Kitap yazıcam ama korkuyorum?

şimdi bakın ben bir tane kitap yazıcam ama olay tek bir kişinin başından geçmiyecek yani dizi gibi farklı kararkterlerinde hikayesini senaryo gibi olucak böyle bir şey nasıl olur?

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• Allah aşkına yazmayın. Sayenizde Türk Edebiyatı diye bir şey kalmadı. Kendini geliştir, imla kurallarını geliştir, içerik bakımından geliştir. Daha sonra yazıyorsan yaz. Fakat şimdi yazma. Bu imlayla sakın bulaşma. Önüne gelen kitap çıkarıyor anasını sattığımın ülkesinde ama kitap okuyan yok. Şaka gibi resmen ya kitap yazan kişi sayısı, kitap okuyan kişi sayısını geçmek üzere...

0|0
    0|0
    • Kitap diyorsun, kitap. Bu dille mi kitap yazacaksın? Hakaret etmeyeyim diyorum ama sonuna kadar hakareti hak ediyorsunuz. Ulan cahil varlık Türkçe'yi kullanamayan sensin. Bu ülkenin dili Türkçe'dir. Türkçe'yi kullanamıyorsan defolup gidersin.

• Türk büyük harfe yazılır. Senin gibi cahil birisiyle konuşamam. Aç bak ne demek olduğuna, bir tarafından çakma senaryo uydurup kendi aleminde yaşayacağına.

• Gizliden hakaret etmekten başka bir halta yaramayan silik, özgüvensiz birisisin.

En İyi Kız Görüşü

• Korkacak bir şey yok en fazla bastıramazsın daha kötü bir şey olmaz. Ben de yazıyorum ama benim amacım bastırmak değil kendim eğlenmek için yazıyorum. Gerçekten zevkli bir şey. Kendimi baş karakterin yerine koyup olayları kendi istediğim gibi yönlendirmek hoşuma gidiyo. Yaz yani gayet güzel olur

0|0
    0|0
    • işte sadece baş karakterin düşündükleri değil başka karakterlerin düşündükler dizi gibi

• Rica ederim. Başarılar. İnşallah istediğin şekilde yazıp başarılı olabilirsin :)

• İNŞALLAH ya :D

Erkekler Ne Diyor 12

• Google play kitaplar da ve amazon daki e-kitap lara ilgi oldukça yüksek.
    İnternette bulunmayan ünlü yazarların kitaplarıni pdf formatında yazarak ilk adımlarını atabilirsin.
    Yazarlar ünlü olduğundan. Para su bigi gelir. Birazda yabancı dilin varsantamamdır bu iş
    Korkunu , telaşını bastırınca ünlülerin verdigi taktiklere dikkat edilmesi gereken püf noktalara bakarak yazar isen sonraları kendi stilini oluşturup okuyucuyu alıp istediğin mekana taşıyabilir, cebini doldurursun

0|0
    0|0
  • Az çok bildiğim kadarıyla söyleyeyim çok karakter olması iyidir ama aralarındaki ilişkiyi yani kurgun çok iyi olması lazım okuru boğacak bir şekilde bir ustalık ister ama deneme yazarak bunu aşabilrsin yanlız kitap bu bir kaç denemeyle yetinme en az 10 tane falan yaz :) çünkü bende yazıyorum bişeyler de ondan dedim

0|0
    0|0
    • kitabın özetini bazı edebiyat hocalarına anlattım eğer böyle bir kitap yaza bilirsen türkiye rekorunun bile kırabirsin dediler

• bende seni :) umarım türkiye değil tüm dünyada duyulur ve takdir edilirsin hiç bir menfaat ve doğrulukdan ayrılmadan mesala bir olayı mı anlatıcaksın iyice araştırmadan yazma çünkü yazarlık öyle bir şey sadece yazmak için yazıcaksın

• aynen :)

• Bende yaziyorum ama kizlari anlatan tarafi beceremiyorum. Hep ayni yerde takiliyorum. Sende bana yardimci olsan

0|0
    0|0
  • Benim tek nefeste okudugum Alamut diye bir kitapti muthiş , bir de nfk nin aynadaki yalani , polisiye olarak da ne biliyim sherlock holmes ya da osmanli polisiyeleri bu ara meshur iskender pala falan bunlardan daha iyi bisi yaparsan bukemedigimiz eli operiz ne diyelim yolun bahtin acik olsun :)

0|0
    0|0
  • Sen önce yazdığın cümlelerdeki imla hatalarını düzelt.

0|1
    0|0
    • ciddin sende ismini bir gözden geçir

• ya ben zaten düzgün yazıyorum senin anlamadığı şey sanki kitabı buraya yazacam baksana ALLH aşkına şu sitede düzgün soru soran var mı?

• :-)
      Ben tavsiyemi yaptım.
      Sitede kitap yazacağım diye soru sorandan çok g. tüm güzelmi? fakirdi terk ettim ne yapmalıyım? iphone mi alayım? türü soru soranlar çok. Dolayısıyla zaten amaçları kültürel bir mevzu değil. Sen kültür sanat içerikli bir konudan bahsettiğin için bu cevabı aldın. Bunu laf sokma değil eleştiri olarak algılaman lazım.
      Dediğim gibi,
      Farklılık yaratmak senin elinde şeker kardeşim

• böyle belirsiz bir şekilde bir kitap yazamazsın tıkanırsın yazarken. kafanda hikayeyi topla bir kurgu üzerinden devam et. tanrısal bakış açısı ile farklı farklı karakterleri bölüm bölüm anlatabilirsin. senaryo gibi olmaz.

0|0
    0|0
    • işte onu nasıl yazıcaz bilmiyoruum

• düşünce baloncukları yapabilirsin. başlangıcı belirle sonra olayların gelişimine göre bu baloncuklar çoğalarak devam etsinler. bir ağaç gibi gözükecek en sonunda. olay örgüsünü çıkarırsan yazması daha kolay olur sonrasında

• Guzel olur. Yetenegine guveniyorsan kesinlikle yazmalisin. Benim yazdigim 3 kitap var biri yayinlanmaktan son anda vazgecildi. Yayinlanmasa bile muthis bir manevi tatmin araci.

0|0
    0|0
    • kitap senaryo gibi olucak yani yani her karakterin ayrı hikayesi olucak hani dizide sahne değişimi gibi sanki dizi senaryosu

• E olsun. Kitap yazmanin cesitli versiyonlari vardir. Sende farkli bir turu uygulayacaksin nihayetinde.

• Öncelikle Türkçe yazım kursu almaya ihtiyacın var :)

0|1
    0|0
  • Bende yazmak istiyorum hocalar yonlendirmeye calisiyo fikir paylasa bilirmiyiz?

0|0
    0|0
    • kitabın özetini bazı edebiyat hocalarına anlattım eğer böyle bir kitap yaza bilirsen türkiye rekorunun bile kırabirsin dediler o yüzden çalınmasından korkuyorum fikrimin k. b lütfen

• Uuu. Helal olsun o zman ama yanlis anlama ben baska bisey yani sifirdan bisi yazilabilir diye dusunmustum

• Nasıl olacağı değil bir yerden başlaman önemli, yaz

0|0
    0|0
  • her türlü okuruz

0|0
    0|0
  • Korkarsan başaramazsın önce denemek lazim demi ama

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Yaz yaz sen de yaz... Neyin eksik Kahraman tazeoglundan.. Eminim onun kadar gereksiz betimlemeler yapabilirsin sende ve Dostoyevski face book niyetcisi olur cikar... YAZ KIZIM 250 TORBA CIMENTO)))

0|0
    0|0
  • Bunu insanlarla da paylaşacaksan önce gidip İmla Kılavuzunu yalayıp yutmanı ve Türk-Dünya edebiyatından en az 100 kitabı okumanı öneririm.
    Kitap yazmak kolay bir şey değildir. Bunları yapmışsan yaz. Herkes yazar olamaz. Çocuk oyuncağı bellediniz şunu. Yok wattpadmiş yok bilmem ne. Geçenlerde kendini Hugo ile kıyaslayanı bile gördüm sinir oldum. Neyse bir şey demiyorum ama şu yazım hatalarını düzeltmeden yazarsan o yazdığın ne olursa olsun VASAT. Dili öldürme, yaşat.

0|0
    0|0
  • Niye korkuyosun

0|0
    0|0
    • kitap senaryo gibi olucak yani yani her karakterin ayrı hikayesi olucak hani dizide sahne değişimi gibi

kitabın özetini bazı edebiyat hocalarına anlattım eğer böyle bir kitap yaza bilirsen türkiye rekorunun bile kırabirsin dediler

• Olabilir.
    Bende kitap yazıyorum kendine güvenmelisin.

0|0
    0|0
    • güveniyorum hatta kitabın özetini bazı edebiyat hocalarına anlattım eğer böyle bir kitap yaza bilirsen türkiye rekorunun bile kırabirsin dediler

• olayın içinde aşta olucak ama çok riskli bir zamanda

• Peki kolay gelsin size.

• konusu ne olucak

0|0
    0|0
Yükleniyor...