kaşık eğer 2. dünya savaşı olmasaydı bazı ülkeler hala bağımsız olamayacaktı fransanın ingilterenin sömürgeleri vardı 2. dünya savaşından sonra çoğunu kaybettiler çünkü zayıfladılar buda hitlerin sayesinde oldu temizlediği yahudiler için üzülüeceğinize çinde katledilen 25 milyon uygur türkü için üzülün

0|0
    0|0
  • Savunuyorum diyenlerin hepsini Hitlerden ya da tahriden haberleri varmi bilmiyorum.

Adam kadinlari, kücük cocuklari, masun insanlari , nedensiz yere öldürdü. Tamamen 6 milyon insani öldürdü.

Neden öldürdü ? Basarisiz hayatina bir suclu ariyordu, bunuda yahudilerde buldu.

Filistin konusuna gelirsek. Bunu Jahudiler yapmiyorlar. Bunu Israil yönetimi yapiyor.

Dünyada kac kötü Müslüman var, ama aranisda hickimse Islami kötülemiyor.

Filistinde kurban yerine koymayin. O insanlar Israil yerinde olsalar bakalim degisik mi davrancaklar.

Islamin yakasida temiz degil. Libya, sindide suriye, bunun arkasinda kutsal savasi , savasan Müslümanlar var.

Afrikada kac kiliseye Müslümanlardan saldiri var.

0|0
    1|1
    • islamı niye kattın onu anlamadım?

• bende zaten bütün israillileri suçlamıyorum o konuda hem fikiriz ama yıllardır zulüm gören bir milletin de kendini savunmak en büyük hakkı ellerinde zaten doğru düzgün silah yok ama israil misket bombalarıyla çoluk çocuk demeden katlediyo ben buna karşıyım hitlerin yaptığından ne farkı var israil yönetiminin?

• Bikere fark var. Israil kötü olsa bilem, Filistin halkinin bir kismini yasatiyor, ve saldirmiyor.

Hitler bula bildigini topladi ve öldürdü.

Savunma isine gelirsek.

Beni yanlis anlamayin, ben kimseyi burda savunmak istemiyorum. Filistin halkinin her saldirisi kendini savunmak icin yapildimi niye, tartilasabilir bir konu.

Gercek böyle ki bazi "Müslüman" Gruplar vardi, sadece Yahudi öldürmek icin saldirdilar.

kutsal savaslaridi.

ordaki "kavgayi" kim baslatdi beli degil.

Saygilar.

• Bıyığını s.. min nazisi.

Sabunculuğu başlattı. dsaas

0|0
    0|0
  • Hitler tam bir cehennemliktir . Her ne olursa olsun kimseyi öldürmek hiçbir dinde kabul görülmüş bir şey değildir,ama velakin yahudileri öldürmesi gerçekten bizi rahatlatmıştır çünkü bugün olacakları sezmiş ve ona göre öldürmüştür . Yahudiler peygamver ve çocuk katililer ölüm onlar az bile

0|0
    0|0
  • kötü şeyler yapmış olabilir fakat bize saldırmamış o yüzden saygı duyabiliyorum

0|0
    0|0
  • Adama sempati duyanlar olabilir ama aşırı milliyetçi yaptıklarını hiç tasvir etmiyorum.

0|0
    0|0
  • Nefret ettiklerimin arasında

0|2
    0|0
  • rothschild ailesinin farkındaydı, ama gerizekalı gitti alakası olmayan masum insanları öldürdü. aşırı söylemlerle milleti gaza getirdi. savaşta haklıydı ama savaşma yöntemi çok cahilceydi.

0|0
    0|0
  • Ucu ırkçılığa dayanan hiç bir şeyi savunmam. ''Koca Dünya neyinize yetmemiş geri zekalılar'' diyorum.

0|0
    0|0
  • alçağın teki. ırka dayalı hiçbir düşüncenin başarılı olamayacağının da ispatı.

0|1
    0|1
    • daha açar mısın konuyu?

• peki stalin hakkında ne düşünüyorsun? sosyalist bir liderdi mesela..

• stalin. sert adam. sözünün eri bir insan. liderliği muhteşem ama kritik hataları var

• bi sempatim var

0|0
    0|2
    • neden?

• bazı sözlerine ama geneli ırkçı olmasını savunmuyorum... "öldürmediğim her yahudi için gün gelecek bana küfredeceksiniz" sözüne sempati duyuyorum ve bunun gibi bir kaç tane daha var

• Bu sözü neden iyi buluyorsun ?

• Ürettiği sabunlar dünya ekonomisini çok etkiledi.

0|0
    0|0
  • İnsan öldüren birini savunmak yanlış bence,dinimizinde dediği gibi

0|0
    0|0
  • her zaman milletini savunan üstün gören adam baş tacıdır.

0|0
    0|0
  • Aramız da ne kadar Yahudi seven varmış...

Ben hitleri seviyorum şuan ki yahudileri gördükçe daha da seveceğim..

Çocukları öldürmesini nasıl doğru buluyorsunuz diye soranlara da 'Filistin de ölen çocukları görmelerini isterim..

Bir tane hitler daha lazım..

Basın eksiyi

1|0
    0|0
  • nur içinde yatsın kötü adamdı ama her filme bir kötü adam lazım şimdikilerden pek farkı yok dünyanın her yerinde insanların açlıklarla savaşlarla mahvolmasına sebep olan once yönetici var ama bir hitlerin adı çıkmış hepsi hitlerden beter* al birini çal birine

0|0
    0|0
  • sonuna kadar savunuyorum hitleri. adam ta o zamanlarda söylemiş öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz diye. ahanda bak filistinin haline

0|0
    0|2
    • Kücük cocoklari, ve kadinlarin ve genelde, savas ve ölümlen alahkasi olmayan insanlarin öldürülmesini iyi buluyorsun ?

• hepsini iyi buluyorum

• Hitler bütün hitleri toplamış en hit müzikleri yapmıs bir besteciydi.

1|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 8

• savaşmak değil onun yaptığı. çoluk çocuk anne kardeş kimi bulduysa yaktırmış. bunun savunulacak hiçbir yanı yok.

0|0
    0|0
  • Kendim Almanyada yasiyorum.Insanlari öldürdügü yerlere gittim ve aralarinda sadece Jahudi yoktu Türkler gibi baska milliyet de vardi.Kücük cocuklar ve sarisin mavi gözlü olmayan Almanlar bile vardi.Nasil öldürdüklerini gördüm.Düsünebiliyor musun o insanlari yaktiklari firina sinmiyorlar diye kemiklerini kirip da yaktilar.Yaktiktan sonra da kalan külleri karistirdilar ve ailelerine para karsiliginda her hangi birinin külünü verdiler.Yemek olarak patates kabuklari ile su diye bir corba yedirdiler.Gözlerinin önünde bir hayvanah bahcesinde keyif yaptilar.Dövmeciler ölülerin üstünde yeni tasarimlar denediler.Dediklerini yapmayan insanlari hapise koyup yemek vermeyerek yazin isitmayi acip öyle öldürdüler.Bu kadar olaydan sonra bu soru cok yanlis digcem ama bazi insanlar var diyorlar ki : Bugün yine böyle bisey isteseler benden yine aynisini yaparim ! Bu cümleyi kuranlar da var.Gercekten cok korkunc bir gecmisama gercek ne yazik ki..

0|0
    0|0
    • o kadar kötü yani :( üzüldüm gerçekten.

• Bende kitaplarda falan okuyunca pek anlamiyordum ama orda oldun mu gercekten insana dokunuyor kendini onlarin yerine koymaya calisiyorsun.Cogu kisi agliyor ve bende agladim..

• bazen nefret ettiğim bazende iyi yaptı dediğim bir insan ne olursa olsun bir insan ırkından dolayı öldürülmemeli ama günümüzde yahudilerin yaptıklarını gördükçe de ... ne bileyim kafam çok karışık yani yahudileri de anlamıyorum zamanında o kadar zulme uğramışsın sen şimdi aynı şeyi niye başkalarına yapıyosun

0|0
    0|0
  • Şurası gerçek ki , bir oyun olduğu belli o kadar yahudiyi öldürmekle amaç kudüse yahudi göçünü hızlandırmaktı , o kadar yahudi kkesti yanıdna ki 2 tane yahudi yardımcıya nedense hiç dokunmadı...

0|0
    0|0
  • Adam kendini savunmamış, kendine söz veren bütün Nazi ordusu ve ailelerini yüz üstü bırakmış. Ben ne düşüncem, badem bıyıklı akıl hastasının teki.

0|0
    0|0
  • kendi adıma hayır savunmuyorum. ortada suçsuz insanlarda vardı .

0|1
    0|0
  • hakkında gülümsicek tek bişii var ...faşist bıyığı...

:/

0|0
    0|0
  • Savunmuyorum, savaşını siviller üzerinde sürdürenlerin anasını satım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...