Herkes şair olabilir mi?

şiirin anlamını ve temelini oluşturan duyguları herkes yansıtabilir mi ? bence herkes yazmamalı... siz ne düşünüyosunuz bu konuda?

0|0
13|9

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• artık herkes devrik cümleleri alt alta yazıp şiir yazdım diyor ..:)

Oysa eskiden bir dörtlük söylerdi dedem bu konular için

yagdı yağmur

çaktı şimşek

sende mi şair oldun be

eşekoğlu eşek

1|1
    0|0
  • ben olamam valla o kadar duygusal ve yetenekli olduğumu sanmıyorum. herkes şiir yazmamalı beceremeyen hiç atılmamalı

0|0
    0|0
  • herkes yazar da ruh katılmadığı sürece tat vermez...o ruhda herkes de olmaz

0|0
    0|0
    • Ruh var yetenek yok napcaz efsunum

onu bunu boşverde bize lille'de trazbon olacak diimii

• tabikiiiiiii her türlü her yer trabzon:)))

• Herkes şiir yazar ama herkes şair olamaz .

0|0
    0|0
  • mesela ben hiiiiiiiçç anlamam =)

okumayı tercih ediyorum :)

0|0
    0|0
  • "yazmamalı" ifadesi kötü bence. şair değilim; ben de yazıyorum; niteliği belki şiir değil, belki şiirce (mensur şiir) ama yazıyorum... ve yazmak, kendini okumak gibi...

0|0
    0|0
    • bende yazıyorum... lakin ne yazdığımı bilerek yazıyorum... ve yazmak Kendin gibi... ve yazmak kendini okutmamak gibi ;)

• insan içinde yazmaya değer birşey olduğunu hissediyorsa kendini edebiyatta geliştirip şair olabilir

0|0
    0|0
  • Herkes yazamaz ben yazarım :P

0|0
    0|0
  • olamaz..siir yazabilmek, o duygulari yansitabilmek yetenek gerektiriyor bence..

0|0
    0|0
  • Herkes yazmalı, ama herkes okutturmamalı.

0|0
    0|0
  • olamaz...

0|0
    0|0
  • önce yasamak lazım sonra anlatmak lazım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• o duygular ki insanları farklı iklimlere götürsün.ama günümüz de maalesef sacma yazılmıs ve yazılmaya devam edilen yazılar cok.bu konuda degerli üstadların üzüldüğünü düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Seven herkes yazabilir .

0|0
    0|0
  • orhan veli gibi çıkmadı be...

0|0
    0|0
  • Gerçek şair kendi aşkı, kendi mutluluğu ve acısıyla uğraşmaz. Onun şiirlerinde halkının nabzı atmalıdır… Şair başarılı olmak için, yapıtlarında maddi yaşamı aydınlatmak zorundadır. Gerçek yaşamdan kaçan ve onunla bağıntısız konuları işleyen kimse, saman gibi anlamsızca yanmaya yargılıdır. (Babayef, Nâzım Hikmet, ss. 140-141)

0|0
    0|0
    • ancak nazım üstad belli bi ideal uğruna söyledi bunları... ideolojisi vardı ve bunu savundu.. yanlış demiyorum lakin her şair üstad gibi yapmak zorunda değil bence

• haklısın şair denince ilk aklıma nazım gelince onun bu sözlerini yazmak istedim

• "dostum siz şemsiye yapın... hep şemsiye yapın... sadece şemsiye yapın..."

(bir şemsiye tamircisi, yazmış olduğu şiirleri incelemesi için Shakespeare’e gönderdiğinde yazarın verdiği cevap)

0|0
    0|0
  • Şiiri muhakkak ki herkes yazmalı fakat herkes şair olamaz tabii ki... Ama denemek, hem de bol bol denemek lazım. Sonuçta en güzel şiir henüz yazılmadı...

0|0
    0|0
  • bencede...

0|0
    0|0
  • Herkes şiir yazabilir. Şair olmak başkadır.

0|0
    0|0
  • Yetenek meselesi herkes yazamaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...