Göçmenler Türk mü yabancı mı?

aklıma takıldı gecen arkadaşlarla konuşuyoduk mesele bulgaristan göçmenleri türk mü bulgar mı oluyor?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• göçmenler örneğin, bulgaristanda türk, türkiyede bulgar olurlar nedense, mesela istanbulda oturduğunu varsayarsak ve İstanbul savaştan sonra yunanistana geçmiş olsaydı, yani aradaki fark sadece sınır tellerinin çekildiği yer, sen ne olurdun :P

0|0
    1|0
    • kafam karıştı iice :D

• örneğin biz 16. yy da karaman dan göçmüşüz öyle duydum yani, geçmişi bilebilecek biri yok neticede :P

• bizde yakın zamanda bulgaristandan gelmişiz

Erkekler Ne Diyor 12

• Çoğu türk, zamanında oraya yerleştiler sonra geri geldiler ..

0|0
    1|0
  • Yunanistan göçmeniyim,Aslım Türk değil..

3|0
    0|1
    • ne peki?

• aynen öyle işte bazı kesimlerin çıkarları söz konusu malesef ki...

• türkkkkkkkkkkkkk

0|0
    1|0
  • tabiki türkler örnek çok mesela babamın öz halası gücistanda şu an torunları var ama türklükle veya müslümanlıkla alakaları kalmamış tabi zamanın kominist döneminde din yasakmış özet 99%u türk

0|0
    1|0
    • köken olarak soruyorum kendini türk hisssediyorsa zaten türktür o ayrı da

• Vatandaş olarak evet Türksün ama köken olarak Bulgarsın

Bende vatandaş olarak türküm ama köken olarak İsrailoğlu, Yunan, Alman ve Kıpçağım

0|0
    2|1
    • sen baya kaışıkmışsın :)) o zaman atatürkte mi köken olarak rum

• Bulgaristanın %8 i Türk zaten, eğer baban deden veya daha öncesi bir bulgarla evlendiyse kırmasın..

Yalnız ben neden bukadar eksi aldım onu anlamadım o.O

• ben eksilemedim :)) bırak çekemeyenler vermştr eksiyi :D yunan göçmenleri ne oluyorlar?

• Türk tabiki...

0|0
    1|0
  • bulgardır iadı üstünde

0|0
    0|0
  • türkler

0|0
    0|0
  • türk olayılar

0|0
    1|0
  • dedesi türk ise türk , bulgar ise bulgar , anlaştık mı ? .p

0|0
    1|0
  • Bulgarlar Türk zaten, bunu Bulgarlar hariç herkes kabul ediyor.

0|0
    2|0
  • yabancı oluyorlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Göçmenler Türktür.Bir zamanlar bizim olan yerlerin şimdi başka bir devlete ait olmasıyla beraber azınlık durumuna düşmüşlerdir.Çeşitli sıkıntılar yaşamışlardır ve yurtlarına yani Türkiye'ye dönmüşlerdir.Örneğin Yunanistan göçmeni,Gürcistan göçmeni,Bulgaristan göçmeni...gibi

0|0
    1|0
  • Bi bitmedi şu nereden geldiği belli olmayan etnik kökeninizi arama çabalarınız

1|1
    0|2
    • evvvet canım merak işte ne dersin

• Muslumaniz bizde. Yulgoslavyalardan dagilip te ananemler ve kardesleri İzmir ve konyaya yerlesmisler. Bu durumda rumeli turku oluyoruz. Sonra cilgin ananem istanbula tasinmis gencliginde. Gocmen diyip geciyorum ciceem

0|0
    0|0
  • bulgar veya yunanistan oluyor göçmenler.türk mü bilmem kendi seçimleri kabul görmelerinden geçr annem yunandan göçme türküm diyor

0|0
    0|1
    • şimdi ne olduğu belli değil köken olarak hangisi oluyor peki onu merak ettim yoksa tabi ki neyim dersen o olursunda

• kök türk değil canım

• anladım canım

Yükleniyor...